Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Asus Radeon R7 360 2GB (90YV08E4-M0NA00) ή Gigabyte GeForce GTX750 Ti 2GB Windforce 2X (GV-N75TOC2-2GI)

 

Πολύ μου είπαν να πάρω την 370 αλλά πάει στα 150 και δεν θέλω να πληρώσω κιάλα :P Εκτός αν ποιά αξίζει τόσο πολύ που να βοηθάει και στο render, τότε θα το σκευτώ!

Θέλω να διαλέξω μια η οποία θα με βοηθήσει στο rendering (γενικά). Φυσικά με νοιάζει να παίζω και τα games αξιοπρεπές απλά το render είναι ποιό σημαντικό. Πείτε ποιά είναι η καλύτερη και διευκρινίστε το.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

------------------------ Links για να σας διευκολύνω --------------------------
https://www.skroutz.gr/s/8038896/Asus-Radeon-R7-360-2GB-90YV08E4-M0NA00.html

https://www.skroutz.gr/s/7529283/Gigabyte-GeForce-GTX750-Ti-2GB-Windforce-2X-GV-N75TOC2-2GI.html

 

To pc παρακάτω!

* Case : Raijintek Arcadia

* PSU : Coolermaster B500 500Watt

* Motherboard : Asrock B85M HDS V2

* CPU : Intel Celeron

* RAM : Corsain Vengeance LP 4GB 1600MHz CL9

* GPU : Nvidia 210

* Monitor/Resolution : Belinea (κάτι) 1280χ1024

* ΟS : Windows 7 Ultimate 64bit

Επεξ/σία από ToxicJee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να δωσεις τα λεφτα σου γι αυτο το pc και να μην φτιαξεις ενα καινουργιο απο την αρχη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο cpu είναι απλώς μέτριος και επιπλέον δεν πας πουθενά σήμερα με 4gb RAM...

Κάνε το 8gb RAM και μαζί με την 960 θα μπορείς να παίζεις τα περισσότερα games αρκετά καλά, αλλά όχι με υψηλές απαιτήσεις στα settings (φίλτρα κλπ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα εφτιαξα ενα καινουριο pc αλλα η gpu που εχω αυτη τη στιγμη ειναι παλια για νεα games..


 


PSU (530 W)


Motherboard (MSI 970A-G43)


CPU (AMD FX-4300 QUAD-CORE)


RAM (8 GB ddr3 KINGSTON)


GPU (ATI Radeon HD 5670)


Monitor/Resolution (1920x1080)


ΟS (Windows 10)


 


Ψαχνω για καποια φθηνη καρτα (μεχρι 80Ε το πολυ) η οποια θα μπορει να παιζει καινουρια games οχι απαραιτητα high γραφικα. αρκει να εχω σταθερα fps.


Ευχαριστω.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσφατα εφτιαξα ενα καινουριο pc αλλα η gpu που εχω αυτη τη στιγμη ειναι παλια για νεα games..

 

PSU (530 W)

Motherboard (MSI 970A-G43)

CPU (AMD FX-4300 QUAD-CORE)

RAM (8 GB ddr3 KINGSTON)

GPU (ATI Radeon HD 5670)

Monitor/Resolution (1920x1080)

ΟS (Windows 10)

 

Ψαχνω για καποια φθηνη καρτα (μεχρι 80Ε το πολυ) η οποια θα μπορει να παιζει καινουρια games οχι απαραιτητα high γραφικα. αρκει να εχω σταθερα fps.

Ευχαριστω.

 

Σε αυτά τα χρήματα δεν παίρνεις (καινούριο, τουλάχιστον) κάτι που να αξίζει τον κόπο για gaming. Και χαμηλές, σχετικά, απαιτήσεις να έχεις στα games, θα καταλαβαίνεις ότι υστερεί από την πρώτη στιγμή που θα την βάλεις πάνω.

Για να θεωρηθεί μια κάρτα gaming, πρέπει να κοιτάς σε κάρτες minimum 120 €. Μάζεψε λίγα χρήματα ακόμα και κοίτα κάτι σε στυλ GTX 750Ti...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα δεν παίρνεις (καινούριο, τουλάχιστον) κάτι που να αξίζει τον κόπο για gaming. Και χαμηλές, σχετικά, απαιτήσεις να έχεις στα games, θα καταλαβαίνεις ότι υστερεί από την πρώτη στιγμή που θα την βάλεις πάνω.

Για να θεωρηθεί μια κάρτα gaming, πρέπει να κοιτάς σε κάρτες minimum 120 €. Μάζεψε λίγα χρήματα ακόμα και κοίτα κάτι σε στυλ GTX 750Ti...

Το ξερω οτι ειναι λιγα τα χρηματα για gpu και ευχαριστω για την βοηθεια αλλα δεν θελω και δεν μπορω να δωσω παραπανω οποτε ηθελα να μου προτεινει καποιος που ξερει οτι καλυτερο υπαρχει σ αυτα τα χρηματα .. 

Επισης βρηκα αυτη τη καρτα 

http://www.e-shop.gr/vga-xfx-amd-radeon-r7-240-r7-240a-clf2-core-edition-2gb-ddr3-lp-pci-e-retail-p-PER.519743

θα ηθελα καποιος να μου πει αν αξιζει ι οχι για αυτα τα χρηματα .

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι ειναι λιγα τα χρηματα για gpu και ευχαριστω για την βοηθεια αλλα δεν θελω και δεν μπορω να δωσω παραπανω οποτε ηθελα να μου προτεινει καποιος που ξερει οτι καλυτερο υπαρχει σ αυτα τα χρηματα .. 

Επισης βρηκα αυτη τη καρτα 

http://www.e-shop.gr/vga-xfx-amd-radeon-r7-240-r7-240a-clf2-core-edition-2gb-ddr3-lp-pci-e-retail-p-PER.519743

θα ηθελα καποιος να μου πει αν αξιζει ι οχι για αυτα τα χρηματα .

 

Ευχαριστω

 

Εδω με 290 και δεν εχω σταθερα fps στα καινουργια παιχνιδια,θα εχεις με την 240?Ελεος.Τεσπα,αν αγορασεις την συγκεκριμενη καρτα,απλα θα πεταξεις τα χρηματα σου.Η ελαχιστη καρτα για παιχνιδια,οπως πολυ σωστα σου λενε τα παιδια,ειναι η 750/ti.Εσυ μπορει να μην θες ή να μην μπορεις να δωσεις περισσοτερα χρηματα,κατι το οποιο το σεβομαι απολυτα,αλλα με το ζορι δεν γινεται.Δυο επιλογες εχεις,η μια ειναι να μαζεψεις λιγα χρηματα ακομα και η δευτερη να μην παρεις καθολου καρτα.Με το budget που εχεις δωσει,δυστυχως δεν γινεται τιποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βοηθηθηκα γιατι η vaporx που ηθελα να παρω μεταχειρισμενη πουληθηκε. Ειχα σκοπο να παρω την 380 στα 240 ευρω αλλα δυστυχως ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ σπρωξιμο το μπατζετ παει στα 200. Βρηκα αυτες τις καρτες. Ποια λετε και γιατι?

R9 280 3 GB
R7 370 4 GB
GTX 950 2 GB
R9 380 2GB
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βοηθηθηκα γιατι η vaporx που ηθελα να παρω μεταχειρισμενη πουληθηκε. Ειχα σκοπο να παρω την 380 στα 240 ευρω αλλα δυστυχως ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ σπρωξιμο το μπατζετ παει στα 200. Βρηκα αυτες τις καρτες. Ποια λετε και γιατι?

R9 280 3 GB

R7 370 4 GB

GTX 950 2 GB

R9 380 2GB

 

Από αυτές που αναφέρεις, χωρίς να έχω υπόψιν ποιο είναι το υπόλοιπο pc, θα έλεγα την 280 3gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτές που αναφέρεις, χωρίς να έχω υπόψιν ποιο είναι το υπόλοιπο pc, θα έλεγα την 280 3gb.

Στην 280 με τρομάζει ότι είναι της palit. Σε την βρήκα σε άλλη εταιρία στ Σκρουτζ.

Το υπόλοιπο πισι είναι

Cpu ams 8320

8 gb ram 1600

Psu corsair 650

Και οθόνη εχω μια 1080p phillips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...