Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεταξύ της Gigabyte Radeon R9 380 4GB WindForce 2X και της Gigabyte GeForce GTX960 4GB Gaming ποια θα προτείνατε να πάρω? το pc από κάτω!

380 αν και κατά προτίμηση υλοποίηση της Sapphire.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πια απο ολες τις μαρκες καρτας γραφικών να παρω(MSI,ASUS,EVGA,EVGA HYBRID),την καρτα που θελω ειναι η GTX 980ti αλα οχι τη Gigabyte Xtream Gaming γιατι ειναι πολθ δησκολο να τη παραγιλο.Μεχρη 850 ευρο.Eυχαρηστο!

 

΄Ασε με να μαντέψω.....την ώρα που έκανες γιόγκα και είχες δεθεί φιόγκος προσπάθησες να γράψεις στο κινητό;

 

https://www.skroutz.gr/s/7512491/EVGA-GeForce-GTX980-Ti-6GB-Hybrid-06G-P4-1996-KR.html

Μεταξύ της Gigabyte Radeon R9 380 4GB WindForce 2X και της Gigabyte GeForce GTX960 4GB Gaming ποια θα προτείνατε να πάρω? το pc από κάτω!

 

Τη φθηνότερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καρτα να βαλω σε i3 2100 +8GB μνημη ;

 

Απο 60 εως 100 ευρω καινουρια η δευτερο χερι δεν με απασχολει.

 

Τωρα εχω 6850 οποτε θελω κατι πιο δυνατο.

 

 

με συμφερει να παρω με 270 δευτερο χερι στα 120 ; θα δω διαφορα Η θα ειμαι στα ιδια επιπεδα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καρτα να βαλω σε i3 2100 +8GB μνημη ;

 

Απο 60 εως 100 ευρω καινουρια η δευτερο χερι δεν με απασχολει.

 

Τωρα εχω 6850 οποτε θελω κατι πιο δυνατο.

 

 

με συμφερει να παρω με 270 δευτερο χερι στα 120 ; θα δω διαφορα Η θα ειμαι στα ιδια επιπεδα ;;;

Και η GTX 750Ti είναι σ αυτές που ψάχνεις νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η GTX 750Ti είναι σ αυτές που ψάχνεις νομίζω.

Ειναι αλλη κατηγορια φιλε αυτη που προτεινεις....σε ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κάρτα για το εκής σύστημα 150-250€
Case: Tt soprano
PSU :Tt 450
Motherboard :gigabyte 970a-d3
CPU :AMD Athlon II X4 630
RAM :12gb 2x2gb + 2x4gb
GPU :5770
Monitor/Resolution :LG 20" 
ΟS :windows 10

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Υ.Γ. Κάτι σε 370 με 380 σκέφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κάρτα για το εκής σύστημα 150-250€

Case: Tt soprano

PSU :Tt 450

Motherboard :gigabyte 970a-d3

CPU :AMD Athlon II X4 630

RAM :12gb 2x2gb + 2x4gb

GPU :5770

Monitor/Resolution :LG 20" 

ΟS :windows 10

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Υ.Γ. Κάτι σε 370 με 380 σκέφτομαι...

380 να κάνει ακριβώς τι, σε Athlon II 630;...Και με τη 370 στο όριο για μπουκάλι θα είσαι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά ανάμεσα στην Gigabyte GeForce GTX960 4GB WindForce 2X OC και στην Gigabyte GeForce GTX960 4GB Gaming? Νομίζω δεν αξίζει τα +30 η δεύτερη.

 

Θα έχω πρόβλημα με τροφοδοτικό Corsair CX500; Με υπολογισμούς που έκανα όχι.

Με την R9 380 λογικά θα είχα.

 

(Η κάρτα θα μπει σε σύστημα με i5 4460, δεν με ενδιαφέρει το overclocking)

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω μια GTX-580 η οποία καλά κρατεί σχεδόν 5 χρόνια τώρα. Εντάξει δεν μπορεί να παίξει πια παιχνίδια όπως παλιότερα (1.5GB είναι) αλλά τα παίζει, παρότι αρχικά στα ingame benchmark δείχνει πως δεν μπορεί να τα παίξει, τα παίζει αξιοπρεπώς και μάλιστα σε ανάλυση 2,560 x 1,440, σε ένα 27'' Monitor που έχω.

 

Η ιδέα λοιπόν ήταν αυτές τις μέρες να αναβαθμίσω, σε μια GTX-970 (λογικά την MSI, από Amazon.it) που βλέπω πως οι τιμές είναι κοντά σε αυτά που ήθελα να δώσω. Όμως βλέπω πολύ κουβέντα πως γίνεται για το θέμα 3.5GB+0.5GB αλλά και το ότι τα παιχνίδια έχουν ξεφύγει τελευταία οπότε σε ένα εύρος χρόνου τα 4GB ίσως είναι λίγα. Πάντα είχα Nvidia κάρτες, αλλά η επιλογή για R-390 δίνει 8GB Vram άρα λογικά θα υπάρχει καλύτερη αξιοποίηση για τα επόμενα χρόνια.

Από την άλλη υπάρχει και η λύση της υπομονής μέχρι να πάνε πιο κάτω οι 980.

Όποιος μπορεί να γράψει επί αυτού, ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά ανάμεσα στην Gigabyte GeForce GTX960 4GB WindForce 2X OC και στην Gigabyte GeForce GTX960 4GB Gaming? Νομίζω δεν αξίζει τα +30 η δεύτερη.

 

Θα έχω πρόβλημα με τροφοδοτικό Corsair CX500; Με υπολογισμούς που έκανα όχι.

Με την R9 380 λογικά θα είχα.

 

(Η κάρτα θα μπει σε σύστημα με i5 4460, δεν με ενδιαφέρει το overclocking)

 

Ευχαριστώ!

 

Πέρα από τους χρονισμούς η gaming έχει καλύτερο σύστημα ψύξης

 

http://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=3&pids=5575,5571

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω μια GTX-580 η οποία καλά κρατεί σχεδόν 5 χρόνια τώρα. Εντάξει δεν μπορεί να παίξει πια παιχνίδια όπως παλιότερα (1.5GB είναι) αλλά τα παίζει, παρότι αρχικά στα ingame benchmark δείχνει πως δεν μπορεί να τα παίξει, τα παίζει αξιοπρεπώς και μάλιστα σε ανάλυση 2,560 x 1,440, σε ένα 27'' Monitor που έχω.

 

Η ιδέα λοιπόν ήταν αυτές τις μέρες να αναβαθμίσω, σε μια GTX-970 (λογικά την MSI, από Amazon.it) που βλέπω πως οι τιμές είναι κοντά σε αυτά που ήθελα να δώσω. Όμως βλέπω πολύ κουβέντα πως γίνεται για το θέμα 3.5GB+0.5GB αλλά και το ότι τα παιχνίδια έχουν ξεφύγει τελευταία οπότε σε ένα εύρος χρόνου τα 4GB ίσως είναι λίγα. Πάντα είχα Nvidia κάρτες, αλλά η επιλογή για R-390 δίνει 8GB Vram άρα λογικά θα υπάρχει καλύτερη αξιοποίηση για τα επόμενα χρόνια.

 

Από την άλλη υπάρχει και η λύση της υπομονής μέχρι να πάνε πιο κάτω οι 980.

 

Όποιος μπορεί να γράψει επί αυτού, ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

Στην ανάλυση που είσαι τα πάει καλύτερα η r9 390 (πες και το psu που φοράς και γενικά τα specs του pc)

http://www.skroutz.gr/s/7530532/Sapphire-Radeon-R9-390-8GB-Nitro-11244-01-20G.html

 

Σίγουρα καλύτερη η 980 αλλά έχει δυσανάλογη διαφορά τιμής/απόδοσης από τις gtx 970 /r9 390...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου,

 

Ο επεξεργαστής μου είναι Intel Core i7 3820, το τροφοδοτικό είναι Hiper Type-M 730 και έχω 12GB Ram

Και η Motherboard είναι η ASRock X79 Extreme6/GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί το τροφοδοτικό αν το έχεις αρκετά χρόνια καλό θα ήταν μία αλλαγή διότι η σειρά r9 390 είναι αρκετά φαγανιάρα σε ρεύμα.Το minimum για την 390  (550-600watt) το πιάνεις βέβαια αλλά δεν γνωρίζω και πολλά για το psu που φοράς.H 970 παίζει αρκετά παρακάτω από την 390 σε κατανάλωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817128008 - Ήταν καλό στην εποχή του, βέβαια έχουν περάσει όντως αρκετά χρόνια. Λες να είμαι δλδ στα όρια με την 390 ε; Μήπως αλλάξω και το τροφοδοτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...