Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβαλα χτες το Tom Clancys και στα medium παίζει 30 Fps. Ξενέρωσα λίγο.

Πήγενε για 960 αφού η διαφορά της απο 950 είναι στο 20ρικο.Μετά απο αυτό ποτέ ξανά πλαίσιο.

Η 750Τι είναι μια χαρά αν αποφασήσεις να την κρατήσεις βάλε τα στα low.οπτική διαφορά μεγάλη δεν θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά πήγα πλαίσιο λόγο εγγύησης... Στα low πως γίνεται να μην έχει διαφορα; την 960 με τροφοδοτικό 550w cooler Master bronze θα την αντέξει; μήν τρέχω μετά για άλλο πρόβλημα. Επίσης η 750 θα μου βγάλει 5ετια όπως μου έβγαλε η 6850;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά πήγα πλαίσιο λόγο εγγύησης... Στα low πως γίνεται να μην έχει διαφορα; την 960 με τροφοδοτικό 550w cooler Master bronze θα την αντέξει; μήν τρέχω μετά για άλλο πρόβλημα. Επίσης η 750 θα μου βγάλει 5ετια όπως μου έβγαλε η 6850;

To τροφοδοτικό σε υπερκαλύπτει.Εγώ ότι παιχνίδι έχω δοκιμάσει low όλα off vs ultra όλα on δεν είδα τρελή διαφορά.Σίγουρα αν κοιτάς τώρα πόσους θάμνους έχεις γύρω ή αν το γρασίδι κουνιέται ρεαλιστικά ή αν το νερό είναι τέρμα ρεαλιστικό κλπ ναι θα δείς την διαφορά αλλά γενικά δεν θα έχεις θέμα αρκεί να είσαι 1080.

Η 750τι δεν θα σε βγάλει 5 χρόνια εκτός και αν έχεις πάααρα πολύ μικρές απαιτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα.... Όποτε μάλλον θα την κάνω πακέτο και το μεσημέρι θα την πάω. Θα δώσω σύνολο 220 αλλά θα πάρω 960.

Eγω παντως θα περιμενω Πασχαλη μπας και πεσει η 960 και μαλλον θα την τσιμπισω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση μου δεν γίνεται γιατι αλλαγές δέχονται το πολύ 15 ημέρες.

 

Γίνεται να κάνεις αλλαγή αν έχεις χρησιμοποιήσει την κάρτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισή ώρα έπαιξε, δεν το λες χρήση. Φυσικά και γίνεται αν δεν βρουν προβλήματα οι τεχνικοί. Πάω τελικά για 950 η 960 για να ειμαι καλυμμένος για 3-4 χρόνια.

Πήρα Palit gtx 960 super Jetstream 2gb στα 220. Ο πωλητής μου πρότεινε r7 370 4gb αλλά ήθελα 960.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισή ώρα έπαιξε, δεν το λες χρήση. Φυσικά και γίνεται αν δεν βρουν προβλήματα οι τεχνικοί. Πάω τελικά για 950 η 960 για να ειμαι καλυμμένος για 3-4 χρόνια. Πήρα Palit gtx 960 super Jetstream 2gb στα 220. Ο πωλητής μου πρότεινε r7 370 4gb αλλά ήθελα 960.

Τι τροφοδοσία θέλει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισή ώρα έπαιξε, δεν το λες χρήση. Φυσικά και γίνεται αν δεν βρουν προβλήματα οι τεχνικοί. Πάω τελικά για 950 η 960 για να ειμαι καλυμμένος για 3-4 χρόνια.

Πήρα Palit gtx 960 super Jetstream 2gb στα 220. Ο πωλητής μου πρότεινε r7 370 4gb αλλά ήθελα 960.

 

Και 14 μέρες να παίζεις επι 8 ωρες την ημέρα πάλι οι τεχνικοί δεν θα βρουν πρόβλημα αλλά αν το προιον δεν είναι σφραγισμένο δύσκολο να αποδειχτεί το οτιδήποτε. Τέσπα γιατί είμαι και λίγο εκτός θέματος. Πάλι καλά πάντως που δεν πήρες την 370.

 

Οχι εννωουσα ποσα 6πινα 8πινα θελει.Συγνωμη που δεν το διευκρινισα.

 

Ενα 6-pin θέλει η palit κάποιες άλλες θέλουν 2 x 6-pin. Στις ιστοσελίδες των κατασκευαστών αναφέρονται οι απαιτήσεις τροφοδοσίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα 6-pin θέλει η palit κάποιες άλλες θέλουν 2 x 6-pin. Στις ιστοσελίδες των κατασκευαστών αναφέρονται οι απαιτήσεις τροφοδοσίας

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένα 6pin θέλει,εντάξει νομίζω είναι καλύτερη της 370. Μόλις πέρασα drivers... Tom Clancys rainbow six στο custom σχεδόν όλα High και μερικά ultra παίζει 35fps.

Νομίζω τελικά έκανα σωστή αγορά.

Είναι σίγουρα καλύτερη από την 370 4gb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...