Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις καινούριες κάρτες πρέπει να βλέπεις μόνο το (ψηφιακό) δεύτερο (DVI-D Dual Link) - εκτός από τίποτα word accelerators που έχουν αγορά προϊστορικό εξοπλισμό γραφείων και πουλιούνται με το κιλό (αυτές θέλουν τον πρώτο κονέκτορα, που έχει αναλογικό και ψηφιακό σήμα). Παίζει να έχουν και τίποτα άλλες μικροδιαφορές, άνευ πρακτικής σημασίας - δε μου χρησίμεψε πουθενά για να το ψάξω παραπάνω.

Το σύγχρονο είναι το δεύτερο που δείχνεις.

Εγκυκλοπαιδικά : Υπάρχει Dual Link και Single Link version και στο DVI-D και στο DVI-I. Και υπάρχει και DVI-A που είναι μόνο αναλογικό σήμα (ουγκ)!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις καινούριες κάρτες πρέπει να βλέπεις μόνο το (ψηφιακό) δεύτερο (DVI-D Dual Link) - εκτός από τίποτα word accelerators που έχουν αγορά προϊστορικό εξοπλισμό γραφείων και πουλιούνται με το κιλό (αυτές θέλουν τον πρώτο κονέκτορα, που έχει αναλογικό και ψηφιακό σήμα). Παίζει να έχουν και τίποτα άλλες μικροδιαφορές, άνευ πρακτικής σημασίας - δε μου χρησίμεψε πουθενά για να το ψάξω παραπάνω.

Το σύγχρονο είναι το δεύτερο που δείχνεις.

Εγκυκλοπαιδικά : Υπάρχει Dual Link και Single Link version και στο DVI-D και στο DVI-I. Και υπάρχει και DVI-A που είναι μόνο αναλογικό σήμα (ουγκ)!

Καταλαβα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφασισα να μεταβω σε καινουρια καρτα γραφικων και ειμαι αναμεσα σε gtx970 k r9 390.Ιδου το ερωτημα ποια να επιλεξω με το συστημα που εχω?φοβαμε λιγο την amd με θεμα τους drivers..Αλλα απο την αλλη θα την κρατησω για 3 χρονια τουλαχιστων

 

Intel i5 3570k

Asus p8z77vlx

8gb

Corsair hx750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφασισα να μεταβω σε καινουρια καρτα γραφικων και ειμαι αναμεσα σε gtx970 k r9 390.Ιδου το ερωτημα ποια να επιλεξω με το συστημα που εχω στην υπογραφη μου?φοβαμε λιγο την amd με θεμα τους drivers..Αλλα απο την αλλη θα την κρατησω για 3 χρονια τουλαχιστων

 

 

Δεν βλεπω καποια υπογραφη και εγω αναμεσα σε αυτες τις δυο ημουν αλλα τελικα μετα τιε γιορτες (μπας και πεσουν κανα 20αρικο) θα παρω την 390

 

Προς το παρον για να παιζει ο γιος μου κανενα mame του εχω μια Asus 280X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφασισα να μεταβω σε καινουρια καρτα γραφικων και ειμαι αναμεσα σε gtx970 k r9 390.Ιδου το ερωτημα ποια να επιλεξω με το συστημα που εχω?φοβαμε λιγο την amd με θεμα τους drivers..Αλλα απο την αλλη θα την κρατησω για 3 χρονια τουλαχιστων

 

Intel i5 3570k

Asus p8z77vlx

8gb

Corsair hx750

Αν εισαι σε 1080p οποια καρτα και απο τις δυο και να παρεις το ιδιο θα σου κρατησει.Σε παραπανω αναλυσεις η R9 390 εχει ενα μικρο προβαδισμα γιαυτο και προτεινεται.Σε 1080p ομως και οι δυο καρτες θα σου κρατησουν το ιδιο.Μην ψαρωνετε παιδια απο τα 8gb vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά καλή χρόνια να έχουμε και με υγεία τελικά κατέληξα να παραγγείλω αυτή τη κάρτα μετα απο τις απόψεις σας και να μην πάρω καρτα με 2GB μνημη ειναι καλη επιλογή ή να την ακυρώσω ;

VGA MSI GEFORCE GTX960 4GD5T OC 4GB GDDR5 PCI-E RETAIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά καλή χρόνια να έχουμε και με υγεία τελικά κατέληξα να παραγγείλω αυτή τη κάρτα μετα απο τις απόψεις σας και να μην πάρω καρτα με 2GB μνημη ειναι καλη επιλογή ή να την ακυρώσω ;

VGA MSI GEFORCE GTX960 4GD5T OC 4GB GDDR5 PCI-E RETAIL

 

 

Αν εννοείς αυτήν

http://www.skroutz.gr/s/6459833/MSI-GeForce-GTX960-4GB-Gaming-GTX-960-GAMING-4G.html

είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις της gtx 960 μαζί με την G1 (της gigabyte) οπότε προχωράς άφοβα.Ενναλακτικές και δυνατότερες υλοποιήσεις (εκτός αν κοιτάς μόνο σε nvidia gpu,εκεί πάω πάσο) σε αυτά τα χρήματα αλλά από Amd πλευρά

http://www.skroutz.gr/s/7877262/Sapphire-Radeon-R9-380-4GB-with-Back-Plate-11242-13-20G.html

http://www.skroutz.gr/s/7092893/MSI-Radeon-R9-380-4GB-Gaming-R9-380-GAMING-4G.html

http://www.skroutz.gr/s/7934939/Sapphire-Radeon-R9-380X-4GB-11250-01-20G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά καλή χρόνια να έχουμε και με υγεία τελικά κατέληξα να παραγγείλω αυτή τη κάρτα μετα απο τις απόψεις σας και να μην πάρω καρτα με 2GB μνημη ειναι καλη επιλογή ή να την ακυρώσω ;

VGA MSI GEFORCE GTX960 4GD5T OC 4GB GDDR5 PCI-E RETAIL

 

 

 Αν είναι αυτή απο το e-shop, να την ακυρώσεις μόνο και μόνο λόγω τιμής...

 

http://www.e-shop.gr/vga-msi-geforce-gtx960-4gd5t-oc-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.514599

 

Η παρακάτω, αυτή που ανέφερε και ο BabisTs, είναι πολύ καλύτερη υλοποίηση και φυσικά φθηνότερη (το Vision Studio είναι αξιόπιστο)...

 

http://www.skroutz.gr/s/6459833/MSI-GeForce-GTX960-4GB-Gaming-GTX-960-GAMING-4G.html

 

Και τέλος, φιλικά πάντα (και πάει γενικά, όχι μόνο σε εσένα), ανοίξτε τα μάτια σας και κάνετε έρευνα αγοράς. To e-shop πλέον είναι απο τα ακριβότερα και έχει και το αθλιότερο service...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτό με την αξιοπιστία του Visionstudio ας μην το πάρουμε και στην τράπεζα...

 

Αξιόπιστο απο θέμα αγοράς. Γενικά τα Ελληνικά μαγαζιά είναι για τον Π... όταν έχουν να κάνουν με RMA, κλπ.

Απλά στην συγκεκριμένη φάση ο φίλος πιο πάνω και χειρότερη κάρτα θα πάρει και ακριβότερα θα την πληρώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιόπιστο απο θέμα αγοράς. Γενικά τα Ελληνικά μαγαζιά είναι για τον Π... όταν έχουν να κάνουν με RMA, κλπ.

Απλά στην συγκεκριμένη φάση ο φίλος πιο πάνω και χειρότερη κάρτα θα πάρει και ακριβότερα θα την πληρώσει...

Έχεις p.m. για V.

 

Και επίσης, ναι μεν με είχε τσούξει η τιμή στο Π, αλλά τροφοδοτικό που χάλασε ΣΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ (+) και είχε εγγύηση 5-ετίας, το πήγα τμήμα service, σε 4 μέρες με πήραν τηλέφωνο ότι όντως ήταν για R.M.A. και ζήτησα και μου έκοψαν πιστωτικό ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ - no questions asked.

 

Να τα λέμε και αυτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφασισα να μεταβω σε καινουρια καρτα γραφικων και ειμαι αναμεσα σε gtx970 k r9 390.Ιδου το ερωτημα ποια να επιλεξω με το συστημα που εχω?φοβαμε λιγο την amd με θεμα τους drivers..Αλλα απο την αλλη θα την κρατησω για 3 χρονια τουλαχιστων

 

Intel i5 3570k

Asus p8z77vlx

8gb

Corsair hx750

 

Παρε μια 390. Αποδιδει λιγο καλυτερα απο την 970, ειδικα στις μεγαλες αναλυσεις, και δεν προκειται να σου γεμισει η μνημη της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...