Προς το περιεχόμενο

Η Apple υπόσχεται να διορθώσει σύντομα bug του iOS 7 που οδηγεί σε επανεκκινήσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα πρόβλημα το οποίο έχει προβληματίσει αρκετούς κατόχους iPhone οι οποίες στηρίζονται στην έκδοση του iOS 7, αναμένεται να αποτελέσει σύντομα παρελθόν.Σύμφωνα λοιπόν με δήλωση της Apple στην ιστοσελίδα Mashable, η εταιρεία προτίθεται να διορθώσει με την επόμενη αναβάθμιση του iOS ένα σημαντικό bug το οποίο προκαλεί το "κρασάρισμα" της κεντρικής οθόνης ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

 

Όπως αναφέρουν χρήστες στα forum της Apple, το πρόβλημα δείχνει να εμφανίζεται μόλις η στάθμη της μπαταρίας πέσει κάτω από το 30% οδηγώντας τη συσκευή σε επανεκκίνηση και εμφάνιση του κλασσικού λογότυπου της εταιρείας.

 

Η αναβάθμιση που κατά πάσα πιθανότητα θα ενσωματώνει τη συγκεκριμένη διόρθωση, αναμένεται να είναι η 7.1 η οποία βρίσκεται ήδη στην 4η δοκιμαστική της έκδοση και η οποία θα περιλαμβάνει μικρές αλλαγές στο UI και όχι μόνο.

 

Link.png Site: Mashable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

Ένα πρόβλημα το οποίο έχει προβληματίσει αρκετούς κατόχους iPhone οι οποίες στηρίζονται στην έκδοση του iOS 7, αναμένεται να αποτελέσει σύντομα παρελθόν.Σύμφωνα λοιπόν με δήλωση της Apple στην ιστοσελίδα Mashable, η εταιρεία προτίθεται να διορθώσει με την επόμενη αναβάθμιση του iOS ένα σημαντικό bug το οποίο προκαλεί το "κρασάρισμα" της κεντρικής οθόνης ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

 

Όπως αναφέρουν χρήστες στα forum της Apple, το πρόβλημα δείχνει να εμφανίζεται μόλις η στάθμη της μπαταρίας πέσει κάτω από το 30% οδηγώντας τη συσκευή σε επανεκκίνηση και εμφάνιση του κλασσικού λογότυπου της εταιρείας.

 

Η αναβάθμιση που κατά πάσα πιθανότητα θα ενσωματώνει τη συγκεκριμένη διόρθωση, αναμένεται να είναι η 7.1 η οποία βρίσκεται ήδη στην 4η δοκιμαστική της έκδοση και η οποία θα περιλαμβάνει μικρές αλλαγές στο UI και όχι μόνο.

 

Link.png Site: Mashable

 

Στην beta 7.1 δεν έχω πλεον κανένα restart στο springboard (κάτι που στην 7 γινόταν αρκετές φορές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι.. 700 ευρωπουλακια για επανεκκινησεις! τρεχτε τρεχτε μην πεσει η μπαταρια κατω απο 30% και γινει κανα μπαμ! 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτα ειναι.. 700 ευρωπουλακια για επανεκκινησεις! τρεχτε τρεχτε μην πεσει η μπαταρια κατω απο 30% και γινει κανα μπαμ! 

 

Θες να σου πω πόσα χειρότερα κάνει το super duper Note 3? :P

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ δεν έχω θέματα με τα 7άρια; Lucky me?

 

Τα προβλήματα έχουν να κάνουν με συνδυασμό συγκεκριμένων εφαρμογών με τη νέα αρχιτεκτονική του επεξεργαστή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντα θα υπάρχουν προβλήματα στο software ανεξαρτήτως τιμής και εταιρίας .

 

Η αλήθεια πάντως είναι πως όσα προβληματάκια είχα με το 5S και το ios7, δεν τα είχα τόσα χρόνια με καμία συσκευή της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iPhone 5 και iPad Mini 1ης γενιάς δεν είχα καμία επανεκκίνηση (το springboard σκαει οχι ολο το iOS).

 

Στο 5S και στο Air εχω θεματα.

 

Συμπεραινω πως εχει να κανει με τα 64-bit instructions μεσα στους A7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποια προβλήματα ρε παιδια; Εγω εχω το iPhone5 με iOS7 κανα 5μηνο και ποτε μα ποτε δεν είχα κανενα θεμα!

 

Είπαμε πως τα προβλήματα έχουν να κάνουν κυρίως με συσκευές που "φοράνε" τον Α7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kανενα θεμα δεν εχει παρουσιαστει και σε μενα.  Πρεπει να ειναι πολυ μικρο το ποσοστο των χρηστων με αυτο το bug. 

Επεξ/σία από billdanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε πως τα προβλήματα έχουν να κάνουν κυρίως με συσκευές που "φοράνε" τον Α7.

Αμ δεν το είπαμε εκτός εάν ακούς φωνές.

Γιατί εάν το λέγαμε ο τίτλος θα ηταν

 

Η Apple υπόσχεται να διορθώσει σύντομα bug του iOS 7 που οδηγεί σε επανεκκινήσεις τα idevices με Α7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...