Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ειμαι αναμεσα στις gtx 970 και r9 390 . γενικα εχω διαβασει οτι η 390 ειναι πιο μπροστα αλλα εχω επιφυλαξεις με amd και τα γνωστα προβληματα με drivers και παιδικες ασθενειες .επισης εχω χαθει λιγο με την ποικιλια που υπαρχει . ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2

 

http://www.guaranty.gr/product/1002091/evga-geforce-gtx970-4gb-superclocked-acx-2-0-04g-p4.html

http://www.guaranty.gr/product/1002464/sapphire-radeon-r9-390-8gb-nitro-11244-01-20g.html

 

αμα εχετε εντοπίσει απο αλλο μαγαζι πιο φθηνα ή αλλη καλυτερη υλοποιηση στα ιδια λεφτα παρακαλω να προτεινετε :)

 

p.s.

ο θορυβος πως τα πηγαινει ; επειδη δεν κλεινει το pc το βραδυ θα προτιμουσα και κατι ησυχο

 

ευχαριστω :)

καμια απαντησουλα ; ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει occulist δεν ζήτησα με 5 ευρώ..αν δεν θες να ξοδέψεις το χρόνο σου μην απαντάς... Φίλε albilosa το σύστημα μου κόστισε 170 ευρώ... asrock μητρική..8 gigabyte ram i3 2 γενιάς και για αυτό δεν θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά..

Τώρα θα μου πεις να πάω στην 750 λογικά

Σκέφτηκες, τότε, μήπως οι απαιτήσεις σου δεν συμβαδίζουν με αυτά που θέλεις να πληρώσεις; Το να παίζει όλα τα καινούρια και medium, με ανθρώπινα fps, είναι αδύνατο με σούμα 200 ευρώ όλο το μηχάνημα. Να είσαι ευχαριστημένος που κάνει και για browsing, για την ώρα...

 

Πληροφοριακά, το λιγότερο που μπορείς να πάρεις σε κάρτα γραφικών για gaming είναι η 750Ti και κοστίζει γύρω στα 150 ευρώ καινούρια. Εξυπακούεται ότι δεν θα τρέξει μόνη της τα παιχνίδια και θα συνοδεύεται από κάποιο ΟΚ μηχάνημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά εγώ με i3 2100+8gb+960 παίζω τα πάντα πάνω από medium. Άρα αυτός γιατί όχι;

γιατι "τα παντα" και το "μπορει να παιξει" διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο. Αμα δεν εχεις απαιτησεις και μπορεις να παιξεις πχ με κλειστο το ΑΑ η δεν σε πειραζουν τα 30 fps τοτε πολλα γινονται. Οσοι καθονται και ασχολουνται και απαντανε και προτεινουν ειναι αλλιως μαθημενοι και αυτο που σου φενεται οκ μπορει να τους βγαζει τα ματια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC το πήρα μεταχειρισμένο με πολλά καινούργια κομμάτια μέσα από insomnia... Είναι αυτό που έψαχνα στα λεφτά που έψαχνα... Άρα γιατί όχι και μια κάρτα... Αν θες εσύ να έχεις έναν υπολογιστή με 1500 Οκ... Ξοδέυεις ηλεκτρονικό μελάνι όπως λες και σπαταλάς το χρόνο μου με την ειρωνεία σου..ευχαριστώ πολύ normal 40 και crimsonsky...αααα και τα 30 fps είναι μια χαρά για εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τα 30fps δεν τα λές και σούπερ αλλά παίζεις άνετα φίλε. Για εμένα αφού θα δώσεις 150 ευρώ, δώσε 50 παραπάνω και πάρε 950 η 960 όπως πήρα εγώ. Του χρόνου κάνεις και μια αναβάθμιση σε i5 με 100 ευρώ και είσαι κούκλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει occulist δεν ζήτησα με 5 ευρώ..αν δεν θες να ξοδέψεις το χρόνο σου μην απαντάς... Φίλε albilosa το σύστημα μου κόστισε 170 ευρώ... asrock μητρική..8 gigabyte ram i3 2 γενιάς και για αυτό δεν θέλω να δώσω παραπάνω λεφτά..

Τώρα θα μου πεις να πάω στην 750 λογικά

Φιλε μου δεν μπορω να μαντεψω την αναλυση σου.Οποτε απαντα σε παρακαλω και σε αυτο.Λες πως θες ολα τα νεα να παιζουν low με medium αλλα αυτο χωρις να ξερουμε την αναλυση οθονης δεν μας λεει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν μπορω να μαντεψω την αναλυση σου.Οποτε απαντα σε παρακαλω και σε αυτο.Λες πως θες ολα τα νεα να παιζουν low με medium αλλα αυτο χωρις να ξερουμε την αναλυση οθονης δεν μας λεει κατι.

Τι να σου απαντήσει, ρε συ...Εδώ πετάγεται ο άλλος και λέει ότι κάνει πράγματα, με ένα entry level pc, που δεν τα κάνουν pc με το 5x hardware. Άμα πες-πες φτάνουμε σε 720p, low, 30fps, τελικά, άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Με τέτοιες απαιτήσεις, ε οκ, πάρε ότι να 'ναι (@τζαμπατζής) - τα menu θα τα φορτώνει, να πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν μπορω να μαντεψω την αναλυση σου.Οποτε απαντα σε παρακαλω και σε αυτο.Λες πως θες ολα τα νεα να παιζουν low με medium αλλα αυτο χωρις να ξερουμε την αναλυση οθονης δεν μας λεει κατι.

full HD είναι η οθόνη μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και διαφωνω.Αναλογα τι απαιτησεις εχει ο καθενας δεν μπορει να εχουν ολοι pc 1000+ ευρω και ουτε χρειαζεται.Προσωπικα θα την εβγαζα και με 720p μιας και δεν παιζω για τα γραφικα.Αφου εχει οικονομικο συστημα λογικο να κοιταει για οικονομικη gpu.Θα ελεγα να παρει κατι απο αγγελιες.Αν βρει μια 750ti 80-90 θα αξιζει αντι να δωσει 65 για νεα gt730.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου απαντήσει, ρε συ...Εδώ πετάγεται ο άλλος και λέει ότι κάνει πράγματα, με ένα entry level pc, που δεν τα κάνουν pc με το 5x hardware. Άμα πες-πες φτάνουμε σε 720p, low, 30fps, τελικά, άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Με τέτοιες απαιτήσεις, ε οκ, πάρε ότι να 'ναι (@τζαμπατζής) - τα menu θα τα φορτώνει, να πούμε...

δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σου και απορώ γιατί είσαι ακόμα στην συζήτηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...