Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σου και απορώ γιατί είσαι ακόμα στην συζήτηση.

ρε φιλαρακι εχεις ουτε 10 μηνυματα ολα για να τα την βγαλεις στο τζαμπα οσον αφορα την καρτα γραφικων,που νταξει δικαιωμα σου στην τελικη, και ρωτας τον αλλο που εχει κυριολεκτικα 100 φορες τη συμμετοχη σου στο forum γιατι ειναι στην συζητηση.. μπαστα λιγο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^και τι σημασια εχουν τα μηνύματα οταν ο άλλος ειναι μεσα στην ειρωνία;να κλείσουμε εαν ειναι το φορουμ για τα νέα μέλη και να το εχουμε για τις μεταξυ μας συζητήσεις....

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^και τι σημασια εχουν τα μηνύματα οταν ο άλλος ειναι μεσα στην ειρωνία;να κλείσουμε εαν ειναι το φορουμ για τα νέα μέλη και να το εχουμε για τις μεταξυ μας συζητήσεις....

Δεν φτάνει το ένα ''μου αρέσει'',γι'αυτό +100000000000000.....

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται παρακαλω να ηρεμησουν τα πνευματα και να σταματησουμε τις σποντες ολοι μας.Δεν ειμαστε στο forum για να αντιπαρατιθεμεθα.Ειμαστε εδω για να βοηθησουμε.Τωρα αν καποιοι θελουν να μας ειρωνευτουν απλα τους αγνοουμε και συνεχιζουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τα παιδιά που βοήθησαν.. Άλλωστε έτσι είναι και ο τίτλος ''βοήθεια για κάρτα γραφικών''... Θα πάω τελικά στην 750...

Ποια εκδοση θα επιλεξεις ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τα παιδιά που βοήθησαν.. Άλλωστε έτσι είναι και ο τίτλος ''βοήθεια για κάρτα γραφικών''... Θα πάω τελικά στην 750...

φιλε για 50 ευρω παρε 950 η κατι καλυτερο...καλη η 750ti αλλα θελει δυνατο cpu για να τα δωσει ολα.

Θα δεις μεγαλη διαφορα με την  950 η 960 .  Αν παλι πας για 750ti παρε καποια που να εχει 2 fan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε για 50 ευρω παρε 950 η κατι καλυτερο...καλη η 750ti αλλα θελει δυνατο cpu για να τα δωσει ολα.

Θα δεις μεγαλη διαφορα με την  950 η 960 .  Αν παλι πας για 750ti παρε καποια που να εχει 2 fan.

Λές οτι ο επεξεργαστής του είναι αδύναμος για να αξιοποιήσει την 750ti και του προτείνεις να πάει σε 960 ? Αυτό που λες δεν στέκει.

 

το έχω προαναφερει ;)

ι3 2100? Μέχρι ποσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις για την κάρτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια απαντησουλα ; ευχαριστω :)

το έχω προαναφερει ;)

Ναι...βασικά ή ερώτηση απευθυνόταν στον schris αλλά δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spec
CPU : Intel Core 2 Quad Q6600 @ @ 2.4Ghz
GPU: Nvidia 9600 GT
RAM: GEIL GEC38GB1333C9DC 8GB (2X4GB) DDR3 1333MHZ PC3-10660 ENHANCE CORSA DUAL CHANNEL KIT
Power : 650Watt Turbo-X οποτε γυρω στα 500Watt
Motherboard : ASROCK G41MH/USB3 REV.2 RETAIL
Monitor : viewsonic va1916w-4

 

θα ηθελα να δωσω περιπου 150-200ε η κατι value/ money να μου πειτε .

Σκεφτομουν για XFX Radeon R9 380 Black Edition, 4GB GDDR5  ή  nVidia GeForce GTX 960 SSC GAMING ACX 2.0+ 4GB DDR5 ή r7 370 4gb ή την 950 

ακουω γνώμες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@shrekakias

 

Εχεις σκοπό να αναβαθμίσεις και το άλλο συστημά σου και την οθόνη στο αμεσο μέλλον ?

Για αυτό το σύστημα και την ανάλυση της οθόνης θα έλεγα οτι μια gtx 750ti είναι μια χαρά.

Τωρα αν θες να πας σε πιο δυνατή κάρτα και να υπερβείς τα 200 ευρώ

https://www.skroutz.gr/s/7877262/Sapphire-Radeon-R9-380-4GB-with-Back-Plate-11242-13-20G.html

Η r7 370 4gb δεν αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια απο τις δυο καρτες(380-960) που αναφερεις δεν ταιριαζει με το συστημα σου.Πας για ολικη αναβαθμιση μου φαινεται.Εξαρταται τι παιχνιδια παιζεις βεβαια.Η οθονη που εχεις θα κραταει πισω την καρτα,το τροφοδοτικο δεν το ευχομουν ουτε στον εχθρο μου και νομιζω και ο παππους Q6600 δεν ειναι για πολλα πολλα.Τσαμπα χρηματα θα δωσεις.Αν επιμενεις να δωσεις χρηματα μια 750ti (καλυτερα μεταχειρη) ειναι οτι πρεπει.Η 950 δεν αξιζει τα χρηματα σε σχεση με 960.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 950 εχει μια διαφορά 40€ σε σχέση με την 960. Για κάποιους που εχουν στενό μπάτζετ δεν είναι αμελητέα. Βέβαια για τον φιλο παραπάνω αυτό δεν ισχύει. Πάντως καλά έκανες και ανέφερες το τροφοδοτικό, μου διέφυγε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή οθόνη σου σηκωνει το πολύ μέχρι gtx 960 (και πολύ λέω).Το τροφοδοτικό σου είναι ότι χειρότερο γίνεται.Και ο q6600 είναι αρκετά παλιός.Μια gtx 750 ti θα είναι μια χαρά.Αλλά πρέπει επειγόντως να αλλαξεις τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...