Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ποιες αναφέρεσαι? Για να σου δωσω να καταλαβεις η asus ετοιμαζει gtx950 χωρις τροφοδοσια. Γενικα οι καρτες απο την nvidia δεν ειναι ενεργοβορες.

 

Γενικα η nvidia λανσαρε την καρτα χωρις τροφοδοσια. Οι 750ti που μπορει να εχουν 6-pin connector ειναι overclocked και εχουν περισσοτερα του ενος fans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στο ίδιο μοντέλο... Έχω δει μερικές με dual fan, αυτές σίγουρα θέλουν τροφοδοσία. Οπότε από ότι κατάλαβα η 750ti φτάνει τις επιδόσεις μιας r7 360 χωρίς έξτρα ρεύμα, πολύ καλό... Δεν το ήξερα καν αυτο με το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

750 ti ειναι η max καρτα που σηκωνει το συστημα σου και που αξιζει να παρεις

καινουρια στα 120-130 ή μεταχειρισμενη 80-90

Ουτε αυτη την κάρτα δεν σηκώνει ο e6300 ...

 

Ψάξε για κανέναν q9400/ q9450/ q9550 και αν βρεις βάλε και μια καρτουλα.

 

Διαφορετικά αλλαγή πλατφόρμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Λοιπόν όπως έγραψα χτες πήρα την 750ti αλλα δεν ξέρω με τρώει να την παω πίσω και να πάρω την 950, θέλει 50 ευρώ συν. Τι λέτε να την κάνω την κίνηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά την έχω πάρει ήδη απο πλαίσιο δεν μπορώ να πάρω από αλλού, απλά για 960 Jet Jupiter; κάπως έτσι θέλει 70 ευρώ πάνω. Για 950 one fan θέλει συν 50 ευρώ. Η 960 είναι dual fan red card. Τι να κάνω; απόψεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά την έχω πάρει ήδη απο πλαίσιο δεν μπορώ να πάρω από αλλού, απλά για 960 Jet Jupiter; κάπως έτσι θέλει 70 ευρώ πάνω. Για 950 one fan θέλει συν 50 ευρώ. Η 960 είναι dual fan red card. Τι να κάνω; απόψεις;

Αναλογα με τα ποσα μπορεις να δωσεις.Η 960 ειναι πολυ καλητερη και με 2 ανεμιστηρακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ Να τα δώσω αλλά αξίζει ; αυτό ρωτάω; από ρεύμα τι θέλει η 960;

Υπόψιν δεν παίζω πολύ, μια ώρα την ημέρα και αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ Να τα δώσω αλλά αξίζει ; αυτό ρωτάω; από ρεύμα τι θέλει η 960;

Υπόψιν δεν παίζω πολύ, μια ώρα την ημέρα και αν.

Αξιζει.η 960 εχει μεχρι και 50% (μπορει και παραπανω) καλητερη αποδωση απο την 750 σου.Αλλα αφου δεν παιζεις πολυ τοτε η 750 πιστευω σε καληπτει.Καλητερα ομως απο ολους μας εσυ ξερεις τις απαιτησεις σου.Αν θες να τα παιζεις ολα στο high με 50+ fps τοτε η 960 ειναι μονοδρομος.Απο ρευμα αναλογα το μοντελο:απο ενα εξαπινο μεχρι και ενα εξαπινο+ενα οχταπινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...