Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

γεια σας ειχα ξαναγραψει πριν λιγε σελιδες αλλα τωρα λεω να γινω πιο συγκεκριμενος λοιπον ο αδερφος μου εχει ενα pc με επεξεργαστη intel pentium  g2130

και ψαχνω καρτα γραφικων μεχρι 150 , μιας και τα χρηματα δεν ειναι πολλα και λογικα θα γινει αναβαθμιση στον cpu καποια στιγμη ελεγε να παρω μια μετρια καρτα οπως η r9 270 την βρισκω  απο αυτον στα 120 και ειναι και στην πολη μου http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/462336-sapphire-radeon-r9-270x-2gb/, μετα δεν ξερω αν αξιζει να παω στα 140 για αυτη αλλα να ρισκαρω μιας και ειναι αθηνα (εχω ατομο που μπορει να παει αλλα δεν ειναι σχετικος οποτε απλα θα κανει την συναλαγη)  . Υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα ; το μπουκαλι με αυτες τις καρτες και το cpu ειναι μεγαλο; αξιζει να περιμενω της νεες amd?

αν εχει και εγγυηση παρτη!δεν θα βρεισ κατι καλυτερο στα λεφτα αυτα..

Ωραια, με βλεπω με την μεζουρα να μετραω τα εκατοστα στο case μου γιατι δυστυχως δεν εχω full tower

τι tower εχεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

295mm λέει εδώ οπότε μάλλον το ξεχνάς :fear:

Ναι τωρα το διαβασα κι εγω , βεβαια την 7870 που εχω τωρα την χωραει ανετα. Οψομεθα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την msi την χωραει σιγουρα ειναι μονο 1 εκατοστο μεγαλυτερη απο αυτην που εχω τωρα. Βεβαια ετσι με το ματι οπως το βλεπω περισσευουν και 5-6 ποντοι (με την 7870 που ειναι 26 εκατοστα) αλλα λογικα θα παω για msi καθως τετοια ρισκα δεν αξιζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την γνωριζω την εταιρεια και δεν εχω διαβασει καμια κριτικη για την συγκεκριμενη υλοποιηση, βεβαια εγω δεν ειμαι κολλημενος με  συγκεκριμενες εταιρειες, ουτε εχω προκαταληψεις. Απλα στο παρελθον ο,τι ειχα απο msi ή gigabyte εμεινα απολυτα ευχαριστημενος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω αυτη http://www.galaxstore.net/GALAX-NVIDIA-GeForce-GTX-970-HOF-4GB-p/97nqh6dnd2tx.htm

ειναι κορυφαια απλως σε σχεση με τις αλλες ειναι η πιο ακριβη και δεν την προτιμαει ο κοσμος.σαν εταιρια παντως δεν υπαρχει περιπτωση να σε απογοητευσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφη φαινεται, αυτην θα την επαιρνα μονο και μονο λογω εμφανισης :P βεβαια στην ελλαδα βλεπω χαμηλοτερη τιμη 515 ευρω για την συγκεκριμενη, αρκετα τσιμπημενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζετε να την παρεισ απο ελλαδα,κι οντως ειναι πανεμορφη...φαντασου τα εχω ολα λευκα...πυργοσ,μητρικη,gpu,psu coollers με  led..oλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...