Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η sapphire βγάζει μακράν την τελευταία 3ετία (τουλάχιστον) τις καλύτερες υλοποιήσεις στην Amd για μένα.Όσον αφορά την διάρκεια της εγγύησης (2 χρόνια vs 3 χρόνια που δίνουν οι περισσότερες) είναι το μοναδικό μείον αυτών των καρτών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί η Sapphire έχει το υπερβολικά κακό συνήθειο να δίνει 2 χρόνια εγγύηση έναντι 3ων όλων των άλλον; Δεν μπορώ να το καταλάβω. Εκτός και αν ποια δεν εμπιστεύονται ούτε οι ίδιοι τα προϊόντα τους.

Γιατί είναι από τις φτηνές υλοποιήσεις και δε γίνεται να έχεις και τον σκύλο ολόκληρο και την πίτα χορτάτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι από τις φτηνές υλοποιήσεις και δε γίνεται να έχεις και τον σκύλο ολόκληρο και την πίτα χορτάτη...

Just... don't do that.... έχω ήδη πονοκέφαλο από τις προηγούμενες μέρες, το ξενύχτι και το ποτό. Μου καταστρέφεις και τα λίγα, εναπομείναντα εγκεφαλικά κύτταρα που έχω για να βγάλω την ημέρα μου :P

 

Δεν είχα ποτέ μου αυτή τη μάρκα και η αλήθεια είναι ότι η εγγύηση ήταν το μόνο πράγμα που με κρατούσε πίσω σε αυτές. Ίσως στο μέλλον δοκιμάσω μία, αλλά όταν αγοράσω νέα κάρτα, τα 3 χρόνια νομίζω είναι must. Ιδικά αν π.χ πάρεις κάποια ακριβή και σκάσεις 500+€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές!!

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η άποψη σας για την 390 G1 ?

 

Προτίμησε sapphire ή msi (πολύ καλύτερες υλοποιήσεις πάνω στην R9 3XX).

H G1 βγάζει τις καλύτερες υλοποιήσεις (μαζί με την msi) στην σειρά 900 series της nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Το διάβασα αυτό μιας και ψάχνω αρκετά τις τελευταίες μέρες, αλλά επειδή θα γίνει αντικατάσταση της 280x απο το μαγαζί που την πήρα οι επιλογές είναι η G1 ή Asus strix και στις ίδιες υλοποιήσεις παίζει και η 970 + την έκδοση wf 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι spec και να έχει, το lol θα το παίζει. Εκτός αν είναι τόσο γέρικο το κουτί.

 

Μια 750Ti στα 150€ είσαι καλά. Μπορείς να πας και στα 80/120€ σε κάποια R7 250/260 αλλά δεν αξίζει ο κόπος για εμένα σε R7.

Ωραία αλλά επειδή θέλω να συνδέσω τον υπολογιστή στην τηλεόραση ώστε να παίζει απο εκει ,πρέπει να υποστηρίζει παραπάνω ανάλυση;Διότι φαντάζομαι ότι αν το βάλω στην τηλεόραση 47 άρα θα χαλάει η ανάλυση η κάνω λάθος :/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just... don't do that.... έχω ήδη πονοκέφαλο από τις προηγούμενες μέρες, το ξενύχτι και το ποτό. Μου καταστρέφεις και τα λίγα, εναπομείναντα εγκεφαλικά κύτταρα που έχω για να βγάλω την ημέρα μου :P

 

Δεν είχα ποτέ μου αυτή τη μάρκα και η αλήθεια είναι ότι η εγγύηση ήταν το μόνο πράγμα που με κρατούσε πίσω σε αυτές. Ίσως στο μέλλον δοκιμάσω μία, αλλά όταν αγοράσω νέα κάρτα, τα 3 χρόνια νομίζω είναι must. Ιδικά αν π.χ πάρεις κάποια ακριβή και σκάσεις 500+€.

Πάντα έχουν υπάρξει ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ υλοποιήσεις οι Sapphire και ας είχαν μικρότερη εγγύηση. Έχουν περάσει αρκετές από τα χέρια μου και δεν έσκασε ποτέ καμία. Την επιπλέον εγγύηση τι θέλεις μόνο για μεταπωλητική αξία και εκεί μιλάμε για high end κομμάτια, που θα μπορεί να έχουν κάποια ζήτηση και μετά από δύο χρόνια. Τις μικρές, έτσι και αλλιώς, κανείς δεν τις αγοράζει 3 χρόνια μετά μεταχειρισμένες - και να τις αγόραζε, θα ήταν χωρίς διάκριση εγγύησης (20€...).

Αυτά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι από τις φτηνές υλοποιήσεις και δε γίνεται να έχεις και τον σκύλο ολόκληρο και την πίτα χορτάτη...

 

Δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο,οι Sapphire δεν ηταν ποτε απο τις φτηνοτερες υλοποιησεις,μιλαω για καλες εκδοσεις πχ TriX,Vapor-X Nitro.Επισης η Sapphire μαζι με την PowerColor ειναι αποκλειστικοι συνεργατες της AMD και οι υλοποιησεις τους ειναι απο τις καλυτερες,ειδικα της πρωτης.Τωρα γιατι δινει 2 χρονια εγγυηση εναντι των 3 που δινουν οι αλλοι δεν ξερω.Προσωπικα παντως και ενα χρονο να εδινε παλι με κλειστα ματια Sapphire θα επερνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο,οι Sapphire δεν ηταν ποτε απο τις φτηνοτερες υλοποιησεις,μιλαω για καλες εκδοσεις πχ TriX,Vapor-X Nitro.Επισης η Sapphire μαζι με την PowerColor ειναι αποκλειστικοι συνεργατες της AMD και οι υλοποιησεις τους ειναι απο τις καλυτερες,ειδικα της πρωτης.Τωρα γιατι δινει 2 χρονια εγγυηση εναντι των 3 που δινουν οι αλλοι δεν ξερω.Προσωπικα παντως και ενα χρονο να εδινε παλι με κλειστα ματια Sapphire θα επερνα.

E, δεν έχουν και την ίδια τιμή, στο ίδιο επίπεδο υλοποίησης (όχι να συγκρίνεις την πιο απλή της μίας με τη super premium της άλλης), με : XFX, Gigabyte,MSI, Asus. OK, είναι πιο ακριβή από Powercolor και VTX3D, αν αυτό εννοείς...

 

Ότι είναι πολύ καλές υλοποιήσεις οι Sapphire και τις εμπιστεύομαι πολύ και εγώ, ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο,οι Sapphire δεν ηταν ποτε απο τις φτηνοτερες υλοποιησεις,μιλαω για καλες εκδοσεις πχ TriX,Vapor-X Nitro.Επισης η Sapphire μαζι με την PowerColor ειναι αποκλειστικοι συνεργατες της AMD και οι υλοποιησεις τους ειναι απο τις καλυτερες,ειδικα της πρωτης.Τωρα γιατι δινει 2 χρονια εγγυηση εναντι των 3 που δινουν οι αλλοι δεν ξερω.Προσωπικα παντως και ενα χρονο να εδινε παλι με κλειστα ματια Sapphire θα επερνα.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχε δεν ειχε το στοιχημα εκανε το μικρο θαυμα του και βρηκα τα υπολοιπα λεφτα και πηρα την r9 380 4gb :)

Eυχαριστω ολα τα παιδια για τον χρονο τους και την υπομονη τους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια εχει ενα φιλαρακι μου αυτο το σηστημα ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ:QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 2.83 GHz Χρονισμένος στα 3.4 GHz σταθερότατος και με πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.

ΨΥΚΤΡΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ: Silentium Fortis 2 ΧΕ1226 ΜΗΤΡΙΚΗ:Asus Maximus Formula 
ΜΝΗΜΗ:4GB 2X2GB Kingston(DDR2-800 DDR2 SDRAM)
ΟΠΤΙΚΟ ΜΕΣΟ:LG DVD-RW Dual Layer IDE
ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ:WESTERN DIGITAL WD1500HLFS-01G6U0 Velociraptor(150 GB, 10000 RPM, SATA-II) 100% performance, health.
ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ:Powertech 650 Watt Καινούργιο

ΚΟΥΤΙ:DEEPCOOL KENDOMEN με 5 ανεμιστήρες 120mm, 2 μπροστά, 1 πίσω, 2 επάνω και θελω να κανω αναβαθμιση στην καρτα γραφικων για να παιζει κανα pro η κανα rally εχω βρει στα 65 ευρο την radeon hd 6850 1gb gddr5 αξιζει θα του τα παιζει τα παιχνιδια σε full hd ευχαριστω και χρονια πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια εχει ενα φιλαρακι μου αυτο το σηστημα ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ:QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 2.83 GHz Χρονισμένος στα 3.4 GHz σταθερότατος και με πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.

ΨΥΚΤΡΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ: Silentium Fortis 2 ΧΕ1226 ΜΗΤΡΙΚΗ:Asus Maximus Formula 

ΜΝΗΜΗ:4GB 2X2GB Kingston(DDR2-800 DDR2 SDRAM)

ΟΠΤΙΚΟ ΜΕΣΟ:LG DVD-RW Dual Layer IDE

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ:WESTERN DIGITAL WD1500HLFS-01G6U0 Velociraptor(150 GB, 10000 RPM, SATA-II) 100% performance, health.

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ:Powertech 650 Watt Καινούργιο

ΚΟΥΤΙ:DEEPCOOL KENDOMEN με 5 ανεμιστήρες 120mm, 2 μπροστά, 1 πίσω, 2 επάνω και θελω να κανω αναβαθμιση στην καρτα γραφικων για να παιζει κανα pro η κανα rally εχω βρει στα 65 ευρο την radeon hd 6850 1gb gddr5 αξιζει θα του τα παιζει τα παιχνιδια σε full hd ευχαριστω και χρονια πολλα

Θα παίζουν τα παιχνίδια, αλλά μην περιμένεις όλα στα high με 60 fps.

Με την παλιά μου 6870 έκανα αρκετές υποχωρήσεις.

 

Χρόνια σου πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...