Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι πηρες vs? Αλλα δεν σου ειχαμε πει?

 

Σε αυτα τα λεφτα ειτε 960 ειτε 380.

Δεν γνωριζω ποια θα συμπεριφερεται καλυτερα με την apple ομως.

Στα χρήματα που το βρήκα νομίζω ήταν καλό για psu. Και δεν είδα και απαραίτητα άσχημα reviews. Τι έχεις να μου πείς για το VS :/ ?

 

Επίσης και εγω κοιτούσα την 960 αλλα πολλοί λένε οτι δεν είναι αρκετη. (επίσης 2 ή 4 gb vram?)

 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ πανω σε αυτό... και αποτι διαβάζω και οι δύο είναι αρκετά καλές και σε καλή τιμή, απλα το τροφοδωτικό μου παίζει να αντιμετοπίσει πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχεις κανενα θεμα απλα ειχες καλυτερες επιλογες στα λεφτα αυτα. Μια χαρα ειναι μην το φοβασαι. Εγω εχω το 450 και ειναι σκυλι!

Δεν θα εχεις κανενα θεμα απλα ειχες καλυτερες επιλογες στα λεφτα αυτα. Μια χαρα ειναι μην το φοβασαι. Εγω εχω το 450 και ειναι σκυλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχεις κανενα θεμα απλα ειχες καλυτερες επιλογες στα λεφτα αυτα. Μια χαρα ειναι μην το φοβασαι. Εγω εχω το 450 και ειναι σκυλι!

Δεν θα εχεις κανενα θεμα απλα ειχες καλυτερες επιλογες στα λεφτα αυτα. Μια χαρα ειναι μην το φοβασαι. Εγω εχω το 450 και ειναι σκυλι!

Οχι απλά επειδή το είπες κάπως στο προηγούμενο σχόλιο σου λέω την έβαψα,χαχα...Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, παω για την 960 windforce μαλλον :)

Επίσης (όπως είπα λέω να πάω γι αυτή: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=49813&cat=5) ξέρω οτι πρέπει να αποφύγω τις μικρές κάρτες, να πάω για 4gb και να έχει καλή ψύξη. ξέρω οτι έχει και πιο φθηνές λύσεις στο skroutz αλλα πιστεύω οτι αυτή είναι η καλύτερη για την 960, τί λέτε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,
 

εχω αυτό το σύστημα,

 

MODO : Gigabyte 990XA

CPU : FX 8320 (no oc)

RAM :1X 8GB DDR3 1600MHZ

Cooler : CoolerMaster Hyper 212 EVO

GPU : Asus EAH5770 v2

1 X ssd Kingston

1 X HDD 500GB (3,5")

1 X HDD 1TB (2,5")

PSU : Corsair VS650

CASE : NZXT H440

Αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση την καρτα γραφικών και σκέφτομαι για την Radeon R9 290X Asus DirectCU II OC Edition, που μέσω κάποιου γνωστού μπορώ να την πάρω 250 ευρώ.

 

Το τροφοδοτικό μου την σηκώνει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στην θεση σου δεν θα το ρισκαρα...αν ηταν απο τις καλες σειρες τα 650 θα εφταναν αλλα για τα VS δεν ακουγονται τα καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

εχω αυτό το σύστημα,

 

MODO : Gigabyte 990XA

CPU : FX 8320 (no oc)

RAM :1X 8GB DDR3 1600MHZ

Cooler : CoolerMaster Hyper 212 EVO

GPU : Asus EAH5770 v2

1 X ssd Kingston

1 X HDD 500GB (3,5")

1 X HDD 1TB (2,5")

PSU : Corsair VS650

CASE : NZXT H440

 

Αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση την καρτα γραφικών και σκέφτομαι για την Radeon R9 290X Asus DirectCU II OC Edition, που μέσω κάποιου γνωστού μπορώ να την πάρω 250 ευρώ.

 

Το τροφοδοτικό μου την σηκώνει ;

Φίλε αυτός ο γνωστός μπορεί να βρεί και σε εμάς καμία?? χοχο :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα μια είναι μεταχειρισμενη ;ρ Οποτε άκυρη η 290x . Το εψαξα λίγο και τώρα βρίσκομαι στο εξής δίλημμα μεταχειρισμενες οι 970 και 780ti έχουν πανω κάτω 300€ , ποια θα λεγατε να ψαξω;

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχα μια είναι μεταχειρισμενη ;ρ Οποτε άκυρη η 290x . Το εψαξα λίγο και τώρα βρίσκομαι στο εξής δίλημμα μεταχειρισμενες οι 970 και 780ti έχουν πανω κάτω 300€ , ποια θα λεγατε να ψαξω;

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Βασικά ίδιες επιδόσεις έχουν...Η 970 πέρα από την μεγαλύτερη vram έχει λίγο καλύτερο overclockability και αρκετά χαμηλότερη κατανάλωση από την 780ti.Αν τις βρίσκεις ίδια τιμή η ζυγαριά γέρνει στην 970 ειδάλλως αν βρεις την 780ti φτηνότερη τσίμπα την.Μηδαμινές διαφορές σε απόδοση (κοινώς όταν θα ξεμείνει η μία από ιπποδύναμη το ίδιο θα ισχύσει και για την άλλη)!

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αυτός ο γνωστός μπορεί να βρεί και σε εμάς καμία?? χοχο :-D :-D

 

Γράψε στον ΄Αη Μπίλλη ποτέ δεν ξέρεις. 

Προσωπικά θα σου πρότεινα 970. Πρόσφατα την απέκτησα και είμαι πολύ ευχαριστημένος :-D :-D :-D .

 

Δεν ξέρω που κολλάει ακριβώς αυτό, αλλά μιας και πιάσαμε τα ΟΤ καλό θα ήταν να συμμαζέψεις λίγο το μέγεθος στις γραμματοσειρές στην υπογραφή σου μιας και το όριο κανονικά είναι 5 γραμμές βάση όρων χρήσης :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

intel i5 2500k
Ram:8 (4gb X2)
MB:gigabyte ga-z68xp-ud3p

Psu: Corsair CX500

 

Budget : 150 euro  (ειχα κανει και πιο παλι ποστ αλλα κατι επαθε το laptop και για αυτο μειωσα το budget)

Συνηθως παιζω cs go

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...