Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τροφοδοτικό είναι ένα Thermaltake Toughpower 750w.Έχω ένα core i5 4460 και θέλω να παίζω τα game max 1080p  που είναι η tv.Όσο για τιμή να είναι κάπως οικονομική η κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τροφοδοτικό είναι ένα Thermaltake Toughpower 750w.Έχω ένα core i5 4460 και θέλω να παίζω τα game max 1080p  που είναι η tv.Όσο για τιμή να είναι κάπως οικονομική η κάρτα γραφικών.

οταν λες οικονομικη?υπαρχει ας πουμε στα 200 ευρο η gtx 960 η r9 280 αλλα στα 300 παιρνεις r9 290.

Δεν υπάρχει αισθητή διαφορά στα FPS μεταξύ τους;

 

 

 

Θα παίζω και άλλα παιχνίδια.Τα 4gb κάνουν τη διαφορά απ'ότι τα 3,5gb της 970;

υπαρχει της ταξης του 10% αλλα δεν ξερω ακριβως με την αναλυση τι παιζει...περιμενε κ αλλες απαντησεις.

οσο για την 970 και τα 3,5 GB τα χουμε πει 1000φορες...δεν εχει 3,5 GB απλα τα τελευταια 512mb εχουν μικρη ταχυτητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 200-300 max κάρτα γραφικών ψάχνω αλλά το κυριότερο που θέλω να έχει χαμηλή κατανάλωση ώστε να μην φουσκώνει πολύ ο λογαριασμός της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 200-300 max κάρτα γραφικών ψάχνω αλλά το κυριότερο που θέλω να έχει χαμηλή κατανάλωση ώστε να μην φουσκώνει πολύ ο λογαριασμός της ΔΕΗ

 

H 970 ειναι εκτος του budget σου και σιγουρα η 960 ειναι πιο οικονομικη απο τις 280, 280Χ και 290, αλλα απο την αλλη η διαφορες στον λογαριασμο της ΔΕΗ ειναι πιστευω αμελητεες. ΕΚτος και αν παιζεις 10+ την ημερα απαιτητικα παιχνιδια ισως? Η αν ασχολεισαι με το mining, για το οποιο ομως δεν γνωριζω για να μιλησω πανω σε αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως οτι ειπε ο XMorsX οι διαφορες στον λογαριασμο της δεη ειναι αναξιες συζητησεων για εναν casual gamer η ακομα και hardcore gaming (αν υπαρχει) γτ ποσες ωρες την ημερα θα ζορισεις την καρτα και θα καιει τα κερατα της?εγω σκεψου πηγα απο gt 430 σε r9 290 και διαφορα στον λογαριασμο δεν ειδα,τα συνηθισμενα πανω κατω της ΔΕΗ αναλογως και με το αν ειναι καλοκαι η χειμωνας παντα!

οποτε στα 300 ευρο καλυτερη λυση αποτελει η r9 290!πολυ δυνατοτερη απο 960 η 280!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίπου 200-300 max κάρτα γραφικών ψάχνω αλλά το κυριότερο που θέλω να έχει χαμηλή κατανάλωση ώστε να μην φουσκώνει πολύ ο λογαριασμός της ΔΕΗ

 

Επειδή είσαι στη θέση που είμαι κοίτα για μεταχειρισμένη 970 ή 290χ.Βρίσκεις στα 300 ευρώ με απόδειξη-εγγύηση κλπ.

 

Το θέμα μου εμένα είναι ποιά υλοποίηση και ποια από τις δύο παραπάνω;;

 

Αυτό με τη ΔΕΗ....καλά είπαμε...δεν θα τροφοδοτήσουμε και το 4G στο ALLOU FUN PARK!  :lol:

Επεξ/σία από DRIFT_KING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι στη θέση που είμαι κοίτα για μεταχειρισμένη 970 ή 290χ.Βρίσκεις στα 300 ευρώ με απόδειξη-εγγύηση κλπ.

 

Το θέμα μου εμένα είναι ποιά υλοποίηση και ποια από τις δύο παραπάνω;;

 

Αυτό με τη ΔΕΗ....καλά είπαμε...δεν θα τροφοδοτήσουμε και το 4G στου ALLOU FUN PARK!  :lol:

 

Υποψιν παντως, αν η αποδειξη δεν ειναι κομμενη στο ονομα σας, το καταστημα ΔΕΝ υποχρεουται να σας καλυψει με εγγυηση. Καποια το κανουν με δικια τους πρωτοβουλια. Οποτε μην το θεωρειται δεδομενο, αν παρετε αποδειξη απο αλλον με σκοπο να εχετε εγγυηση, επικοινωνηστε πρωτα με το καταστημα που εγινε η αγορα να σας πει αν σας καλυπτει η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιν παντως, αν η αποδειξη δεν ειναι κομμενη στο ονομα σας, το καταστημα ΔΕΝ υποχρεουται να σας καλυψει με εγγυηση. Καποια το κανουν με δικια τους πρωτοβουλια. Οποτε μην το θεωρειται δεδομενο, αν παρετε αποδειξη απο αλλον με σκοπο να εχετε εγγυηση, επικοινωνηστε πρωτα με το καταστημα που εγινε η αγορα να σας πει αν σας καλυπτει η οχι.

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.Πες ότι ο ξάδερφος σου σου δίνει κάτι με εγγύηση (ή στο χαρίζει ας πούμε και αυτός λείπει εξωτερικό),σου χαλάει και το τρως στη μάπα με την εγγύηση στο χέρι?Κουφό είναι.

 

Αν ισχύει τότε καταρρίπτεται το πλεονέκτημα της εγγύησης σε μεταχειρισμένα προϊόντα με αποτέλεσμα πτώση τιμής λόγω αδυναμίας κάλυψης εγγύησης.Τι νόημα έχει τότε στις αγγελίες και το αναφέρουν?Για να πουλήσουν πιο ακριβά μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.Πες ότι ο ξάδερφος σου σου δίνει κάτι με εγγύηση (ή στο χαρίζει ας πούμε και αυτός λείπει εξωτερικό),σου χαλάει και το τρως στη μάπα με την εγγύηση στο χέρι?Κουφό είναι.

 

Αν ισχύει τότε καταρρίπτεται το πλεονέκτημα της εγγύησης σε μεταχειρισμένα προϊόντα με αποτέλεσμα πτώση τιμής λόγω αδυναμίας κάλυψης εγγύησης.Τι νόημα έχει τότε στις αγγελίες και το αναφέρουν?Για να πουλήσουν πιο ακριβά μόνο?

 

Δεν ξερω ποσοι το γνωριζουν αυτο. Το εψαξα προσφατα γιατι ενας φιλος μου ηθελε να παρει καρτα μεταχειρισμενη, και βρηκα καποιες ερωτησεις - απαντησεις πανω στα μεταχειρισμενα στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Τώρα όμως μου γεννήθηκε ένα άλλα ερώτημα από την στιγμή που η κατανάλωση ρεύματος είναι αμιλητέα ποιές κάρτες έχουν καλύτερο chiper για games;Nvidia ή Ati?Συγνώμη αν έχω γίνει σπαστικός αλλά είμαι άσχετος με το θέμα pc gaming :P.Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι αναμεσα σε 

 

Asus Gtx 980 strix

 

KAI

 

AMD Radeon™ R9 295X2

 

εχω 4κ οθονη και θα ηθελα οτι καλυτερο για gaming  ποια μου προτεινετε?

Finaly το σωστό μέρος :D

 

 

Λοιπόν, δεν είναι καν η ίδια κατηγορία τιμής.

 

Εγώ θα πρότεινα δυο GTX 970 σε SLI αν έχεις κοντά στα 800 ευρώ ή δύο 290Χ crossfire. Η 295Χ2 δεν μου γεμίζει το μάτι και έχω δει εδώ μέσα αρκετές αναφορές με προβλήματα και τα λοιπά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποσοι το γνωριζουν αυτο. Το εψαξα προσφατα γιατι ενας φιλος μου ηθελε να παρει καρτα μεταχειρισμενη, και βρηκα καποιες ερωτησεις - απαντησεις πανω στα μεταχειρισμενα στο ιντερνετ.

Απο την στιγμη που στην αποδειξη λιανικης δεν λεει ονομα ισχυει δεν ισχυει δεν μπορει να αποδειξει καποιος οτι δεν το αγορασα εγω

 

Οι απευθειας εγγυησεις απο την εταιρεια kingston,lg κτλ πηγαινουν στο αντικειμενο και οχι στον αγοραστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...