Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι εγω αυτό πιστεύω!

 

Ο φίλος θα κάτσει προς το παρόν σε 1080ρ και μετά θα πάει σε 4Κ. Αρα, έτσι 390Χ ή 980 (απλή).

Για τα 4Κ η 390Χ και η απλή 980 είναι λίγες αφενός, απο την άλλη τα 4Κ στα PC monitors είναι gimmick για gaming, το motion blur που δημιουργείται από την φύση των led panels καταστρέφει την λεπτομέρεια. Δεν υπάρχει προς το παρόν κάποια 4Κ με back-light strobbing.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τα 4Κ η 390Χ και η απλή 980 είναι λίγες αφενός, απο την άλλη τα 4Κ στα PC monitors είναι gimmick για gaming, το motion blur που δημιουργείται από την φύση των led panels καταστρέφει την λεπτομέρεια. Δεν υπάρχει προς το παρόν κάποια 4Κ με back-light strobbing.

Εφόσον, μιλάμε μελλοντικά.. θα έχουν κυκλοφορήσει οθόνες 4Κ για gaming. To θέμα είναι ότι προς το παρόν, είχε στο μυαλό του την 980 (απλή, non-Ti) και του είπα χθες για την 390Χ και έχει πέσει σε δίλημμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι και η διαφορα σχεδον 100 ευρω αναμεσα στην 390X και στην 980

Λεει ότι τον καλύπτει το ποσό που διαθέτει.. Ξέρει αρκετά από PC, αλλά έχει μπει σε δίλημμα.. Γνώμη μου ζήτησε για GPU...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα καταληξει να παρω την R9 380 4gb. Oμως βρηκα και την r9 280x vaporx trix μεταχειρισμενη στα 200. Ενω η αλλη εχει 240. Εσεις ποια θα περνατε για καθαρο gaming? Μια οθονη εχω σε 1080P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια υλοποιηση της 380 ελεγες να παρεις?200€ για μεταχειρισμενη 280Χ ειναι πολλα.Βεβαια ειναι κορυφαια υλοποιηση η VaporX αλλα οπως και να το κανουμε,ειναι μεταχειρισμενη.Εγω στην θεση σου θα πηγαινα για την 380.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ποια πιστεύεται? Η 390 με την 390Χ έχουν όντως διαφορές?

Όχι, έχει 200 € παραπάνω για να γράφει Χ και να χαίρονται με το gpuz...Τι άλλο πανέξυπνο θα ακούσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα καταληξει να παρω την R9 380 4gb. Oμως βρηκα και την r9 280x vaporx trix μεταχειρισμενη στα 200. Ενω η αλλη εχει 240. Εσεις ποια θα περνατε για καθαρο gaming? Μια οθονη εχω σε 1080P.

 

Aν σε ενδιαφερει το Freesync, θα πας στην 380, αλλιως ψαξε περισσοτερο την 280Χ, ποσο καιρο την εχει κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα , θα ηθελα να μου πειτε τι μπορω να κανω με αυτη τη καρτα

αναβαθμιση , αλλαγη ;

hp g61

μνημη 5.7 g

επεξεργαστης Intel® Core™2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz × 2

γραφικα Mobile Intel® GM45 Express Chipset

λειτουργικο ubuntu 64bit

δε ξερω τι μητρικη εχει.

χρονια πολλα

Επεξ/σία από tmav13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , θα ηθελα να μου πειτε τι μπορω να κανω με αυτη τη καρτα

αναβαθμιση , αλλαγη ;

hp g61

μνημη 5.7 g

επεξεργαστης Intel® Core™2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz × 2

γραφικα Mobile Intel® GM45 Express Chipset

λειτουργικο ubuntu 64bit

δε ξερω τι μητρικη εχει.

 

Laptop είναι, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Ενσωματωμένη στο Chipset είναι η συγκεκριμένη κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακρυα απο asus σε οτι αφορα καρτα γραφικων..εκτος αν ειναι strix εκδοση και αυτην με επιφυλαξη!προτιμησε sapphire,msi,gigabyte,evga αλλα ειλικρινα οχι asus!

Μια επίσημη αν όχι επιστημονική εξήγηση για αυτό από κάποια έγκυρη πηγή ;

 

Από πρωσοπικη εμπειρία:

Asus 6870 κανένα προβλημα !

Asus R9 280X, πρόβλημα ! Αν και δεν ευθύνεται ή asus για αυτό. Είχε πρόβλημα γενικά σαν κάρτα ή 280Χ.

Asus gtx 970 κανένα προβλημα εδώ και έναν χρόνο !!!

 

( και στα 2 pc που υπάρχουν στο σπίτι οι μητρικες είναι asus, κανένα προβλημα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαιτί τι έχουν οι Asus? Εγώ όλα Asus τα έχω στο PC.. και είναι μια χαρά! Προς το παρόν!

 

 

σε μητρικες ειναι οτι καλυτερο η asus και απλως κορυφαια..οι καρτες της ομως εχουν βγαλει πολλα προβληματα,θερμοκρασιες,κρασαρισματα,κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επίσημη αν όχι επιστημονική εξήγηση για αυτό από κάποια έγκυρη πηγή ;

 

Από πρωσοπικη εμπειρία:

Asus 6870 κανένα προβλημα !

Asus R9 280X, πρόβλημα ! Αν και δεν ευθύνεται ή asus για αυτό. Είχε πρόβλημα γενικά σαν κάρτα ή 280Χ.

Asus gtx 970 κανένα προβλημα εδώ και έναν χρόνο !!!

 

( και στα 2 pc που υπάρχουν στο σπίτι οι μητρικες είναι asus, κανένα προβλημα)

 

Και ποιος ευθυνεται,η AMD?Μια Sapphire 280X Vapor-x ενος φιλου και μια HIS 280X IceQ X2 ενος αλλου φιλου,και οι δυο παιζουν 1,5 χρονο αψογα.Μαλλον η υλοποιηση της ASUS εχει θεμα.Στις μητρικες,η ASUS στα ακριβα της μοντελα,Sabertooth,Crossair,Maximus κτλ ειναι κορυφη.Στα φτηνα-μεσσαια μοντελα εχει ριξει την ποιοτητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επίσημη αν όχι επιστημονική εξήγηση για αυτό από κάποια έγκυρη πηγή ;

 

Από πρωσοπικη εμπειρία:

Asus 6870 κανένα προβλημα !

Asus R9 280X, πρόβλημα ! Αν και δεν ευθύνεται ή asus για αυτό. Είχε πρόβλημα γενικά σαν κάρτα ή 280Χ.

Asus gtx 970 κανένα προβλημα εδώ και έναν χρόνο !!!

 

( και στα 2 pc που υπάρχουν στο σπίτι οι μητρικες είναι asus, κανένα προβλημα)

δες κανενα review ετους 2014-15 μπες και σε κανα forum εξωτερικου.ακομα και σε αυτο το θεμα εχουμε ξανα αναφερει για τις gpu asus που πολλοι χρηστες ηταν απογοητευμενοι,μην λεμε τα ιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...