Προς το περιεχόμενο

WSJ: Νέα iPhone με μεγαλύτερη οθόνη ετοιμάζει για φέτος η Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οτι και να κανει,οπως και να το κανει το iPhone δεν προκειται να παψει ναι ειναι μετρο συγκρισης και market leader

 

Ενδιαφέρουσα άποψη και η χαρά του κάθε CEO και φύκια για μεταξωτές κορδέλες να πουλάει δηλαδή και τίποτα ουσιαστικό να μην κάνει θα έχει σταθερό αγοραστικό κοινό και θα λιώνουν οι ανταγωνιστές απο την ζήλια μάιστα και ζήσαμε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα άποψη και η χαρά του κάθε CEO και φύκια για μεταξωτές κορδέλες να πουλάει δηλαδή και τίποτα ουσιαστικό να μην κάνει θα έχει σταθερό αγοραστικό κοινό και θα λιώνουν οι ανταγωνιστές απο την ζήλια μάιστα και ζήσαμε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα.

 

 

Βλεπεις να συμβαινει κατι αλλο αυτη την στιγμη?

Γιατι προς το παρον δε νομιζω οτι η αποψη μου απεχει απο την πραγματικοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το καταλάβαμε ότι θέλουν να αγοράζουμε και να καταναλώνουμε στις γνωστές εταιρίες γιατί είμαστε consumers και τίποτα άλλο ανθρώπινο πάνω μας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτούς που λένε ότι η Apple χρειάζεται και οθόνη στις 5+ ίντσες: Phablets sold 20mm units in all of 2013. Apple sells 2.5x that many iPhones in a quarter. Really, Apple should make a giant phone?

 

Eδώ μπορείτε να διαβάσετε τι ζητούσαν με τα χρόνια οι tech bloggers/αναλυτές από την Apple... 

 

Apple Must…”: A Brief History of People Instructing the Company to Do Things

http://techland.time.com/2014/01/20/apple-must/#ixzz2rPircsrj

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως τα πρώτα κινητά τηλέφωνα στην Αμερική (πιλοτικά) ήταν σε μια βαλίτσα. Άνοιγες βαλίτσα, σήκωνες ακουστικό, ναι με καλώδιο αλλά παλαιά, περίμενες να ανάψει dial ready λαμπάκι και πληκτρολογούσες. Αξέχαστες εποχές.

Δεν μπορώ να βρω φώτο στο νετ παρά.

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_mobile_phones#Predecessors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως τα πρώτα κινητά τηλέφωνα στην Αμερική (πιλοτικά) ήταν σε μια βαλίτσα. Άνοιγες βαλίτσα, σήκωνες ακουστικό, ναι με καλώδιο αλλά παλαιά, περίμενες να ανάψει dial ready λαμπάκι και πληκτρολογούσες. Αξέχαστες εποχές.

Δεν μπορώ να βρω φώτο στο νετ παρά.

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_mobile_phones#Predecessors

http://www.dialaphone.co.uk/blog/2008/10/01/vintage-era-of-mobile-phones/

 

της κακομοίρας από βαλίτσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέγεθος του 5S ειναι για εμένα άψογο. Η οθόνη του όμως μπορει να μεγαλώσει μισή ίντσα ακόμη χωρις αλλαγη εξωτερικών διαστάσεων ή με ελάχιστη αλλαγη. Οτι πιο μεγάλο προσωπικά δεν με βολεύει. Κάποιους άλλους όμως βολεύει πολυ. Μην παίρνετε οτι σας πλασαρουν αλλα οτι σας βολεύει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέγεθος του 5S ειναι για εμένα άψογο. Η οθόνη του όμως μπορει να μεγαλώσει μισή ίντσα ακόμη χωρις αλλαγη εξωτερικών διαστάσεων ή με ελάχιστη αλλαγη. Οτι πιο μεγάλο προσωπικά δεν με βολεύει. Κάποιους άλλους όμως βολεύει πολυ. Μην παίρνετε οτι σας πλασαρουν αλλα οτι σας βολεύει

Με το καλό και 21:9... lol...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βρε κούκλα μου τα κάνεις αυτά...μια χαρά την είχα βρει με τις 3.5" τόσα χρόνια...

 

Ελπίζω τουλάχιστον τα καγκουρομοντέλα να απλά να μην αντικαταστήσουν τα 3.5"-4".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με το καλό και 21:9... lol...

 

Υπάρχει κανόνας αναλογίας οθόνης για μια συσκευή που κρατάς στο χέρι? Σαν τηλέοραση τα κρίνουμε ας πούμε? Το 5/5s  τώρα έχει κάποιο πρόβλημα με την αναλογία οθόνης και δυσκολεύει κάπου την εμπειρία στα videos  και στο web?

 

Επιπλέον για να πάει στις 4.8" (θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν ανακοινώσει 5"), όντως δεν χρειάζεται να πειράξει πολύ τις εξωτερικές διαστάσεις παρά μόνο ίσως μερικά χιλιοστά στο πλάτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ Η ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ 2 ΜΟΝΤΕΛΩΝ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ IPAD MINI-IPAD ΑΠΛΟ... ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα κατοχύρωσε μια πατέντα για χρήση saphire crystal σε όλη την επιφάνεια της συσκευής! 

άρα δηλαδή αντί να κάνει αυτό που έκανε η lg με αυτοίαση γραντζουνιών η apple το γλίτωσε βάζοντας ζαφείρι ; άρα τέλος οι γραντζουνιές στην οθόνη ; ελπίζω μόνο να μη βρει ευκαιρία για να ξεπεράσει το ψυχολογικό γράγμα των 1000 δολλαρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...