Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 380x έχει μια διαφορά 10-15% διαφορά από την απλή 380 ανάλογα το game.Δεν την λες αμελητέα διαφορά.Υπαρχουν διαφορά benchmarks να το διαπιστώσεις

Και εκτός αυτού, όπως με όλα τα μοντέλα υποτιθέμενα της ίδιας κλάσης, με τον καιρό βγαίνουν παιχνίδια που ανεβάζουν τις μέσες απαιτήσεις τους, με αποτέλεσμα να ξεφεύγουν τα πράγματα από ένα ελάχιστο επίπεδο απόδοσης που απέδιδαν φαινομενικά το ίδιο οι κάρτες με "ανεκμετάλλευτη" περίσσεια ισχύος. Εκεί η διαφορά πάει από τα χαρτιά στην πράξη και αλλάζει το σκηνικό. Βλέπε που βάζανε στην σύγκριση την 970 το καλοκαίρι και που κατρακύλησε μέσα σε ένα εξάμηνο...

End of story : Σε βάθος χρόνου θα φανεί μεγαλύτερη η διαφορά υπέρ της 380X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εχω 350ευρω. Να παρω μια 970 η να περιμενω τις Pascal? ειδα σε ξαδερφο οτι η 970 με το ζορι πιανει τα 50 fps to witcher 3 και το καινουριο tomb raider se ultra(1080p) αρα φοβαμαι οτι σε κανα χρονο θα ειναι ακομα χειροτερη(σε καινουρια παιχνιδια)

AMD δε θα ηθελα με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι η storm είναι καλύτερη.

Πάνω κάτω τα ίδια ομως. Ή μια καλή σε κάποιον τομέα ενώ η άλλη καλή σε κάποιον άλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω 350ευρω. Να παρω μια 970 η να περιμενω τις Pascal? ειδα σε ξαδερφο οτι η 970 με το ζορι πιανει τα 50 fps to witcher 3 και το καινουριο tomb raider se ultra(1080p) αρα φοβαμαι οτι σε κανα χρονο θα ειναι ακομα χειροτερη(σε καινουρια παιχνιδια)

AMD δε θα ηθελα με τιποτα

Παρε μια μεταχειρισμενη 970 τωρα,ασε στην ακρη τα υπολοιπα και οοταν βγουν οι pascal πουλας την 970 και αναβαθμιζεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε μια μεταχειρισμενη 970 τωρα,ασε στην ακρη τα υπολοιπα και οοταν βγουν οι pascal πουλας την 970 και αναβαθμιζεις

το κακο ειναι οτι μεταχειρισμενες τις πουλανε σε τιμες σχεδον καινουριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο ειναι οτι μεταχειρισμενες τις πουλανε σε τιμες σχεδον καινουριας

Δεν ισχυει αυτο καταρχας,και επιπλεον επειδη εχει ζητηση αυτη η καρτα δεν θα δυσκολευτεις να την δωσεις οταν ερθει η ωρα. Οταν βγουν οι pascal οσοι εχουν χαμηλο budget για καμια μεταχειρισμενη 970 θα ψαχνουν ολοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυει αυτο καταρχας,και επιπλεον επειδη εχει ζητηση αυτη η καρτα δεν θα δυσκολευτεις να την δωσεις οταν ερθει η ωρα. Οταν βγουν οι pascal οσοι εχουν χαμηλο budget για καμια μεταχειρισμενη 970 θα ψαχνουν ολοι

323 ευρω εχει καινουρια. Μεταχειρισμενη κατω απο 300ευρω δε βρισκω. Αν εχεις βρει εστω μια στειλε λινκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με 250 ευρώ πήρα απο το Γαλλικό αμαζον την 380χ που είναι καλύτερη απο την απλη 380, με ΦΠΑ και εξοδα αποστολής που μου ήρθε την επομενη μερα, αν δεν βιαζεσαι δηλαδη θα σου βγείκαι πιο φτηνα. και 600αρι τροφοδωτικο φτάνει και περισεύει αν είναι κάτω απο 3 χρόνια και όχι τοσο κουρασμένο. Στην προτείνω πάντως. Γι αυτα τα χρήματα είναι οτι καλύτερο και αν κρίνεις οτι απο σκρουτζομαγαζο θα την βρείς κανα 300αρι

 

http://www.curiua.com/p/sapphire-nitro-r9-380x-4gb-gddr5-pci-e-dl-dvi-i-dl/4895106278134

μα και στο σκρουτζ τοσο κανει https://www.skroutz.gr/s/7934939/Sapphire-Radeon-R9-380X-4GB-11250-01-20G.html

τωρα να σου πω την αληθεια εχω διαβαση διαφορα για της radeon τωρα τελευταια και καπως μου φενεται να προχωρισω σε τετια ετσι την πατησα και με το psu corsair cx 600 λεγαν οτι ειναι ελαττωματικα εγω το πηρα και χθες ετρεχα στο πλαισιο ευτυχως ειχα εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

323 ευρω εχει καινουρια. Μεταχειρισμενη κατω απο 300ευρω δε βρισκω. Αν εχεις βρει εστω μια στειλε λινκ

323 εχει η palit/gainward που ειναι η χειροτερη υλοποιηση..

300 ευρω εχει 5-6 αγγελιες στις πρωτες 5 σελιδες των αγγελιων

Και τελος παντων γνωμη μου, οτι θες κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

323 ευρω εχει καινουρια. Μεταχειρισμενη κατω απο 300ευρω δε βρισκω. Αν εχεις βρει εστω μια στειλε λινκ

270 βρήκα εγώ Palit jetstream και ASUS turbo επίσης 270..Αλλά ισχύει εν μέρη αυτό που λές..Άντε 60-70 ευρώ κάτω της τιμής αγοράς να βρείς 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες η r7 250x παίζει το fifa 16?γνωρίζει κανεις

Το fifa 16 είναι γενικά ελαφρυ παιχνίδι άρα ναι λογικά το παίζει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...