Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί να πάρεις αυτή την παλιτ με ψευτοεγγυηση που δεν την εμπιστεύεται ούτε ο κατασκευαστής και να μην πάρεις gigabyte?

 

https://www.skroutz.gr/s/6165125/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-WindForce-2X-OC-GV-N960WF2OC-2GD.html

 

όσον αφορά την 280Χ , μακρυά ..... ΑΤΙ 290 ή ΝV970 ...ναι αν έχεις παραπάνω λεφτά και καλό τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στην κατηγορία της 960 ...... είναι περιττή η περισσότερη μνήμη,

μην ξεχνάς ότι στοχεύσεις στις καλές επιδόσεις επι του 1920χ1080 ....

 

προσωπικά έχω δοκιμάσει 960/4GB  και έβγαλε ΛΙΓΟΤΕΡΑ frames σε παιχνίδι γιατί είχε χρονισμό κοντά σε reference ... ενώ η EVGA 2GB που δοκίμασα είχε τσιμπημένα MHZ από κατασκευαστή.

 

Επίσης μην ξεχνάς την εγγύηση .... για εμένα για να δίνουν 2χρόνια κάποιο λάκκο θα έχει η φάβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα και την nvidia και όντος δεν προτείνει palit απο την εμπειρία που έχουν αλλοι πελάτες 


σωστό ...ζητάνε αλλά ....ο πραγματικός σου κόφτης θα είναι η μνήμη 2GB ή ο επεξεργαστής 960??

πραγματικά δεν ξέρω,δεν θα δω καμια διαφορά δηλαδή απο τα 2 με τα 4 ; 


 Να αναφέρω οτι έχω 2 οθόνες,αλλα την μια την έχω για gaming 1080p (ξεχασα να το αναφέρω πριν .... sorry ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως μπορεί να καταλάβει κανείς εαν πραγματικά χρειάζονται περισσότερα από 2 GB στα 1080p.

Αν είναι από το vram usage, τότε μπορώ να πω από προσωπική εμπειρία οτι η 280Χ μου φτάνει έως τα 2,8 GB στα 1080p σε παιχνίδια τελευταίας γενιάς (Dying Light, AC: Unity, Shadow of Mordor)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τελευταία γενια την θέλω την κάρτα αλλα είναι σίγουρο οτι πλεον δεν παω σε palit λεω να αυξήσω λίγο το budget ώστε να παω σε msi 960 4 gb αλλα αξίζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχετε να πρωτεινεται ηχεια 7.1 για υπολογιστη συμβατα με ashrock fatality fx990killer

Για τελευταία γενια την θέλω την κάρτα αλλα είναι σίγουρο οτι πλεον δεν παω σε palit λεω να αυξήσω λίγο το budget ώστε να παω σε msi 960 4 gb αλλα αξίζει ;

αξιζει αλλα τσεκαρε σε λιγο ποιο ακριβο 980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τελευταία γενια την θέλω την κάρτα αλλα είναι σίγουρο οτι πλεον δεν παω σε palit λεω να αυξήσω λίγο το budget ώστε να παω σε msi 960 4 gb αλλα αξίζει ;

με τα χρηματα που θα δωσεις για αυτη παιρνεις r9290 που ειναι πολυ καλυτερη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχετε να πρωτεινεται ηχεια 7.1 για υπολογιστη συμβατα με ashrock fatality fx990killer

αξιζει αλλα τσεκαρε σε λιγο ποιο ακριβο 980

Τι λιγο πιο ακριβο ρε μαν η 980 εχει 550 η φθηνοτερη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...