Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή χρόνια και χρόνια πολλα, τι γνώμη έχετε για αυτή την κάρτα ? https://www.asus.com/Graphics-Cards/STRIXR9390DC3OC8GD5GAMING/

Καλή χρονιά φίλε. Μια χαρά είναι, αλλά εγώ θα προτιμούσα την υλοποίηση της Sapphire που νομίζω είναι στα ίδια λεφτά. Βασικά, αν τα είχα, θα την αγόραζα χθες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια..μεχρι 150 ποια καρτα προτινετε??? οι LP έχουν και χαμηλοτερη κατανάλωση? έχω 600αρι τροφοδοτικο (δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο) και επεξεργαστη amd phenom II x6, 2.8GHZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά φίλε. Μια χαρά είναι, αλλά εγώ θα προτιμούσα την υλοποίηση της Sapphire που νομίζω είναι στα ίδια λεφτά. Βασικά, αν τα είχα, θα την αγόραζα χθες!

Ποια είναι η διαφορά με την Sapphire και γιατί θα την προτιμουσες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η διαφορά με την Sapphire και γιατί θα την προτιμουσες ?

Γενικά οι Sapphire είναι από τις πιο καλοφτιαγμένες και αξιόπιστες υλοποιήσεις σε AMD gpu. Σε επιδόσεις πάνω κάτω ίδιες θα είναι, απλά τις Sapphire τις προτιμώ γιατί τις εμπιστεύομαι περισσότερο. Εδώ και χρόνια, πάντα με Sapphire, δεν είχα ποτέ το παραμικρό θέμα. Για τις ASUS πάλι είχαν ακουστεί αρκετά για τη σειρά 2xx. Από τη στιγμή που είναι στην ίδια τιμή, για μένα, δεν τίθεται καν θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια η άποψή σας για την palit geforce gtx960 4GB? το σύστημά μου ειναι i7 2600 1tb hdd 8gb ram corsair vengeance 1600 ddr3 foxconn μητρική και τροφοδοτικό απ ότι λέει στο καρτελάκι (rs-500-pcap-a3) coolermaster. Καλή χρονια να έχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά έτσι και αλλιώς μέχρι 150 παίζουν κάτι 750ti ή 370 που δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το τροφοδοτικό δεν είναι ότι καλύτερο αλλά τουλάχιστον έχει τις απαραίτητες ασφάλειες όπως και 82% efficiency .

Up to 82% ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει η xfx r9 280x tdfd για 215?

(Έχοντας και στο νου ότι η 380 κοστίζει παραπάνω και η 380x αρκετά παραπάνω.)

215 καινουρια?αν την σηκωνει το τροφοδοτικο σου ναι.τι μαρκα ειναι και ποσα WATT?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

215 καινουρια?αν την σηκωνει το τροφοδοτικο σου ναι.τι μαρκα ειναι και ποσα WATT?

Δεν εχω παρει ακομα (ειμαι με μια κινεζια γιατι ακομα δεν εχω gpu) αλλα κοιταζω ενα xfx ts series 550w. Μηπως ειναι πολυ οριακο; το budget μου για psu ειναι MAX 80

 

Κατι ασχετο, ξερετε για το techstores τι εγγυησεις δινει; γιατι στο site τους δεν βρικα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...