Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο και να ζητάς εσύ "μια κάρτα όχι εντελώς της πλάκας", όταν όλο το υπόλοιπο σύστημα είναι εντελώς της πλάκας (και πας και το χειροτερεύεις και με δικές σου παρεμβάσεις - βλ. single channel σε ήδη ανάπηρο cpu) και χειρότερο , πρακτικά, από το μέσο κινητό τηλέφωνο, είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Δώστα σε net cafe, τις δύο φορές το χρόνο που θα σε πιάσει οίστρος για gaming...περισσότερο θα το ευχαριστηθείς και θα σου μείνουν και λεφτά στην τσέπη.

Μην είσαι απόλυτος.

 

Αν θέλει να παίξει περιστασιακά "κανα παιχνίδι" θα τον καλύψει και η 240/730 και ας παίξει low σε 720p. ;)

Αν δεν θέλει να παίζει παιχνίδια μια απλή καρτούλα τον καλύπτει, δεν θέλει R9 380 για να βλέπει ταινίες και κανα mas effect 3 πχ 720p. Εγώ μια  χαρά παίζω και με την HD4000 του 3612qm σε 768p ακόμα και Mass effect 3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Case (Κουτί): Fujitsu P400

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 300 Watt - E85+

* Motherboard (Μητρική):Intel® H61 , D2990 , μΑΤΧ

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):, Pentium G645 , socket 1155

* RAM (Μνήμη συστήματος): 2 GB + 4GB (Προσθήκη)

* GPU (Κάρτα γραφικών): On board

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 1920 x 1080 pixel

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10 , 64 bit

 

Καλημέρα, Θα χρειαστώ μια κάρτα  για θέαση ταινιών max 1080p, κυρίως 720p οι περισσότερες όμως ,και για παιχνιδια όπως 2K16 , FIFA 2016 , football manager κοκ. Δεν έχω θέμα να πάρω κάτι σε μεταχειρισμενό, . Υπάρχει δυνατότητα αγοράς και απο εξωτερικό ενάν αξίζει κάτι... Διαθέσιμο ποσό , πάνω κατω στα 70 € ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

στα 70 ευρώ άποψή μου καλύτερα από μεταχειρισμένα, αν βρεις καμμια 7770-7790, επίσης βρίσκω λίγο υπερβολικές τις αντιδράσεις (δε γίνεται όλοι να έχουν i5 και fx 8300) των χρηστών εδώ καθώς έχω παίξει games με intel pentium g620 (κατώτερο από το δικό σου) μαζί με amd 6670 και 7770  με υποχωρήσεις στα settings αλλά γίνεται. από το να πάρεις ρ7 240/730gt κατά τη γνώμη μου καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case (Κουτί): NZXT Lexa Blueline


PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Enermax  EPR525AWT PRO82+ 525w


Motherboard (Μητρική): ASUS M4A78T-E


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD Phenom II X4 955


RAM (Μνήμη συστήματος): Corsair XMS DDR3  2 x 2GB 1333 (θα προστεθούν άλλα 4GB)


GPU (Κάρτα γραφικών): Sapphire Radeon HD 4850 Vapor-x 512


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG Flatron M2362D  1920x1080


ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10 64bit


 


Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να αλλάξω την καρτα γραφικών. Μπάτζετ 100€ περίπου.


Να μπορεί να σηκώνει (όσο μπορεί σε αυτά τα λεφτά) GTA V, COC κ.α.


Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι απόλυτος.

 

Αν θέλει να παίξει περιστασιακά "κανα παιχνίδι" θα τον καλύψει και η 240/730 και ας παίξει low σε 720p. ;)

Αν δεν θέλει να παίζει παιχνίδια μια απλή καρτούλα τον καλύπτει, δεν θέλει R9 380 για να βλέπει ταινίες και κανα mas effect 3 πχ 720p. Εγώ μια  χαρά παίζω και με την HD4000 του 3612qm σε 768p ακόμα και Mass effect 3.

Παιδιά, επειδή έχω δει πως πάει η 240 (και η 730 κατ' επέκταση)...πιο κάτω βρίσκεις πετρέλαιο. Ούτε στον εχθρό μου...:P Τεσπα, άμα των τρώει να ξεφορτωθεί 70 ευρώ...

 

(Ακόμη επιμένω ότι μπορεί να πάει σε ένα καλό net cafe να του φύγει η κ***α και να πάει για μπύρες με τα ρέστα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Case (Κουτί): NZXT Lexa Blueline

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Enermax  EPR525AWT PRO82+ 525w

Motherboard (Μητρική): ASUS M4A78T-E

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD Phenom II X4 955

RAM (Μνήμη συστήματος): Corsair XMS DDR3  2 x 2GB 1333 (θα προστεθούν άλλα 4GB)

GPU (Κάρτα γραφικών): Sapphire Radeon HD 4850 Vapor-x 512

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG Flatron M2362D  1920x1080

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10 64bit

 

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να αλλάξω την καρτα γραφικών. Μπάτζετ 100€ περίπου.

Να μπορεί να σηκώνει (όσο μπορεί σε αυτά τα λεφτά) GTA V, COC κ.α.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Kαλησπερα. Μια 750ti παρε, οριστε δυο παρακατω, η πιο ακριβη εχει 2gb vram και πιο υψηλους χρονισμους.

 

https://www.skroutz.gr/s/7321608/Palit-GeForce-GTX750-Ti-1GB-NE5X75T01301F.html

https://www.skroutz.gr/s/4529657/Palit-GeForce-GTX750-Ti-2GB-StormX-Dual-OC-NE5X75TT1341F.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να μου προτείνεται μια κάρτα.

 

Το PC που θα μπει έχει CPU τον Q9550,8GB ram και 530 watt psu.

 

Tο χρησιμοποιώ για ελαφρύ gaming, Photoshop και after effects.

 

Επίσης θέλω να έχει και HDMI.

 

Το budget είναι μέχρι 100€ ακριβώς.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να μου προτείνεται μια κάρτα.

 

Το PC που θα μπει έχει CPU τον Q9550,8GB ram και 530 watt psu.

 

Tο χρησιμοποιώ για ελαφρύ gaming, Photoshop και after effects.

 

Επίσης θέλω να έχει και HDMI.

 

Το budget είναι μέχρι 100€ ακριβώς.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Δες για μτχ 750/750ti

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα τελικά λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπόρεσα να αγοράσω την R 380x που είχα βρει :fear: !! Ετσι το όριο έπεσε στα 200 το πολύ 250 ευρώ βλέπω να γυρίζω στην πρώτη επιλογη που είχα GTX 950 2GB ετσι κ' αλλιώς δέν βλέπω να παίζω games πάνω απο τα 1080p αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν τα πράγματα !! Έχετε καμιά άλλη λύση σε αυτες τις τιμές ;

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας παντος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα τελικά λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπόρεσα να αγοράσω την R 380x που είχα βρει :fear: !! Ετσι το όριο έπεσε στα 200 το πολύ 250 ευρώ βλέπω να γυρίζω στην πρώτη επιλογη που είχα GTX 950 2GB ετσι κ' αλλιώς δέν βλέπω να παίζω games πάνω απο τα 1080p αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν τα πράγματα !! Έχετε καμιά άλλη λύση σε αυτες τις τιμές ;

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας παντος!!

 

 

http://www.skroutz.gr/s/7877262/Sapphire-Radeon-R9-380-4GB-with-Back-Plate-11242-13-20G.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα τελικά λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπόρεσα να αγοράσω την R 380x που είχα βρει :fear: !! Ετσι το όριο έπεσε στα 200 το πολύ 250 ευρώ βλέπω να γυρίζω στην πρώτη επιλογη που είχα GTX 950 2GB ετσι κ' αλλιώς δέν βλέπω να παίζω games πάνω απο τα 1080p αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν τα πράγματα !! Έχετε καμιά άλλη λύση σε αυτες τις τιμές ;

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας παντος!!

Αν μπορείς πας σε Saphire 380 4gb με ~230 είναι το καλύτερο vfm κατ’εμέ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα τελικά λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπόρεσα να αγοράσω την R 380x που είχα βρει :fear: !! Ετσι το όριο έπεσε στα 200 το πολύ 250 ευρώ βλέπω να γυρίζω στην πρώτη επιλογη που είχα GTX 950 2GB ετσι κ' αλλιώς δέν βλέπω να παίζω games πάνω απο τα 1080p αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν τα πράγματα !! Έχετε καμιά άλλη λύση σε αυτες τις τιμές ;

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας παντος!!

 

​εισαι μαλωμενος με το skroutz ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​εισαι μαλωμενος με το skroutz ?

οχι αλλα εχω μόνο 2 επιλογές εδω στην επαρχία e-shop ή YOU αυτα τα 2 έμειναν απο τα 4 που είχαμε !! οπότε αν παραγγείλω απο αλλο μαγαζί με αντικαταβολες μεταφορικα σχεδόν τα ιδια αντε να γλυτώσω 5-10 ευρώ ! απο την άλλη στο e-shop δουλευουν γνωστοι μου να υποστηριξω και τα τοπικα μαγαζια :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα τελικά λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπόρεσα να αγοράσω την R 380x που είχα βρει :fear: !! Ετσι το όριο έπεσε στα 200 το πολύ 250 ευρώ βλέπω να γυρίζω στην πρώτη επιλογη που είχα GTX 950 2GB ετσι κ' αλλιώς δέν βλέπω να παίζω games πάνω απο τα 1080p αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν τα πράγματα !! Έχετε καμιά άλλη λύση σε αυτες τις τιμές ;

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας παντος!!

Με τίποτα δεν αξίζει σε αυτά τα χρήματα η 950. Στο budget αυτό είσαι ανάμεσα σε gtx 960 4gb ή r9 380 4gb και εφόσον δεν έχεις θέμα με το psu πας με κλειστά τα μάτια στην sapphire r9 380 4gb στα 230 όπως σου είπαν και οι προλαλήσαντες. 

 

Επιπλέον η 380 από το skroutz να σου πάει στα 240? μαζί με τα μεταφορικά. Αξίζει και πάλι έναντι του e-shop. Τώρα δεν αξίζει να πέσεις κατηγορία σε κάρτα ενώ θα δώσεις τα ίδια χρήματα για να στηρίξεις το e-shop. Εκτός αν μπορούν οι γνωστοί σου να ψωνίσουν στο όνομα τους και να πάρεις κάποια έκπτωση και σου έρθει έτσι μία η άλλη!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...