Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε 4k σε max settings με καλα fps δεν υπαρχει με καμια καρτα αυτην τη στιγμη.

Ειναι η νεα σειρα της nvidia που αναμενεται να εχει μεγαλη διαφορα στις αποδοσεις συγκριτικα με τα τωρινα μοντελα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εγω στην θεση του θα περιμενα για pascal αφου η 770 την παλευει και δεν θα δει την τεραστια διαφορα με r9 390.

 

Σίγουρα μια χαρά ανταπεξέρχεται η 770 ακόμα στα games αλλά και ένα  +35% με την 390Χ δεν το λές και ότι δεν θα δει και τεράστια διαφορά....Βέβαια για 4Κ monitor που θα πάρεις αργότερα (TakisGoutsis) ή πας για sli 980ti ή περιμένεις τις nvidia pascal / amd arctic islands new gpus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενότητα αυτή είναι μόνο για συμβουλές αναβάθμισης καρτών γραφικών και φυσικά ΜΟΝΟ για ότι υπαρκτό υπάρχει στην αγορά. Αν στο μέλλον υπάρχει πιθανότητα κάποιος να αγοράσει Χ εξοπλισμό και υπάρχει η πιθανότητα να τον εξυπηρετήσει Ψ κάρτα γραφικών, ας ρωτήσει καφετζού.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κατοστάρικο έχει διαφορά η απλή 390 από την 390Χ...... Τα 250 ευρώ που τα βρήκες?Χώρια ότι το 21.5 monitor που έχει μάλλον (αν και δεν ξέρω ακριβές μοντέλο) με το ζόρι πουλιέται ένα 50ρι....Αλλά γενικά συμφωνώ πως ταιριάζει στο setup μία αναβάθμιση στο monitor  με ένα καλό 24ρι τουλάχιστον!

Σωστότατος. Απλά όπως είπες αξίζει να αλλάξει οθόνη. Κρίμα πάει το σύστημα στις 21 ιντσες. Γι αυτό είπα και εγώ την 390 έτσι ώστε να κρατήσει χρήματα και μακροπρόθεσμα να πάρει και οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Για συστηματακι με fx-8320,8gb ram θελω να βαλω την r9 390.Ειμαι αναμεσα σε αυτην και σε αυτην.Ποια να διαλεξω;

 

Επισης,εχω το συγκεκριμενο τροφοδοτικο.Τοσο καιρο ηταν με μια 290 χωρις θεμα.Θα σηκωσει την 390;Σε περιπτωση που δεν,σκεφτομουν να βαλω το δικο μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Για συστηματακι με fx-8320,8gb ram θελω να βαλω την r9 390.Ειμαι αναμεσα σε αυτην και σε αυτην.Ποια να διαλεξω;

 

Επισης,εχω το συγκεκριμενο τροφοδοτικο.Τοσο καιρο ηταν με μια 290 χωρις θεμα.Θα σηκωσει την 390;Σε περιπτωση που δεν,σκεφτομουν να βαλω το δικο μου .

Έχει αναφερθεί αρκετές φορές πως στην σειρά r9 3xx η sapphire είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή και ειδικά στην 390. Έχει το καλύτερο σύστημα ψύξης και είναι αρκετά overclockable. Το τροφοτικό πόσα χρόνια το έχεις? Αν και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To coolermaster το οποιο ειναι στο συστημα που θα μπει η καρτα ειναι γυρω στον χρονο.Το δικο μου ειναι γυρω στα 6+ χρονια.Βεβαια δεν εχει προβλημα με το crossfire για αυτο σκεφτηκα οτι θα ειναι ανετο με την 390.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Για συστηματακι με fx-8320,8gb ram θελω να βαλω την r9 390.Ειμαι αναμεσα σε αυτην και σε αυτην.Ποια να διαλεξω;

 

Επισης,εχω το συγκεκριμενο τροφοδοτικο.Τοσο καιρο ηταν με μια 290 χωρις θεμα.Θα σηκωσει την 390;Σε περιπτωση που δεν,σκεφτομουν να βαλω το δικο μου .

Εχει τόσο μεγάλη διαφορα στις επιδόσεις η 290 με την 390 ώστε να αξίζει η μετάβαση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τόσο μεγάλη διαφορα στις επιδόσεις η 290 με την 390 ώστε να αξίζει η μετάβαση ?

Ίδια κάρτα είναι, αν κάποιος έχει 290 προφανώς δεν αξίζει αγορά της 390.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από αλλαγή λόγω εγγύησης

Ναι, είσαι απο το άλλο τόπικ. Αξίζει το 50άρικο, παίρνεις 4γιγα vram παραπάνω και λίγο χαμηλότερη κατανάλωση ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια κάρτα είναι, αν κάποιος έχει 290 προφανώς δεν αξίζει αγορά της 390.

Ναι, οκ, ίδια αρχιτεκτονική κλπ., αλλά η 390 είναι και λίγο γρηγορότερη και λίγο πιο κρύα και έχει και τη διπλάσια μνήμη. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ, ίδια αρχιτεκτονική κλπ., αλλά η 390 είναι και λίγο γρηγορότερη και λίγο πιο κρύα και έχει και τη διπλάσια μνήμη. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Ναι, πιο ώριμη γραμμή παραγωγής που συνεπάγεται πιο ιδανική και καθαρή "σιλικόνη", άρα χαμηλότερη κατανάλωση, συνεπώς πιο κρύα και overclockable. Δεν τα ισοπεδώνω ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ, ίδια αρχιτεκτονική κλπ., αλλά η 390 είναι και λίγο γρηγορότερη και λίγο πιο κρύα και έχει και τη διπλάσια μνήμη. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

 

Πολυ ελαχιστες διαφορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...