Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν κάποιος για τον χ,ψ λόγο ενδιαφέρεται μόνο για HD gaming (720p, 768p) σε full/ultra settings προς τα που πρέπει να κινηθεί; Στη δοκιμασμένη 750ti ή στην GTX 950; Tα 35-40 ευρώ διαφορά που έχουν δικαιολογούνται σε 768p gaming ή δε θα φανεί κάποια διαφορά; Συνήθως όλοι συγκρίνουν κάρτες από FHD και πάνω όπου η 950 πάντα υπερτερεί.

 

Βάζω τις nvidia γιατί κάποιος σε tight budget θα νοιαστεί και για το power consumption oπότε μια R7 360 δε θα ήταν και ό,τι καλύτερο (οι 260X δε βρίσκονται πλέον) και για να αποφύγω κάποιο flame. Επίσης κάτι R7 250, GT730 μπορεί να είναι πιο budget αλλά είναι borderline pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος για τον χ,ψ λόγο ενδιαφέρεται μόνο για HD gaming (720p, 768p) σε full/ultra settings προς τα που πρέπει να κινηθεί; Στη δοκιμασμένη 750ti ή στην GTX 950; Tα 35-40 ευρώ διαφορά που έχουν δικαιολογούνται σε 768p gaming ή δε θα φανεί κάποια διαφορά; Συνήθως όλοι συγκρίνουν κάρτες από FHD και πάνω όπου η 950 πάντα υπερτερεί.

 

Βάζω τις nvidia γιατί κάποιος σε tight budget θα νοιαστεί και για το power consumption oπότε μια R7 360 δε θα ήταν και ό,τι καλύτερο (οι 260X δε βρίσκονται πλέον) και για να αποφύγω κάποιο flame. Επίσης κάτι R7 250, GT730 μπορεί να είναι πιο budget αλλά είναι borderline pass.

 

νομιζω η 750ti ειναι απο τις καλες επιλογες 

καθως ειναι πιο ''ησυχη"

ειναι πιο "κρυα"

και σαφεστατα γρηγοροτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους .Καλη χρονια.Μια ερωτηση να κανω, μπορω εδω να ρωτησω για μια αναβαθμιση καρτας γραφικων σε ενα παλαιουτσικο συστημα ή καπου αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορότερη από την 950;

Aπο την 260Χ λογικά αλλά και πάλι.

 

καλησπερα σε ολους .Καλη χρονια.Μια ερωτηση να κανω, μπορω εδω να ρωτησω για μια αναβαθμιση καρτας γραφικων σε ενα παλαιουτσικο συστημα ή καπου αλλου?

Καλωσήρθες, ναι εδώ μέσα ρωτάς. Τι σύστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συστημα μου ειμαι παλιο με :

GIGABYTE P35C-DS3R

XEON X5460 3.16GHZ  OC to 3.80GHZ

CORSAIR HX-620W

G.SKILL 1333 MHZ 2X4 GB

NVIDIA 8800GT SILENT SPARKLE

SDD SAMSUNG 850 PRO 128GB

HDD SAMSUNG 321K SATA

RAPTOR 10000 RPM 36GB

πρεπει να ανανεωσω για την ωρα μονο την καρτα γραφικων με χρησιμοποιημενη ή καινουρια καρτα που να παιζει 1920Χ1080 games 2015-2016 που να μην εμφανιζει οσο το δυνατον λιγοτερο bottleneck .Απλα θελω αν γινεται επιχειρηματολογια οχι απλα αυτο ειναι και τελος .Ευχαριστω πολυ.Επισης η καρτα εχει υποστη OC

https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=3947242394&photo_id=9025062900#9025062900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η zotac μαζι με την FTW της EVGA εχουν τα καλυτερα overclocks , οποτε καλοδουλευτη.τρεξε κανενα CRYSIS 3 και πες μας εντυπωσεις

Συγγνώμη απο που προκύπτει οτι οι evga εχουν καλύτερα κλοκια απο τις G1 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειας σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας για επιλογη καρτα γραφικων για 2κ gaming. εγω ελεγα να παρω την asus r9 390x strix απο ενα φιλο μου 440ευρω.λογω απ οτι μου ειπε θελει να παρει 980ti. επισης ελεγα και για nvidia gtx 970. ποια θα ειναι καλητερη η ποια προτεινεται για 2κ gaming και ποια αντεξει στο χρονο.

 

το συστημα μου ειναι.

 

Case:Phanteks Entoo Pro
Psu:Corsair Tx850 80 PLUS
Cpu:Amd 8320 3.50Ghz (Overclock 4.21Ghz)
Graphic Card:Asus Radeon R9 270X DirectCU II 
Mb:Asus M5A97 r2.0
Ram: 2x8Gb Kingston Hyperx Fury Blue 1866mhz 
Watercooling: Coolermaster Nepton 240m
Ssd:Samsung 850 evo 250gb
Hdd: 2 Seagate 1tb 7200rpm
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amd 390 την απλη λόγω κ των 8gb. Παιζει κατω απο τα 400 κατοστάρικα. Μπορείς να κοιτάξεις την nitro στα 380€ απο sapphire και msi (αν και δε τη βλεπω skroutz εκει ενα δεκάρικο πανω κάτω επαιζε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο σκρουτζ λεω να την παρω. ειναι ασφαλες? σε θεμα εγγυση και αξιοπιστια.

 

To skroutz δεν εχει σημασία απο θεμα εγγυσης και αξιοπιστιας απλα διαφήμιση κάνει στα καταστήματα που προβάλει , το θέμα ειναι πιο κατάστημα θα την αγοράσεις. Πάντως και εγω ειμαι στην ίδια σκέψη με εσένα τι θα πάρω αν και εχω καταλήξει στην 970 αλλα δεν ξέρω ακομα ποια υλοποίηση να πάω πιας εταιρίας ( ειχε αποφασίζει για την zotac αλλα σκέφτομαι και evga τώρα ) και κοιτάω και σε καταστήματα του εξωτερικού ( ευρώπη )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον AMD που έχεις οριακά μέχρι 970/4 ή 390/8 , δυνατό τροφοδοτικό έχεις , μπορείς να πάρεις την 390/8.

 

 

εκεί είναι και το όριο του μηχανήματος αν πας σε 980ΤΙ έχει νόημα για 1440 ή παραπάνω οθόνη και σε κάθε περίπτωση θα σε "έκοβε" ο AMD με γερό μπουκάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...