Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το φθηνό στην προκειμένη περίπτωση είναι και ανούσια επένδυση. Με το εύρος που έχει η 740 που θέλεις είναι περισσότερο επιταχυντής multimedia παρά κάρτα γραφικών. Δικά σου τα λεφτά δική σου απόφαση. Και όχι δεν έχει Πασχάλη τόσο σύντομα.

Αν ειναι να παω σε 750 παιρνω μια 960 καλυτερα για το καινουργιο pc και κραταω την 760 στο παλιο....στα αντιστοιχα κυβικα τις 750 υπαρχει amd?οσο για τον Πασχαλη ελπιζω μεχρι το τελος του χρονου να εχει ερθει Ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ειναι να παω σε 750 παιρνω μια 960 καλυτερα για το καινουργιο pc και κραταω την 760 στο παλιο....στα αντιστοιχα κυβικα τις 750 υπαρχει amd?οσο για τον Πασχαλη ελπιζω μεχρι το τελος του χρονου να εχει ερθει Ελλαδα

 

https://www.skroutz.gr/s/8039816/Sapphire-Radeon-R7-360-2GB-Nitro-11243-05-20G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που επανερχομαι στο συγκεκριμενο νήμα.. Τελικά αποφάσισα να πάω στην gtx960 και βρήκα μία μεταχειρισμένη στο Stock house του eshop, gigabyte g1 gaming 4gb έχει κανείς εμπειρία αγοράς ?? Δίνουν 2 χρόνια εγγυηση, πληρη παρελκομενα, ελαφρως ταλαιπορημενη συσκευασια και λεει οτι ελέγχθηκε και δεν παρουσιαζει κανένα ελάττωμα. Την δίνουν 230ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόταση σου, απλά ήθελα να μάθω αν είχε κάποιος κάποια εμπειρία αγοράζοντας από το συγκεκριμένο μαγαζί με τον συγκεκριμένο τρόπο. Εννοείτε ότι δε πρόκειται να την πάρω μιας και είναι πανάκριβη και με 15 ευρώ παραπάνω την αγοράζεις καινούργια. Ίσως το έβαλα και σε λάθος νήμα, και δεν ήμουν και πολύ ξεκάθαρος.. συγγνώμη.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόταση σου, απλά ήθελα να μάθω αν είχε κάποιος κάποια εμπειρία αγοράζοντας από το συγκεκριμένο μαγαζί με τον συγκεκριμένο τρόπο. Εννοείτε ότι δε πρόκειται να την πάρω μιας και είναι πανάκριβη και με 15 ευρώ παραπάνω την αγοράζεις καινούργια. Ίσως το έβαλα και σε λάθος νήμα, και δεν ήμουν και πολύ ξεκάθαρος.. συγγνώμη.  :)

Συνήθως χάνεις τον χρόνο σου προσπαθώντας να το γυρίσεις πίσω όπως και οι άλλοι 20 πριν απο εσένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι ανάμεσα σε 380 και 390 και το σκέφτομαι για την υπέρβαση.

Αξίζουν λέτε τα λεφτά ή απλά να το ρίξω στο περίμενε και βλέπουμε.

Υπόψιν έχω μια 6850(τίμια αλλά εδώ γελάμε).

Επίσης, κάποιο μαγαζί που κάνει άτοκες σε τέτοια προϊόντα ξέρουμε?

Ευχαριστώ παιδιά!!!

Επεξ/σία από billathens!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανάμεσα σε 380 και 390 και το σκέφτομαι για την υπέρβαση.

 

Αξίζουν λέτε τα λεφτά ή απλά να το ρίξω στο περίμενε και βλέπουμε.

 

Υπόψιν έχω μια 6850(τίμια αλλά εδώ γελάμε).

 

Επίσης, κάποιο μαγαζί που κάνει άτοκες σε τέτοια προϊόντα ξέρουμε?

 

Ευχαριστώ παιδιά!!!

Το αν αξίζει ή όχι αυτό το ξέρεις εσύ. Τι παιχνίδια παίζεις και ποιο είναι το σύστημα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την παρήγγειλα τελικά την Sapphire R9 380X 4GB Nitro OC

 

 

καλά θα μου κάτσει έτσι? κάπου διάβασα ότι θέλει κ καλό επεξεργαστή ... κινέζικα τα βλέπω όλα αυτά γι αυτό ρωτάω 

 

αυτό είναι το Destop μου  

 

Case: Sharkoon T5Value 
Psu : Corsair Builder Series CX600 80Plus Bronze
Mobo : Asrock FM2A75 Pro4 
Cpu : AMD A10-5800K Box 
Hdd : Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" SATA ΙΙΙ
Gpu : GV-R725OC-2GI-Rev-2-0 
Ram : Kingston HyperX Predator 8GB DDR3-2400MHz Dual Kit (XMP

 

κ πάλι ευχαριστώ όλα τα παιδιά για το Help !!!  ;)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την παρήγγειλα τελικά την Sapphire R9 380X 4GB Nitro OC

 

 

καλά θα μου κάτσει έτσι? κάπου διάβασα ότι θέλει κ καλό επεξεργαστή ... κινέζικα τα βλέπω όλα αυτά γι αυτό ρωτάω 

 

αυτό είναι το Destop μου  

 

Case: Sharkoon T5Value 

Psu : Corsair Builder Series CX600 80Plus Bronze

Mobo : Asrock FM2A75 Pro4 

Cpu : AMD A10-5800K Box 

Hdd : Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" SATA ΙΙΙ

Gpu : GV-R725OC-2GI-Rev-2-0 

Ram : Kingston HyperX Predator 8GB DDR3-2400MHz Dual Kit (XMP

 

κ πάλι ευχαριστώ όλα τα παιδιά για το Help !!!  ;)  ;)

Που πάτε με αυτούς τους επεξεργαστές, ρε παιδιά...Θα το τρως το μπουκάλι σου, συχνά-πυκνά :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πάτε με αυτούς τους επεξεργαστές, ρε παιδιά...Θα το τρως το μπουκάλι σου, συχνά-πυκνά :(

Σωστα.Η καρτα θελει επεξεργαστη με αρκετα μεγαλητερη δυναμη απ τον a10 για να αποδωσει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα p5k ws μητρικη με 2χ2γιγα Corsair με σκοπο να μπει xeon + O.C. και τωρα ψαχνω για καρτα γραφικων...   B)

Δεν παιζω παιχνιδια... η χρηση που θελω ειναι ταινιες, νετ,  να χει VGA και HDMI και αν γινετε να λειτουργουν οι οθονες ταυτοχρονα οπως στο laptop της υπογραφης μου.... 

Βudget οσο πιο φθηνα τοσο καλυτερα   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγορασα p5k ws μητρικη με 2χ2γιγα Corsair με σκοπο να μπει xeon + O.C. και τωρα ψαχνω για καρτα γραφικων...   B)
Δεν παιζω παιχνιδια... η χρηση που θελω ειναι ταινιες, νετ,  να χει VGA και HDMI και αν γινετε να λειτουργουν οι οθονες ταυτοχρονα οπως στο laptop της υπογραφης μου.... 
Βudget οσο πιο φθηνα τοσο καλυτερα   :-D

 

Όλα αυτά για ταινίες και νετ;... :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγορασα p5k ws μητρικη με 2χ2γιγα Corsair με σκοπο να μπει xeon + O.C. και τωρα ψαχνω για καρτα γραφικων...   B)
Δεν παιζω παιχνιδια... η χρηση που θελω ειναι ταινιες, νετ,  να χει VGA και HDMI και αν γινετε να λειτουργουν οι οθονες ταυτοχρονα οπως στο laptop της υπογραφης μου.... 
Βudget οσο πιο φθηνα τοσο καλυτερα   :-D

 

 

https://www.skroutz.gr/s/8368320/Palit-GeForce-GT710-1GB-NEAT7100HD06H.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις gpu να έχουν γίνει.....τεράστιες,βλέπω τελευταία τουλάχιστον στα μισά κουτιά οι gpu να κρεμάνε.Για μένα είναι απίστευτα αντιαισθητικό και πλέον έχω βάση όταν πέρνω gpu να είναι και όσο γίνεται μικρή σε μήκος και ελαφρυά.Το θέμα είναι πως ενώ διαστάσεις έχουν τα site,βάρος δεν γράφει πουθενά.

'Εχει κανείς καμμιά ιδέα για κάνα site που να δείχνει και βάρος.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...