Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν ειναι site το παραπανω που να σου δειχνει πως πραγματικα αποδιδουν οι καρτες.

Να γιατι το εχω γραψει πολλες φορες οτι το Wow(παρολο που ειναι Unoptimized ακομα μεχρι αηδιας και επισης παιζει ρολο και ο επεξεργαστης που εχει ο καθενας)ειναι Nvidia παιχνιδια καλως ή κακως

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_285_Dual-X_OC/22.html

 

 

εχεις δίκιο, άλλο στην πράξη άλλο στην θεωρία! Γι αυτό ρωτάω κ τους γνώστες του είδους εδω μεσα!!

Το Site  το εβαλα σαν μια εικονα μονο.

Τι εννοεις με το Unoptimized ?

 

Οποτε μου προτεινεις καλυτερα αναμεσα σε αυτες τις δυο κ σε αυτο το Budget  Να παω σε R9-380X?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπεριζω όλο το φόρουμ και ελπίζω στην πολύτιμη βοήθεια σας! ΘΕΛΩ να μπορώ να παίζω σε καλά σχετικα γραφικατα καινούρια παιχνίδια (πιο πολύ rpg) και γενικά ότι δεν έχει να κάνει με online gaming σε xbox one τίτλους. Ή υλοποίηση μου αυτή την στιγμή είναι

Intel i5 2550k

Gigabyte motherboard h67a με crossfire support

Thermaltake 730 smartpower 87%

8gb ram

Και στο αμμεσο μέλλον watercooled h100i

Και τώρα το μεγάλο θέμα έχω πάνω μια 6870oc και ΘΕΛΩ να βάλω και την δεύτερη αλλά dx12 δεν υποστηρίζουν. Τις πουλάω ή τις κραταω ακόμη και αν ναι τι βάζω στην θέση τους. Θελω να μπορώ να παίξω witcher 3 quantum break battlefield 4.

Αναμενω γνωμες και ευχαριστω προκαταβολικά για οποία απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπεριζω όλο το φόρουμ και ελπίζω στην πολύτιμη βοήθεια σας! ΘΕΛΩ να μπορώ να παίζω σε καλά σχετικα γραφικατα καινούρια παιχνίδια (πιο πολύ rpg) και γενικά ότι δεν έχει να κάνει με online gaming σε xbox one τίτλους. Ή υλοποίηση μου αυτή την στιγμή είναι

Intel i5 2550k

Gigabyte motherboard h67a με crossfire support

Thermaltake 730 smartpower 87%

8gb ram

Και στο αμμεσο μέλλον watercooled h100i

Και τώρα το μεγάλο θέμα έχω πάνω μια 6870oc και ΘΕΛΩ να βάλω και την δεύτερη αλλά dx12 δεν υποστηρίζουν. Τις πουλάω ή τις κραταω ακόμη και αν ναι τι βάζω στην θέση τους. Θελω να μπορώ να παίξω witcher 3 quantum break battlefield 4.

Αναμενω γνωμες και ευχαριστω προκαταβολικά για οποία απαντηση.

Τις πουλας εννοειται και πας σε R9 390(απο Amd παντα).Επισης θα σου ελεγα να μην δωσεις τοσα χρηματα για υδροψυξη γιατι θα πρεπει και μνημες ram να αγορασεις για να πας σε 16gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ευχαριστω, αλλα θα προτιμουσα κατι με 3 εξοδους(DVI,DVI,HDMI) και οχι με VGA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore ευχαριστω για την γρήγορη απάντηση, με μια πιστεύω θα είμαι μια χαρά γιατί για 2 τα λεφτα πολλα. Προτεινεις κάποια συγκεκριμένη υλοποίηση?? Και επίσης off topic αλλά στα 120 και οι 2 θα ήταν καλά να τις δώσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore ευχαριστω για την γρήγορη απάντηση, με μια πιστεύω θα είμαι μια χαρά γιατί για 2 τα λεφτα πολλα. Προτεινεις κάποια συγκεκριμένη υλοποίηση?? Και επίσης off topic αλλά στα 120 και οι 2 θα ήταν καλά να τις δώσω??

Sapphire λενε οτι ειναι εκ των κορυφαιων στο θεμα ψυξης. Για τις τιμες δεν μπορω να σου πω αλλα υπαρχει αλλο θεμα για αυτα να ρωτησεις.

 

 

Ε τι καλυμμένος... Μόνο αυτο θα παίζει το συγκεκριμένο μηχανάκι. Μάλλον θα κάνω αυτο, ευχαριστώ.

Μπορεις και σε μτχ να κοιταξεις για gtx 650,7770 κλπ.Για καινουργιες τουλαχιστον απο R7 260/gtx 750 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω μια συνθεση 

i3 2120

psu 500w

gtx 760

8gb ram

θελω να βγαλω την 760 και να την βαλω σε αλλο pc ... για cs go και lol στα 60 fps τι καρτουλα να βαλω;ειδα την gtx 750 αλλα σιγουρα δεν μπορω να βαλω κατι καλυτερο.

http://www.skroutz.gr/s/5114138/Gainward-GeForce-GT740-2GB-LP-3187.html για μια 740 τι λετε;θα βγαζει 1080p 60 fps σε medium γραφικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν υπαρχει καμια διαφορα.Ειναι το ιδιο μοντελο radeon r9 380x 4gb gddr5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω, αλλα θα προτιμουσα κατι με 3 εξοδους(DVI,DVI,HDMI) και οχι με VGA.

 

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-710/specifications

 

Η NV δίνει dual link DVI στις προδιαγραφές της. Αν έκανες τον κόπο να προχωρήσεις στις σελίδες των πωλητών από το skroutz: http://www.techstores.gr/gainward-gt710-1gb-silentfx.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δυο κάρτες εκτός από την  τιμή ?

 

Link.png Site: 1)

Link.png Site: 2)

Όπως λέει το παιδί πάνω, ολόιδιες είναι.. Απλώς κλασσικά, το ΠΛΑΙΣΙΟ "χτυπάει" την τιμή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω μια συνθεση 

i3 2120

psu 500w

gtx 760

8gb ram

θελω να βγαλω την 760 και να την βαλω σε αλλο pc ... για cs go και lol στα 60 fps τι καρτουλα να βαλω;ειδα την gtx 750 αλλα σιγουρα δεν μπορω να βαλω κατι καλυτερο.

http://www.skroutz.gr/s/5114138/Gainward-GeForce-GT740-2GB-LP-3187.html για μια 740 τι λετε;θα βγαζει 1080p 60 fps σε medium γραφικα;

 

Την χείριστη επιλογή έκανες γιατί θα είναι 85 τόσα ευρώ πεταμένα. ΄Εχει GDDR3 και εύρος μνήμης μόλις στα 28.8 GB/s.

 

https://www.skroutz.gr/s/4529603/Palit-GeForce-GTX750-Ti-2GB-StormX-OC-NE5X75TS1341F.html

 

Με γύρω στα 34 ευρώ παραπάνω θα έχεις 86.4 GB/s εύρος μνήμης ή αλλιώς τριπλάσια από την παραπάνω 740.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νυσταγμένος και cpttony ευχαριστώ για το Help  :-)

αυτό δεν είναι μόνο "χτύπημα"..... έχουμε πάει σε κατηγορία φαλτσέτας στο πλασιο.

Να υποθέσω ότι η διάρκεια εγγύησης για την κάρτα, είναι από οποιοδήποτε κατάστημα η ίδια ε?

Επεξ/σία από Dimrx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χείριστη επιλογή έκανες γιατί θα είναι 85 τόσα ευρώ πεταμένα. ΄Εχει GDDR3 και εύρος μνήμης μόλις στα 28.8 GB/s.

 

https://www.skroutz.gr/s/4529603/Palit-GeForce-GTX750-Ti-2GB-StormX-OC-NE5X75TS1341F.html

 

Με γύρω στα 34 ευρώ παραπάνω θα έχεις 86.4 GB/s εύρος μνήμης ή αλλιώς τριπλάσια από την παραπάνω 740.

για 6 μηνες ειναι η καρτουλα μεχρι να βγουν οι pascal ...αποκλειστικα για λολ και cs!εχω μια 760 σε αυτο το pc και θα την βαλω πισω μολις παρω pascal απλα θελω οτι πιο φθηνο υπαρχει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 6 μηνες ειναι η καρτουλα μεχρι να βγουν οι pascal ...αποκλειστικα για λολ και cs!εχω μια 760 σε αυτο το pc και θα την βαλω πισω μολις παρω pascal απλα θελω οτι πιο φθηνο υπαρχει :P

 

Το φθηνό στην προκειμένη περίπτωση είναι και ανούσια επένδυση. Με το εύρος που έχει η 740 που θέλεις είναι περισσότερο επιταχυντής multimedia παρά κάρτα γραφικών. Δικά σου τα λεφτά δική σου απόφαση. Και όχι δεν έχει Πασχάλη τόσο σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...