Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι τροφοδοτικο σου ειναι παλιο και πολυ χαμηλης ποιοτητας,αν και ειναι coolermaster.Με τον επεξεργαστη που εχεις,βαζεις οποια καρτα γραφικων θες,ειναι αρκετα δυνατος ο 2600.Στην θεση σου θα εδινα 60-70€ για ενα ποιοτικο τροφοδοτικο.Οσο για την καρτα,αν εσενα σε καλυπτει η 960,προχωρα στην αγορα της.Εξαρταται τι παιχνιδια παιζεις.

την σηκώνει την 960 το τροφοδοτικό μου? fps παίζω κυρίως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

την σηκώνει την 960 το τροφοδοτικό μου? fps παίζω κυρίως

Θεωρητικα ναι.Το τροφοδοτικο σου δεν το ξερω καθολου αλλα λιγο που το εψαξα ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας.Το εχεις χρονια?Fps ειναι απο τα πιο απαιτητικα παιχνιδια,με υποχωρησεις στα γραφικα δεν θα εχεις θεμα με την 960.Ποια οθονη εχεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα ναι.Το τροφοδοτικο σου δεν το ξερω καθολου αλλα λιγο που το εψαξα ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας.Το εχεις χρονια?Fps ειναι απο τα πιο απαιτητικα παιχνιδια,με υποχωρησεις στα γραφικα δεν θα εχεις θεμα με την 960.Ποια οθονη εχεις?

το εχω κοντα 4με5 χρονια δεν θυμαμαι ακριβως αλλα ειναι τοσα (πανω κατω) για οθονη εχω μια τηλεοραση samsung1080p. Άμα πάρω gtx 960 4gb θα δω τεραστια διαφορά απότι με 2gb? Eυχαριτσώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείται και ο i5-4670k αδύναμος ? Γιατί δεν ξέρω τι να επιλέξω, αλλά αν είναι όντως να έχω θέμα δεν θα προτιμούσα να το μετανιώνω αργότερα!

 

Οχι δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα καλη χρονια . Εχω μια 7850 και θελω να αναβαθμισω. Cpu εχω τον fx 8120. Ποια λετε να παρω πουλωντας την δικη μου και βαζοντας 50 ε. Εννοειτε θελω μεταχειρισμενη.Να πω την αληθεια θελω nvidia για το shadow play. Τροφοδοτικο εχω το coolermaster v550 το καινουριο (φετινο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδια και καλη χρονια. 

 

Εχω τα εξης

 

cpu: Athlon x4 630

Ram: 8Gb

Psu:  Coolmaster 500w extreme

Gpu: radeon 4850

 

ποια καρτα γραφικων προτεινετε που να μπορω να παιξω ευκολα το METRO last night και να μπορει να την εκμεταλλευτει πληρως το συστημα; 

 

Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδια και καλη χρονια. 

 

Εχω τα εξης

 

cpu: Athlon x4 630

Ram: 8Gb

Psu:  Coolmaster 500w extreme

Gpu: radeon 4850

 

ποια καρτα γραφικων προτεινετε που να μπορω να παιξω ευκολα το METRO last night και να μπορει να την εκμεταλλευτει πληρως το συστημα; 

 

Ευχαριστω 

Το τροφοδοτικό σου είναι άθλιο (Mε 2 18άρες γραμμές στα 12ν) Δεν νομίζω να φορτώνουν και οι δύο μαζί στο μαξ.

 

Μια 260Χ-370-750 σηκώνει σχετικά. Πόσα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω κοντα 4με5 χρονια δεν θυμαμαι ακριβως αλλα ειναι τοσα (πανω κατω) για οθονη εχω μια τηλεοραση samsung1080p. Άμα πάρω gtx 960 4gb θα δω τεραστια διαφορά απότι με 2gb? Eυχαριτσώ 

 

Σε full HD και σε καινουργιους fps τιτλους θα δυσκολευτει η 960,εκτος και αν δεν σε πειραζει να ριξεις και λιγο αναλυση,οπως κανω και εγω.Αν εισαι κολλημενος με Ultra High,δεν θα τα καταφερει.Επειδη εχεις αρκετα δυνατο επεξεργαστη,εγω στην θεση σου θα αναβαθμιζα τροφοδοτικο και μετα θα πηγαινα σε 390 ή 970.Αυτο βεβαια εξαρταται απο εσενα και τι απαιτησεις εχεις.Διαφορα αναμεσα σε 960 2GB και 960 4GB θα δεις ελαχιστη,ισως και καθολου αλλα βλεπω οτι η φθηνοτερη 2GB εχει διαφορα 20€ με την φθηνοτερη 4GB οποτε δεν αξιζει να το συζηταμε.Παιρνεις την 4αρα και αχρειαστη να ειναι η μνημη(που θα ειναι αχρειαστη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plasticPunch

 

960gtx/2 με μέγιστο 220ευρώ και ας τρώει μπουκάλι από τον αργο επεξεργαστή σου 

 

1) καίει λίγο σχετικά και θα την αντέξει το τροφοδοτικό

2) η 960  συμπεριφέρεται καλύτερα με τους αδύναμους επεξεργαστές σε σχέση με την αντίστοιχη ΑΤΙ380

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να αναβαθμισω λίγο(πολύ θα ναι για τις απαιτήσεις μου) το σύστημα. Έχω AMD A10 5800K, MSI A85XA-G65 μητρική(υπάρχει περίπτωση να αλλαχτεί λόγω βλάβης εντός εγγύησης). Σκέφτομαι για GTX 960 4GB OC δηλαδή μπάτζετ μαξ 250-270. Τι λέτε;

Να συμπληρωσω το τροφοδοτικό μου είναι PSU Corsair Builder Series 600W V2 new

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

patsi

 

αν είναι να πληρώσεις 270ευρώ για μια 960 χίλιες φορές καλύτερα να πάρεις 380Χ/4

η 960 είναι άριστη για 200-220ευρώ , όχι και 270ευρώ για την 960

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια

εχω αυτο κ θελω να βαλω μια  γραφικων τι προτεινετε;

οπως τα βγαζει στο speccy

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
AMD Athlon 64 X2 3800+ 32 °C
Windsor 90nm Technology
RAM
2.00GB Single-Channel DDR2 @ 399MHz (5-5-5-18)
Motherboard h81m-c
ASUSTeK Computer INC. M2A-VM (Socket AM2 ) 40 °C
Graphics
SyncMaster (1280x1024@60Hz)
256MB ATI Radeon HD 2600 XT (Sapphire/PCPartner) 55 °C
Storage
298GB Western Digital WDC WD3200AAKS-00VYA0 ATA Device (SATA)
Optical Drives
Optiarc DVD RW AD-7173A ATA Device
Audio
Realtek High Definition Audio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε full HD και σε καινουργιους fps τιτλους θα δυσκολευτει η 960,εκτος και αν δεν σε πειραζει να ριξεις και λιγο αναλυση,οπως κανω και εγω.Αν εισαι κολλημενος με Ultra High,δεν θα τα καταφερει.Επειδη εχεις αρκετα δυνατο επεξεργαστη,εγω στην θεση σου θα αναβαθμιζα τροφοδοτικο και μετα θα πηγαινα σε 390 ή 970.Αυτο βεβαια εξαρταται απο εσενα και τι απαιτησεις εχεις.Διαφορα αναμεσα σε 960 2GB και 960 4GB θα δεις ελαχιστη,ισως και καθολου αλλα βλεπω οτι η φθηνοτερη 2GB εχει διαφορα 20€ με την φθηνοτερη 4GB οποτε δεν αξιζει να το συζηταμε.Παιρνεις την 4αρα και αχρειαστη να ειναι η μνημη(που θα ειναι αχρειαστη).

επειδή τοσα λεφτά δεν παίζουν θα πάω για gtx 960 4 gb και αργότερα αλλάζουμε και ένα τροφοδοτικό. τελευταία ερώτηση ποια από όλες τις 960 (μάρκα) να προτίμησε? ευχαριστώ για τις απαντήσεις φίλε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

telis_petsotis

 

το μηχάνημα σου είναι υπερβολικά παλιό (8+ έτη)

 

α) δεν μας λες τι τροφοδοτικό έχεις.

 

έχεις σκοπό να το αλλάξεις και το υπόλοιπο μηχάνημα σύντομα ή μόνο την κάρτα?

Αν αλλάξεις μόνο την κάρτα βάλε 750ΤΙ/2 για να την αντέξει και το τροφοδοτικό σου

θα παίξει παιχνίδια στην ανάλυση της οθόνης σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...