Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις δοκιμασει και μου λες οτι εχω λαθος?Anyway το κοβω εδω γιατι ειμαστε offtopic...Την ιδια δουλεια με την 750ti κανει και με την απλη αν βρει για μενα...

 

 

 

 

 

Έχετε δίκιο, ξεχάστηκα!

Ναι, γύρω σε αυτά τα χρήματα θα παίξω λογικά.

 

Ορίστε τα specs

 

edit: 8gb ram

 

 

 

RzU1KxT.jpg

 

Το συστημα σου ειναι για αρκετα παραπανω χαρακτηριστικα καρτας...Αλλα αν εισαι σε αυτο το budjet gtx 750/750ti.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δοκιμασει και μου λες οτι εχω λαθος?Anyway το κοβω εδω γιατι ειμαστε offtopic...Την ιδια δουλεια με την 750ti κανει και με την απλη αν βρει για μενα...

 

 

 

 

 

 

Το συστημα σου ειναι για αρκετα παραπανω χαρακτηριστικα καρτας...Αλλα αν εισαι σε αυτο το budjet gtx 750/750ti.

Συμφωνούμε.

 

Δεν κάνω κουμάντο στα οικονομικά του καθένα, αλλά άμα μπορεί να το παλέψει και να μαζέψει κανα σεβαστό ποσό για vga, θα βγει πολύ κερδισμένος.

Είναι κρίμα να δέσει χειροπόδαρα τον επεξεργαστή που έχει, με κάτι σαν 750Ti...750Ti βάζουμε σε Core2 κλάση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τώρα είδα ότι αναφέρεστε σε μένα.

Γνωρίζω ότι για gaming θες περισσότερα από 100€, αλλά πριν από 2,5 χρόνια έδωσα 1100€ για αυτό το σύστημα και δεν έχω καμία όρεξη να δώσω πολλά χρήματα για να πάρω gpu, επειδή έτσι αποφάφισε μια εταιρία. Ούτε με ενδιαφέρει σοβαρά το pc gaming με όλα αυτά τα κάκιστα portings που κυκλοφορούν.

Με την onboard που έχω παίζω μια χαρά fm και starcraft 2, θέλω μια καρτούλα να μπορεί να σηκώσει κανένα assassin's creed, κανένα batman, παιχνίδια που παίζω ξανά και ξανά.

Την hd7850 τη βρίσκω 150€ μτχ, αλλά δεν το ρισκάρω. Ψάχνω μια παρόμοια και πόσταρα εδώ γιατί δεν ξέρω τις διαφορές του γιατί πχ η 740 μου είπατε ότι δεν είναι για gaming ενώ η 750 είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τώρα είδα ότι αναφέρεστε σε μένα.

Γνωρίζω ότι για gaming θες περισσότερα από 100€, αλλά πριν από 2,5 χρόνια έδωσα 1100€ για αυτό το σύστημα και δεν έχω καμία όρεξη να δώσω πολλά χρήματα για να πάρω gpu, επειδή έτσι αποφάφισε μια εταιρία. Ούτε με ενδιαφέρει σοβαρά το pc gaming με όλα αυτά τα κάκιστα portings που κυκλοφορούν.

Με την onboard που έχω παίζω μια χαρά fm και starcraft 2, θέλω μια καρτούλα να μπορεί να σηκώσει κανένα assassin's creed, κανένα batman, παιχνίδια που παίζω ξανά και ξανά.

Την hd7850 τη βρίσκω 150€ μτχ, αλλά δεν το ρισκάρω. Ψάχνω μια παρόμοια και πόσταρα εδώ γιατί δεν ξέρω τις διαφορές του γιατί πχ η 740 μου είπατε ότι δεν είναι για gaming ενώ η 750 είναι.

Κατανοώ τη συλλογιστική σου, αλλά εσύ έχεις πάει στο άλλο άκρο. Δε γίνεται από εκεί που κρίναμε σκόπιμα τα 1100 € (απορώ, βέβαια, που πήγαν τα 1100 € με on-board vga, αλλά whatever), να πεισμώσουμε και να προσπαθούμε να κάνουμε σοβαρή δουλειά με πενταροδεκάρες. Δε λειτουργεί έτσι. Κάνε μια βελτιστοποιημένη έρευνα αγοράς και ξόδεψε το τόσο-όσο. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός..

Αν έχεις βαλθεί ντε και καλά να ξοδέψεις κάτω από 100 €, καλύτερα να μην αγοράσεις τίποτα, γιατί μόνο office accelerator παίρνεις με αυτά τα χρήματα σε καινούριο, και κάπου εκεί κοντά σε μεταχείρο.

Επίσης, 150 € για ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ 7850 το 2016 είναι ληστεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε.

 

Δεν κάνω κουμάντο στα οικονομικά του καθένα, αλλά άμα μπορεί να το παλέψει και να μαζέψει κανα σεβαστό ποσό για vga, θα βγει πολύ κερδισμένος.

Είναι κρίμα να δέσει χειροπόδαρα τον επεξεργαστή που έχει, με κάτι σαν 750Ti...750Ti βάζουμε σε Core2 κλάση...

 

Συμφωνώ ότι πάντα συνάρτηση πάνε αυτά ,αλλά αφού τον περιορίζει το budjet?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοώ τη συλλογιστική σου, αλλά εσύ έχεις πάει στο άλλο άκρο. Δε γίνεται από εκεί που κρίναμε σκόπιμα τα 1100 € (απορώ, βέβαια, που πήγαν τα 1100 € με on-board vga, αλλά whatever), να πεισμώσουμε και να προσπαθούμε να κάνουμε σοβαρή δουλειά με πενταροδεκάρες. Δε λειτουργεί έτσι. Κάνε μια βελτιστοποιημένη έρευνα αγοράς και ξόδεψε το τόσο-όσο. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός..

Αν έχεις βαλθεί ντε και καλά να ξοδέψεις κάτω από 100 €, καλύτερα να μην αγοράσεις τίποτα, γιατί μόνο office accelerator παίρνεις με αυτά τα χρήματα σε καινούριο, και κάπου εκεί κοντά σε μεταχείρο.

Επίσης, 150 € για ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ 7850 το 2016 είναι ληστεία.

 

 

RfbBdYg.jpg

 

 

Ουσιαστικά τα πολλά πήγαν σε αυτά

 

http://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i7-3770-340ghz-lga1155-box-p-PER.558354

http://www.e-shop.gr/asus-hd7850-dc2-2gd5-v2-2gb-pci-e-retail-p-PER.513571

 

Το καταλαβαίνω ότι κανονικά θα έπρεπε να βάλω βαρβάτη gpu, αλλά δεν ψήνομαι καθόλου να δώσω πολλά λεφτά. Ίσως το καλοκαίρι να έχω αλλάξει άποψη.

 

Την hd 7850 δεν την έχω βρει φθηνότερα. Αν την έβρισκα 120-130 την επαιρνα ασυζητητί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας    πολυ ενδιαφερουσα  η σελιδα σας

 

Ενδιαφερομαι  να αγορασω μια γραφικη καρτα  ΜΟΝΟ για Ταινιες   η οποια να παιζει ανετα   και   4Κ  στο  εγγυς μελον !!!

 

τωρα εχω αυτην      ZOTAC GeForce GTX 650 Ti

 

http://www.amazon.de/Zotac-NVIDIA-Grafikkarte-PCI-Speicher/dp/B009L901NW

 

 

 

 

και ειμαι πολυ ευχαριστημενος  αλλα θελω κατι πιο δυνατο   και για 4Κ ....

 

 

επεξεργαστης  CPU Intel  i3 4130 

 

μητρικη  ASUS Maximus ranger VII

 

μνημες  Corsair  2 x 8 GB

 

Windows  10

 

 

 

ευχαριστω !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας    πολυ ενδιαφερουσα  η σελιδα σας

 

Ενδιαφερομαι  να αγορασω μια γραφικη καρτα  ΜΟΝΟ για Ταινιες   η οποια να παιζει ανετα   και   4Κ  στο  εγγυς μελον !!!

 

τωρα εχω αυτην      ZOTAC GeForce GTX 650 Ti

 

http://www.amazon.de/Zotac-NVIDIA-Grafikkarte-PCI-Speicher/dp/B009L901NW

 

 

 

 

και ειμαι πολυ ευχαριστημενος  αλλα θελω κατι πιο δυνατο   και για 4Κ ....

 

 

επεξεργαστης  CPU Intel  i3 4130 

 

μητρικη  ASUS Maximus ranger VII

 

μνημες  Corsair  2 x 8 GB

 

Windows  10

 

 

 

ευχαριστω !!!!!!!!!!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζει 4K βίντεο η 650Ti πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζει 4K βίντεο η 650Ti πάντως.

Μπααα αποκλειεται να παιζει  η αναλυση φτανει  πολυ πιο κατω  ......

 

καλα θα ηταν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα αποκλειεται να παιζει  η αναλυση φτανει  πολυ πιο κατω  ......

 

καλα θα ηταν !

Τι οθόνη έχεις;;Αν δεν έχεις 4K οθόνη,πως περιμένεις να δεις 4K περιεχόμενο;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα αποκλειεται να παιζει  η αναλυση φτανει  πολυ πιο κατω  ......

 

καλα θα ηταν !

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-650ti/specifications

Max res

4096x2160

 

Μια χαρά υποστηρίζει!

 

https://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution

 

DCI 4K (native resolution)

4096 × 2160

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...