Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα και στο σκρουτζ τοσο κανει https://www.skroutz.gr/s/7934939/Sapphire-Radeon-R9-380X-4GB-11250-01-20G.html

τωρα να σου πω την αληθεια εχω διαβαση διαφορα για της radeon τωρα τελευταια και καπως μου φενεται να προχωρισω σε τετια ετσι την πατησα και με το psu corsair cx 600 λεγαν οτι ειναι ελαττωματικα εγω το πηρα και χθες ετρεχα στο πλαισιο ευτυχως ειχα εγγυηση

Πραγματικά σου μιλάω δεν ξέρω τι παίζει με το σκρουτ. Αυτό που μου έστειλες λέεει οτι είναι η 380x αλλα στη φωτο και στο σκροθτζ όπως κι σε όλα τα μαγαζιά ειναι η 380, ενω αν ψάξεις 380χ στο σκρουτζ σου βγάζει αλλο ένα αποτέλεσμα 380 το οποίο είναι στα 300 ευρώ και είναι στη φωτογραφία η 380χ. Γενικά μπορεί να είναι ηληθειο αυτο που λέω αλλα έχει βάση και δεν ξερω αν θα το εμπιστευόμουν! Οπως νομίζεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά σου μιλάω δεν ξέρω τι παίζει με το σκρουτ. Αυτό που μου έστειλες λέεει οτι είναι η 380x αλλα στη φωτο και στο σκροθτζ όπως κι σε όλα τα μαγαζιά ειναι η 380, ενω αν ψάξεις 380χ στο σκρουτζ σου βγάζει αλλο ένα αποτέλεσμα 380 το οποίο είναι στα 300 ευρώ και είναι στη φωτογραφία η 380χ. Γενικά μπορεί να είναι ηληθειο αυτο που λέω αλλα έχει βάση και δεν ξερω αν θα το εμπιστευόμουν! Οπως νομίζεις :)

Ισχύει αυτό.Στην φωτογραφία του 6700 έχουνε βάλει το κουτί του 6700κ γιατί λέει unlocked,στην πραγματικότητα ο 6700 είναι κλειδωμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):CM ELITE 331 BLACK

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): SCORPIAN 450 W ηταν μαζι με το κουτι δεν ξερω αν ειναι καλο

* Motherboard (Μητρική):ASUS P5B-E (s775-965,ddr2)

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel core 2 duo 6300

* RAM (Μνήμη συστήματος):2gb

* GPU (Κάρτα γραφικών):geforce 9500 gt

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):AG172(hanns-g) 1280x1024 pixels

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 8.1 x64

γενικα το συστημα μ ειναι παλιο.η οθονη ειδικα κλεινει 9ετια..την ειχα αγορασει απο πλαιο..μια χαρα εβγαλε τα λεφτακια της.η ραμ ειναι η μιση..εχω καινουριο σετ για να κουμπωσω.θα ειναι συνολο 8gb δηλαδη.

ποια καρτα γραφικων μ προτεινεται για καλυτερη απο αυτη που εχω?το μπατζετ ειναι περιορισμενο και σιγουρ θα παω σε μεταχειρισμενη.μεχρι 100€ το πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):CM ELITE 331 BLACK

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): SCORPIAN 450 W ηταν μαζι με το κουτι δεν ξερω αν ειναι καλο

* Motherboard (Μητρική):ASUS P5B-E (s775-965,ddr2)

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel core 2 duo 6300

* RAM (Μνήμη συστήματος):2gb

* GPU (Κάρτα γραφικών):geforce 9500 gt

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):AG172(hanns-g) 1280x1024 pixels

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 8.1 x64

γενικα το συστημα μ ειναι παλιο.η οθονη ειδικα κλεινει 9ετια..την ειχα αγορασει απο πλαιο..μια χαρα εβγαλε τα λεφτακια της.η ραμ ειναι η μιση..εχω καινουριο σετ για να κουμπωσω.θα ειναι συνολο 8gb δηλαδη.

ποια καρτα γραφικων μ προτεινεται για καλυτερη απο αυτη που εχω?το μπατζετ ειναι περιορισμενο και σιγουρ θα παω σε μεταχειρισμενη.μεχρι 100€ το πολυ

750 ti ειναι η max καρτα που σηκωνει το συστημα σου και που αξιζει να παρεις

καινουρια στα 120-130 ή μεταχειρισμενη 80-90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

750 ti ειναι η max καρτα που σηκωνει το συστημα σου και που αξιζει να παρεις

καινουρια στα 120-130 ή μεταχειρισμενη 80-90

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/MSI-GTX750Ti-2GD5-OCV1.htm

αυτη εδω? γτ στο πλαισιο μ βγαζει τρεις με το ονομα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/MSI-GTX750Ti-2GD5-OCV1.htm

αυτη εδω? γτ στο πλαισιο μ βγαζει τρεις με το ονομα αυτο

μην ασχολεισαι με πλαισιο ειναι φαρμακειο, κοιτα εδω και παρε οποια σου κανει κεφι

 

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga/f/407774/2GB.html?keyphrase=+GTX750+Ti

 

προσωπικα προτιμω EVGA,MSI,GIGABYTE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκαμε λιγο offtopic δεν νομιζετε?στο κατω κατω αγγελια ειναι ...αν αυτο που θελω να αγορασω ειναι απο θεσσαλονικη και οχι απο αθηνα ωστε να μπορεσω να το δω πριν το παρω χερι με χερι παντα θα ειναι ρισκο..ειτε αντικαταβολη ειτε με καταθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το HDMI υποστιριζει 4k (στην τελευταια του εκδωση) μπορει να μεταφερει εικονα και ηχο και εχει υποστηριζει refresh rating μεχρι 60hz (στο 4k)

 

Το Display Port εχει ακρυβως τα ιδια χαρακτηριστηκα αλλα και λιγα παραπανω:

1)μπορεί να υποστηρίξει έως και τέσσερις οθόνες ταυτόχρονα με ένα καλώδιο

2)υποστηρίζει χαρακτηριστικά όπως το Free-Sync της AMD και το G-Sync της Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το HDMI υποστιριζει 4k (στην τελευταια του εκδωση) μπορει να μεταφερει εικονα και ηχο και εχει υποστηριζει refresh rating μεχρι 60hz (στο 4k)

 

Το Display Port εχει ακρυβως τα ιδια χαρακτηριστηκα αλλα και λιγα παραπανω:

1)μπορεί να υποστηρίξει έως και τέσσερις οθόνες ταυτόχρονα με ένα καλώδιο

2)υποστηρίζει χαρακτηριστικά όπως το Free-Sync της AMD και το G-Sync της Nvidia.

Μαλιστα...... οποτε για συνδεση με μια tv/monitor 32'' FHD το HDMI ειναι επαρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκαμε λιγο offtopic δεν νομιζετε?στο κατω κατω αγγελια ειναι ...αν αυτο που θελω να αγορασω ειναι απο θεσσαλονικη και οχι απο αθηνα ωστε να μπορεσω να το δω πριν το παρω χερι με χερι παντα θα ειναι ρισκο..ειτε αντικαταβολη ειτε με καταθεση.

 

Ακριβώς ο λόγος που τα έσβησα. Επιστροφή στο θέμα παρακαλώ για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...