Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aξίζει για 20 ευρώ παραπάνω( μιλαω για μακροπρόθεσμα τώρα), γιατι δεν βλέπω να αλλάζω κάρτα για μια 5ετία, τα 4gb της gtx 960 από τα 2, ή τα ίδια είναι.Μιλάω για 1080p gaming και όχι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aξίζει για 20 ευρώ παραπάνω( μιλαω για μακροπρόθεσμα τώρα), γιατι δεν βλέπω να αλλάζω κάρτα για μια 5ετία, τα 4gb της gtx 960 από τα 2, ή τα ίδια είναι.Μιλάω για 1080p gaming και όχι παραπάνω.

Σχετικό είναι. Άμα είσαι τσίμα τσίμα δεν αξίζει. Γενικά άμα δεις στο youtube βίντεο η 960 στην πλειονότητα των περιπτωςεων δεν γεμίζει ούτε τα 2 giga καλά καλά γιατί δεν εχει την δύναμη να το κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aξίζει για 20 ευρώ παραπάνω( μιλαω για μακροπρόθεσμα τώρα), γιατι δεν βλέπω να αλλάζω κάρτα για μια 5ετία, τα 4gb της gtx 960 από τα 2, ή τα ίδια είναι.Μιλάω για 1080p gaming και όχι παραπάνω.

 

΄Οτι σου είπε ο σοφός μας Palpatin. Για πενταετία δεν βλέπω να την κρατάς αλλά για αρκετά χρονάκια με θυσίες ναι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό είναι. Άμα είσαι τσίμα τσίμα δεν αξίζει. Γενικά άμα δεις στο youtube βίντεο η 960 στην πλειονότητα των περιπτωςεων δεν γεμίζει ούτε τα 2 giga καλά καλά γιατί δεν εχει την δύναμη να το κάνει.

Λόγω memory bus; Ή 380 είναι καλύτερη επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case (Κουτί): Fujitsu P400

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 300 Watt - E85+

* Motherboard (Μητρική):Intel® H61 , D2990 , μΑΤΧ

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):, Pentium G645 , socket 1155

* RAM (Μνήμη συστήματος): 2 GB + 4GB (Προσθήκη)

* GPU (Κάρτα γραφικών): On board

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 1920 x 1080 pixel

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10 , 64 bit

 

Καλημέρα, Θα χρειαστώ μια κάρτα  για θέαση ταινιών max 1080p, κυρίως 720p οι περισσότερες όμως ,και για παιχνιδια όπως 2K16 , FIFA 2016 , football manager κοκ. Δεν έχω θέμα να πάρω κάτι σε μεταχειρισμενό, . Υπάρχει δυνατότητα αγοράς και απο εξωτερικό ενάν αξίζει κάτι... Διαθέσιμο ποσό , πάνω κατω στα 70 € ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case (Κουτί): Fujitsu P400

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 300 Watt - E85+

* Motherboard (Μητρική):Intel® H61 , D2990 , μΑΤΧ

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):, Pentium G645 , socket 1155

* RAM (Μνήμη συστήματος): 2 GB + 4GB (Προσθήκη)

* GPU (Κάρτα γραφικών): On board

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 1920 x 1080 pixel

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10 , 64 bit

 

Καλημέρα, Θα χρειαστώ μια κάρτα  για θέαση ταινιών max 1080p, κυρίως 720p οι περισσότερες όμως ,και για παιχνιδια όπως 2K16 , FIFA 2016 , football manager κοκ. Δεν έχω θέμα να πάρω κάτι σε μεταχειρισμενό, . Υπάρχει δυνατότητα αγοράς και απο εξωτερικό ενάν αξίζει κάτι... Διαθέσιμο ποσό , πάνω κατω στα 70 € ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

 

Με αυτό τον επεξεργαστή, τροφοδοτικό δεν πας και πολύ μακριά γιατί μόνο μια πολύ ταπεινή κάρτα γραφικών των 40-50 ευρώ θα σου κάνει που θα είναι και πάρα πολύ αμφιλεγόμενη επένδυση για οποιοδήποτε παιχνίδι. Είναι πολύ προτιμότερο να πάρεις ένα καινούργιο low end PC παρά να αρχίσεις να αλλάζεις επεξεργαστή, τροφοδοτικό και κάρτα γραφικών ενίοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό τον επεξεργαστή, τροφοδοτικό δεν πας και πολύ μακριά γιατί μόνο μια πολύ ταπεινή κάρτα γραφικών των 40-50 ευρώ θα σου κάνει που θα είναι και πάρα πολύ αμφιλεγόμενη επένδυση για οποιοδήποτε παιχνίδι. Είναι πολύ προτιμότερο να πάρεις ένα καινούργιο low end PC παρά να αρχίσεις να αλλάζεις επεξεργαστή, τροφοδοτικό και κάρτα γραφικών ενίοτε.

Το PC το πήρα σύνολο 55 Euro. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις σε gaming. ΚΥΡΙΩΣ για γενική χρήση θα ειναι και για ταινιες στην τηλεοραση.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC το πήρα σύνολο 55 Euro. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις σε gaming. ΚΥΡΙΩΣ για γενική χρήση θα ειναι και για ταινιες στην τηλεοραση.Ευχαριστω!

 

Και ζητάς να κουμπώσεις σε ένα σύστημα των 55 ευρώ μια κάρτα γραφικών είτε ισάξια είτε στα 70 ευρώ. Για σκέψου το λίγο μήπως ο πιο αδύναμος κρίκος είναι και θα παραμένει το τωρινό σου σύστημα και δεν αξίζει ουσιαστικά οποιαδήποτε επένδυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητό, αλλά το ότι πήρα σε δημοπρασία στα 55 ευρώ ένα μηχάνημα που θα κάνει

Συγκεκριμένες δουλειές δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει εντελώς τίποτα. Έχω ένα λαπτοπ με i5-5200U, 12 gb RAM kai evo 850 - 240 gb για καθημερινή χρήση, οπότε δεν καίγομαι να επενδυσω

350 ευρώ για να στήσω ένα pc που θα κατεβάζει αραιά και που, θα κάνει backup του backup από το nas που έχω, θα βλέπω σε αυτό ταινίες και ΙΣΩΣ παίξω και κανένα ελαφρύ παιχνίδι. Ζητάω ουσιαστικά μια κάρτα όχι εντελώς της πλάκας που να έχει hdmi ώστε να συνδεθεί στην τηλεόραση για. Μα μεταφέρει εικόνα και ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητό, αλλά το ότι πήρα σε δημοπρασία στα 55 ευρώ ένα μηχάνημα που θα κάνει

Συγκεκριμένες δουλειές δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει εντελώς τίποτα. Έχω ένα λαπτοπ με i5-5200U, 12 gb RAM kai evo 850 - 240 gb για καθημερινή χρήση, οπότε δεν καίγομαι να επενδυσω

350 ευρώ για να στήσω ένα pc που θα κατεβάζει αραιά και που, θα κάνει backup του backup από το nas που έχω, θα βλέπω σε αυτό ταινίες και ΙΣΩΣ παίξω και κανένα ελαφρύ παιχνίδι. Ζητάω ουσιαστικά μια κάρτα όχι εντελώς της πλάκας που να έχει hdmi ώστε να συνδεθεί στην τηλεόραση για. Μα μεταφέρει εικόνα και ήχο.

Δες μια r7 240/GT 730 kepler (384) κάτι τέτοιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητό, αλλά το ότι πήρα σε δημοπρασία στα 55 ευρώ ένα μηχάνημα που θα κάνει

Συγκεκριμένες δουλειές δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει εντελώς τίποτα. Έχω ένα λαπτοπ με i5-5200U, 12 gb RAM kai evo 850 - 240 gb για καθημερινή χρήση, οπότε δεν καίγομαι να επενδυσω

350 ευρώ για να στήσω ένα pc που θα κατεβάζει αραιά και που, θα κάνει backup του backup από το nas που έχω, θα βλέπω σε αυτό ταινίες και ΙΣΩΣ παίξω και κανένα ελαφρύ παιχνίδι. Ζητάω ουσιαστικά μια κάρτα όχι εντελώς της πλάκας που να έχει hdmi ώστε να συνδεθεί στην τηλεόραση για. Μα μεταφέρει εικόνα και ήχο.

Όσο και να ζητάς εσύ "μια κάρτα όχι εντελώς της πλάκας", όταν όλο το υπόλοιπο σύστημα είναι εντελώς της πλάκας (και πας και το χειροτερεύεις και με δικές σου παρεμβάσεις - βλ. single channel σε ήδη ανάπηρο cpu) και χειρότερο , πρακτικά, από το μέσο κινητό τηλέφωνο, είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Δώστα σε net cafe, τις δύο φορές το χρόνο που θα σε πιάσει οίστρος για gaming...περισσότερο θα το ευχαριστηθείς και θα σου μείνουν και λεφτά στην τσέπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...