Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι αλλα εχω μόνο 2 επιλογές εδω στην επαρχία e-shop ή YOU αυτα τα 2 έμειναν απο τα 4 που είχαμε !! οπότε αν παραγγείλω απο αλλο μαγαζί με αντικαταβολες μεταφορικα σχεδόν τα ιδια αντε να γλυτώσω 5-10 ευρώ ! απο την άλλη στο e-shop δουλευουν γνωστοι μου να υποστηριξω και τα τοπικα μαγαζια :-D

 

Οκ εσύ ξέρεις καλύτερα τι θα κάνεις

Με τίποτα δεν αξίζει σε αυτά τα χρήματα η 950. Στο budget αυτό είσαι ανάμεσα σε gtx 960 4gb ή r9 380 4gb και εφόσον δεν έχεις θέμα με το psu πας με κλειστά τα μάτια στην sapphire r9 380 4gb στα 230 όπως σου είπαν και οι προλαλήσαντες. 

 

Επιπλέον η 380 από το skroutz να σου πάει στα 240? μαζί με τα μεταφορικά. Αξίζει και πάλι έναντι του e-shop. Τώρα δεν αξίζει να πέσεις κατηγορία σε κάρτα ενώ θα δώσεις τα ίδια χρήματα για να στηρίξεις το e-shop. Εκτός αν μπορούν οι γνωστοί σου να ψωνίσουν στο όνομα τους και να πάρεις κάποια έκπτωση και σου έρθει έτσι μία η άλλη!

Ο άνθρωπος θέλει να στηρίξει τα μαγαζιά της περιοχής του.....

 

Δεν κατάλαβα όμως για πιο λογο μας ρωτάει αφού ήδη έχει παρει τις αποφάσεις του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κιτρινομάγαζο δεν είναι κάποιο τοπικό κατάστημα είναι μια μεγάλη επιχείρηση με έδρα στην πρωτεύουσα.

Καλύτερα από κάποιο μαγαζί skroutz για να αξιοποιήσεις καλύτερα τα λεφτά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εσύ ξέρεις καλύτερα τι θα κάνεις

Ο άνθρωπος θέλει να στηρίξει τα μαγαζιά της περιοχής του.....

 

Δεν κατάλαβα όμως για πιο λογο μας ρωτάει αφού ήδη έχει παρει τις αποφάσεις του

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με πείσατε παραγγειλα την 

Κάρτα Γραφικών Sapphire R9 380 4GB NITRO OC w/BP

ελπίζω να μην το μετανιώσω μετα απο 14 χρόνια με nvidia σε amd οταν την παραλάβω θα σας πώ εντυπώσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με πείσατε παραγγειλα την 

Κάρτα Γραφικών Sapphire R9 380 4GB NITRO OC w/BP

ελπίζω να μην το μετανιώσω μετα απο 14 χρόνια με nvidia σε amd οταν την παραλάβω θα σας πώ εντυπώσεις!!

 

Δεν έχει με το να σε πείσουμε με κάτι,αλλά όλοι εδώ προσπαθούμε να υπάρξει η καλύτερη προτεινόμενη αγορά  σε συνάρτηση του budjet του καθενός.Εφόσον διαθέτεις max 250 ευρώ πας καρφί για r9 380 και όχι στην gtx 950 που ήθελες λόγω καταστήματων e-shop / you που υπάρχει στην περιοχή σου.Τα ευρώ αυτήν την περίοδο είναι υπερπολύτιμα και κοιτάμε για όσον καλύτερες επιλογές υπάρχουν στην αγορά για το ίδιο προϊόν...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα τελικά λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπόρεσα να αγοράσω την R 380x που είχα βρει :fear: !! Ετσι το όριο έπεσε στα 200 το πολύ 250 ευρώ βλέπω να γυρίζω στην πρώτη επιλογη που είχα GTX 950 2GB ετσι κ' αλλιώς δέν βλέπω να παίζω games πάνω απο τα 1080p αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν τα πράγματα !! Έχετε καμιά άλλη λύση σε αυτες τις τιμές ;

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας παντος!!

Ενώ με την 950 σε 1080p νομίζεις θα μαξάρεις σε όλα; Ούτε καν...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, το pc μου ειναι :

cpu : intel i5 3570 3.4 Ghz

ram: 8GB

psu: thermaltake 730w

gpu : gtx 660ti

 

σκεφτομαι να αλλαξω την 660ti σε 960 αλλα δεν ξερω εαν αξιζει. θα δω διαφορα? αξιζει τα λεφτα της?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, το pc μου ειναι :

cpu : intel i5 3570 3.4 Ghz

ram: 8GB

psu: thermaltake 730w

gpu : gtx 660ti

 

σκεφτομαι να αλλαξω την 660ti σε 960 αλλα δεν ξερω εαν αξιζει. θα δω διαφορα? αξιζει τα λεφτα της?.

Είναι λίγο καλύτερη η 960, αλλά όχι τόσο ώστε να δικαιολογεί να δώσεις 200-250€...

Καλύτερα να προτιμήσεις κάτι καλύτερο (πχ. 970, τουλάχιστον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, το pc μου ειναι :

cpu : intel i5 3570 3.4 Ghz

ram: 8GB

psu: thermaltake 730w

gpu : gtx 660ti

 

σκεφτομαι να αλλαξω την 660ti σε 960 αλλα δεν ξερω εαν αξιζει. θα δω διαφορα? αξιζει τα λεφτα της?.

Γιατί δεν κοιτάς σε 380 αφού και καλό psu έχεις και επεξεργαστή αξιοπρεπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο καλύτερη η 960, αλλά όχι τόσο ώστε να δικαιολογεί να δώσεις 200-250€...

Καλύτερα να προτιμήσεις κάτι καλύτερο (πχ. 970, τουλάχιστον).

 

με την 970 ομως δε θα εχω θεμα bottleneck?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την 970 ομως δε θα εχω θεμα bottleneck?

Μια χαρά είναι ο 3570 δεν θα δημιουργεί κανένα bottleneck. Εάν έχεις το budget πάρε 970 άφοβα...

 

Τώρα για 960 ή 380 δεν θα έκανα αναβάθμιση προσωπικά. Θα κερδίσεις σχετικά λίγα πράγματα και θα δώσεις 200++ ευρώ. Εκτός και αν πουλήσεις την δικιά σου αλλά και πάλι οι διαφορές θα είναι μικρές. Μία 970 ή μία 390 θα αποτελέσουν μία πραγματική αναβάθμιση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε αυτό το ύψος των τιμών 200€ για την 950 ή την 7850 ή r7 370 (μετα τα βαφτίσια της amd) δε ξέρω αν ήμουν σε αυτό το μπατζετ θα πήγαινα χαλαρά σε κάποια μεταχειρισμένη αν είχε και εγγύηση ακόμα καλύτερα κάτι σα gtx 760 ή hd7950 ή οτιδήποτε τελος πάντων που να προσφέρει μια ικανοποιητική εμπειρία, να δώσεις 200€ για αυτά τα σκουπίδια ε'ιναι τουλάχιστον τρελό όπως είναι και οι τιμές όπου ζητάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την 970 ομως δε θα εχω θεμα bottleneck?

Bottleneck ο 3570 με μία 970;! Για κανένα λόγο...

Να μου έλεγες για crossfire Fury, να το συζητούσαμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε αυτό το ύψος των τιμών 200€ για την 950 ή την 7850 ή r7 370 (μετα τα βαφτίσια της amd) δε ξέρω αν ήμουν σε αυτό το μπατζετ θα πήγαινα χαλαρά σε κάποια μεταχειρισμένη αν είχε και εγγύηση ακόμα καλύτερα κάτι σα gtx 760 ή hd7950 ή οτιδήποτε τελος πάντων που να προσφέρει μια ικανοποιητική εμπειρία, να δώσεις 200€ για αυτά τα σκουπίδια ε'ιναι τουλάχιστον τρελό όπως είναι και οι τιμές όπου ζητάνε.

Η 380 ξεκινά από 198,12.....

 

Η 390  από 354.....

 

Νομίζω πως η διαφορα στην τιμή δεν αξίζει για την ανάλογη αύξηση επιδόσεων, και φυσικά αναφέρομαι σε κάποιον με περιορισμένο μπατζετ γιατί με μπερδεψανε οι από πάνω.....εκει που μιλούσαμε για 960 - 380 φτάσαμε στις 970 - 390 με σχεδόν τις διπλάσιες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οτι πληρώνεις παίρνεις και όχι σχεδόν ποτέ σε αυτές τις αγορές δεν είναι ανάλογες οι αυξήσεις επιδόσεων με τις διαφορές τιμών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...