Προς το περιεχόμενο

μπαινει σε monitor mode αλλα δεν σκαναρει δικτυα


gargoyle1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα εχω το εξης προβλημα τρεχω το backtrack 5 μεσα απο vmware και εχω προβλημα με την καρτα δικτυου ενω μπαινει σε monitor mode  δεν σκαναρει δικτυα ,η καρτα εχει δουλεψει αρκετες φορες χωρις προβλημα(εχει βρει δικτυα αρα ειναι συμβατη) ειναι η πρωτη φορα που κανει κατι τετοιο, δεν ξερω τι μπορει να φταιει και επισης αν εχει ξαναδημοσιευτει καποιο παρομοιο θεμα παρακαλω προωθηστε με (με ενα γρηγορο σκαναρισμα δεν βρηκα κατι) ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η καρτα ειναι usb και συνδεδεμενη σε θυρα αλλα δεν ξερω αν γινεται forwarded στο guest os ,πως το βλεπω αυτο? αυτο που ξερω ειναι οτι το vmware την βλεπει παντα οταν ομως την ενεργοποιω μια παιζει και μια οχι ,ενω στις ρυθμισεις του vmware φαινεται κανονικα ενεργοποιημενη, καμια ιδεα?


σημερα παρατηρησα οτι το ιδιο συμβαινει και με ενα στικακι usb που συνδεσα ενω στις ρυθμισεις του vmware φαινεται ενεργοποιημενο και το λαμπακι του αναβει (αλλα δεν αναβοσβηνει ειναι σταθερα αναμενο)παρολα αυτα δεν το διαβαζει ,χθες το διαβαζε σημερα οχι ,αρα κατι παιζει γενικα με τις θυρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το vmware player που εχω εδω εχει μονο αυτες τις επιλογες, δεν μπορω να βοηθησω παραπανω :(

https://communities.vmware.com/servlet/JiveServlet/download/2158040-100116/VMware%20Player.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...