Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα και καλή εβδομάδα . Έχω αποφασίσει να προχωρήσω σε αναβάθμιση της 280X με μια 970gtx . O λόγος είναι οι θερμοκρασίες , η κατανάλωση , συν το γεγονός ότι έχει κάποια θέματα η 280χ που έχω και έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά . Tέλος είναι και πιο καινούργια σαν κάρτα η 970 οπότε έχει και σχετικά ένα βάθος . Ούτως ή άλλως σε 1080p παίζω και δεν πρόκειται να αλλάξει σύντομα αυτό . 

 

 

έχω καταλήξει σε υλοποίηση MSI αλλά έχω βρει 2 gaming εκδόσεις που τουλάχιστον από το site της MSI δεν έχω βρεί κάποια διαφορά . Παρόλα αυτά , έχουν μέχρι και 100 ευρώ διαφορά . 

 

ο λόγος είναι για τις 2 παρακάτω . 

 

1 . MSI VGA PCI X GTX 970 Gaming 4GB

2. MSI GTX 970 GAMING 100ME GeForce GTX 970 4GB  

 

 

Ξέρει κανείς τι διαφορά έχουν να με διαφωτίσει ; ή να πάρω κατευθείαν την ΜΕ ? 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . 

 

Ελλαδα εχω την εντυπωση οτι εχουν πανω-κατω την ιδια η τιμη.

 

Σε επιδοσεις ειναι ιδιες. Η 2η ειναι συλλεκτικη εκδοση, εχει backplate και υπαρχει μια φημη οτι εχει λιγο καλυτερα υλικα κατασκευης απο την 4G. (Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι ουσιαστικα η διαφορα αυτων των καρτων? 

 

Sapphire R9 270 2GB BST OC D-X

 

MSI VGA PCI X R9 270X Gaming 2GB

 

MSI VGA PCI X R9 270 2GB Gaming

 

Sapphire R9 270X 2GB GD5 BstOC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι ουσιαστικα η διαφορα αυτων των καρτων? 

 

Sapphire R9 270 2GB BST OC D-X

 

MSI VGA PCI X R9 270X Gaming 2GB

 

MSI VGA PCI X R9 270 2GB Gaming

 

Sapphire R9 270X 2GB GD5 BstOC

 

Μικροδιαφορές έχουν. Η 270Χ είναι λίγο πιο γρήγορη απο την απλή 270. Η βασική διαφορά που έχουν είναι οτι η 270Χ είναι περιπου 150 mhz πιο πάνω και έχει λίγο υψηλότερη κατανάλωση 20-30 W (συγκεκριμένα χρειάζεται 2x 6pin αντι για 1 που θέλει η 270) και κάπως υψηλότερες θερμοκρασίες ανάλογα με την υλοποίηση. Τώρα ανάμεσα σε Shaphirre και MSI αν είχαν την ίδια τιμή θα έπερνα την MSI που έχει και 1 χρόνο παραπάνω εγγύηση αλλα και οι δυο υλοποιήσεις είναι σχεδόν ισοδύναμες.

 

Αν ενδιαφέρεσαι πάντως για αναβάθμιση κάρτας γραφικών καλό θα ήταν να μας πεις πια θα είναι η χρήση της κάρτας, το budget σου και το υπόλοιπο σύστημα που έχεις για να σε βοηθήσουν κατάλληλα και τα υπόλοιπα μέλη.

Επεξ/σία από thor777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τα 1080p 970, για μεγαλύτερες αναλύσεις σκέψου και την 290Χ.

 

Συγνώμη η 970 δηλαδή είναι χειρότερη από την 290x;Υπάρχει περίπτωση η 290x να παίζει καλύτερα σε 1080 και 1440p;

 

 

 

Λοιπόν,πάμε πάλι μια.Έχω ένα cockpit που θα παίζω racing games..

IMG_20150322_233350901_zpsyhsye5ud.jpg

 

Λέω να πάρω 3 μόνιτορ 27'' fhd για αυτή τη χρήση.

Για χρήση browsing,surfing και άλλα games για pc θα παίζω σε άλλο μόνιτορ αλλά στον ΙΔΙΟ υπολογιστή.Αυτή τη στιγμή ο υπολογιστής έχει μια αρχαία οθόνη.. 

 

Οπότε 1ον αρχικά κοιτάω για μια κάρτα που να καλύπτει τις 3 οθόνες fhd και 2ον σε περίπτωση που γίνει αναβάθμιση του μόνιτορ του υπολογιστή αργότερα (μιας και υπάρχουν μονιτορ οικονομικά 1440p) θα ήθελα αν γινόταν να μην άλλαζα και κάρτα μετά.Αν αυτό δεν γίνεται με το ποσό που διαθέτω (δλδ να υποστηρίζει μια κάρτα από αυτές οθόνη 1440 σε παιχνίδια) τότε μετά πάω σε αναβάθμιση 24''fhd για οθόνη υπολογιστή.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Τώρα όσον αφορά τα 300 ευρώ για 290,όχι δεν μπορώ να τα διαθέσω αυτή τη στιγμή γιατί αν πάρω τα 3 μόνιτορ θα είμαι κάπως περιορισμένος οικονομικά και ξέρω ότι στα 300 ευρώ θα λέω από μέσα μου γιατί να μην δώσω άλλα 50-100 ευρώ για μια 970 και μετά θα πω γιατί δεν δίνω άλλα 150 για 4gbVRAM έναντι τα 3,5 της 970 και δεν θέλω.

Όσο για το bottleneck,δηλαδή τι θα παρουσιάζει ακριβώς ο υπολογιστής;Απλά θα μου ρίχνει τα fps που μπορεί να πιάσει η κάρτα ή θα έχω και άλλα θέματα;

 

 

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη η 970 δηλαδή είναι χειρότερη από την 290x;Υπάρχει περίπτωση η 290x να παίζει καλύτερα σε 1080 και 1440p;

 

 

 
 

 

???

 

Η 970 ειναι παρομοια σε επιδοσεις με την 290Χ. Μεχρι τα 1080p βγαζει λιγο παραπανω fps στα περισσοτερα παιχνιδια, σε μεγαλυτερες αναλυσεις ομως αρχιζει να μενει πισω. Aναλογα το παιχνιδι βεβαια, στα gameworks ας πουμε σαφως και η 970 εχει το προβαδισμα.

 

Σχετικα με το cockpit σου. Δες εδω benchmark απο το project cars.

http://wccftech.com/project-cars-4k-recommended-graphic-cards-4k-experience/

 

Yπόψιν οτι οι 3 οθονες ειναι μεγαλυτερη αναλυση απο τα 4K. Ας πουμε παντως οτι αν κατεβασεις την ποιοτητα των γραφικων θα εχεις μια παρομοια κατασταση.

Το συμπερασμα ειναι οτι για να το παιζεις αξιοπρεπως σε medium-high θελεις τουλαχιστον μια R9 295x2, η οποια αρχιζει απο τα 740 ευρω (ή δυο 970 αν μπορεις να κανεις SLI, που αρχιζουν απο τα 700 ευρω). Ισως, αν ικανοποιεισαι με medium-low γραφικα, να μπορεις να συμβιβαστεις με μια 970 ή 290Χ, αλλα δε μπορω να στο πω με σιγουρια. Παντως οι τελευταιες θα καλυψουν την 1440p οθονη που θα ηθελες να αγορασεις.

Μην αυταπατασαι οτι με μια 280Χ θα παιζεις σε τρεις οθονες, εκτος και αν βαζεις παλια παιχνιδια. Αλλα τοτε τζαμπα τοση προετοιμασια.

 

Επισης για πιο πανω, η μητρικη παιζει ρολο στο οτι αναλογα το chipset ισως να μην μπορει να υποστηριξει SLI/ Crossfire το οποιο ειναι συνηθες σε αυτες τις αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 970 ειναι παρομοια σε επιδοσεις με την 290Χ. Μεχρι τα 1080p βγαζει λιγο παραπανω fps στα περισσοτερα παιχνιδια, σε μεγαλυτερες αναλυσεις ομως αρχιζει να μενει πισω. Aναλογα το παιχνιδι βεβαια, στα gameworks ας πουμε σαφως και η 970 εχει το προβαδισμα.

 

Σχετικα με το cockpit σου. Δες εδω benchmark απο το project cars.

http://wccftech.com/project-cars-4k-recommended-graphic-cards-4k-experience/

 

Yπόψιν οτι οι 3 οθονες ειναι μεγαλυτερη αναλυση απο τα 4K. Ας πουμε παντως οτι αν κατεβασεις την ποιοτητα των γραφικων θα εχεις μια παρομοια κατασταση.

Το συμπερασμα ειναι οτι για να το παιζεις αξιοπρεπως σε medium-high θελεις τουλαχιστον μια R9 295x2, η οποια αρχιζει απο τα 740 ευρω (ή δυο 970 αν μπορεις να κανεις SLI, που αρχιζουν απο τα 700 ευρω). Ισως, αν ικανοποιεισαι με medium-low γραφικα, να μπορεις να συμβιβαστεις με μια 970 ή 290Χ, αλλα δε μπορω να στο πω με σιγουρια. Παντως οι τελευταιες θα καλυψουν την 1440p οθονη που θα ηθελες να αγορασεις.

Μην αυταπατασαι οτι με μια 280Χ θα παιζεις σε τρεις οθονες, εκτος και αν βαζεις παλια παιχνιδια. Αλλα τοτε τζαμπα τοση προετοιμασια.

 

Επισης για πιο πανω, η μητρικη παιζει ρολο στο οτι αναλογα το chipset ισως να μην μπορει να υποστηριξει SLI/ Crossfire το οποιο ειναι συνηθες σε αυτες τις αναλυσεις.

 

Οι 3 οθόνες αν μπουν,θα είναι FHD=1920X1080P άρα οι 3 μας κάνουν 5760x1080 ανάλυση.Αυτή είναι η ανάλυση που θέλω να παίζω.

Το 1440p το λέω αν στην πορεία πάρω μια ΆΛΛΗ οθόνη άσχετα με τις παραπάνω 3 για να παίζω ΑΛΛΑ παιχνίδια στο pc και κάτα πόσο εφικτό θα είναι με τέτοιο budget και τις παραπάνω κάρτες.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Διαθετω 400€ για καρτα γραφικων..

Τι θα μου προτεινατε απο τις εξης:

-Gigabyte R9 290x

-MSI GTX 970 100ME

 

ή να περιμενω για Ιουνιο και R9 3xx?

Αυτη την στιγμη η καλυτερη αγορα ειναι η Gtx 970 με δωρο τα Witcher 3 και Batman Arkham Knight(που αρα βγαινει φθηνοτερα η καρτα αν βγαλεις απεξω την αξια των παιχνιδιων).Οσο για την R9 3-- δεν ξερουμε 3 πραγματα

1)την ημερομηνια ανακοινωσης αλλα και διαθεσης της

2)την τιμη της που τις πρωτες μερες θα ειναι τσιμπημενη

3)Αν οι πρωτες υλοποιησεις θα ειναι Reference και ποτε θα βγουν οι Custom,οπως εγινε με τις R9 290 και R9 290x.

 

Οσο για αυτο που αναφερεται για μεγαλυτερες αναλυσεις μεταξυ R9 290x και 970 οι διαφορες ειναι μικρες υπερ της R9 290x αλλα και παλι καμια απο τις δυο καρτες δεν ειναι για τετοιες αναλυσεις με κλασσικο παραδειγμα το Witcher 3 που σε 2560x1440 σε Ultra μονο η Titan X μπορει να φτασει τα 59fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη η καλυτερη αγορα ειναι η Gtx 970 με δωρο τα Witcher 3 και Batman Arkham Knight(που αρα βγαινει φθηνοτερα η καρτα αν βγαλεις απεξω την αξια των παιχνιδιων).Οσο για την R9 3-- δεν ξερουμε 3 πραγματα

1)την ημερομηνια ανακοινωσης αλλα και διαθεσης της

2)την τιμη της που τις πρωτες μερες θα ειναι τσιμπημενη

3)Αν οι πρωτες υλοποιησεις θα ειναι Reference και ποτε θα βγουν οι Custom,οπως εγινε με τις R9 290 και R9 290x.

 

Οσο για αυτο που αναφερεται για μεγαλυτερες αναλυσεις μεταξυ R9 290x και 970 οι διαφορες ειναι μικρες υπερ της R9 290x αλλα και παλι καμια απο τις δυο καρτες δεν ειναι για τετοιες αναλυσεις με κλασσικο παραδειγμα το Witcher 3 που σε 2560x1440 σε Ultra μονο η Titan X μπορει να φτασει τα 59fps.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! Βαρεθηκα να περιμενω τοσο καιρο την AMD. Θα παραγγειλω την MSI 100ME ή την G1, οποια απο τις δυο βρω διαθεσιμη. 

 

Οσο αφορα τα παιχνιδια Witcher 3 και Batman Arkham Knight πρεπει να συμπεριλαμβανεται κουπουνι ? Γιατι μερικα καταστηματα που ρωτησα μου ειπαν οτι δεν τους το δινει κουπουνι ο προμηθευτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! Βαρεθηκα να περιμενω τοσο καιρο την AMD. Θα παραγγειλω την MSI 100ME ή την G1, οποια απο τις δυο βρω διαθεσιμη. 

 

Οσο αφορα τα παιχνιδια Witcher 3 και Batman Arkham Knight πρεπει να συμπεριλαμβανεται κουπουνι ? Γιατι μερικα καταστηματα που ρωτησα μου ειπαν οτι δεν τους το δινει κουπουνι ο προμηθευτης.

Ακριβως να προτιμησεις καταστηματα που δινουν δωρο τα παιχνιδια.Κριμα ειναι αν σκεφτεις οτι μιλαμε για δωρο αξιας 50+ευρω. Σε διαφορα καταστηματα πχ Πλαισιο και Msystems το γραφει και στο Site οτι δινουν παιχνιδια βλεπε πχ εδω http://www.msystems.gr/index.php?category=1624&product=18535

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok λοιπον ξεχναμε την 270χ και παμε για 280. Οποτε τι λετε γι αυτες

 

1)http://www.skroutz.gr/s/4682070/Gigabyte-Radeon-R9-280-3GB-OC-GV-R928WF3OC-3GD.html

 

2)http://www.skroutz.gr/s/4693413/Asus-Radeon-R9-280-3GB-DirectCU-II-90YV0620-M0NA00.html

 

η 280χ εχει κανα 50αρι περισσοτερο απο τις παραπανω (msi 280x, gigabyte 280x) και λεει και κατοπιν παραγγελιας. Αξιζει τον κοπο η οχι ??

 

Επισης δεν ξερω αν θα μου φτασει το τροφοδοτικο!

 

Ένα ποιοτικό τροφοδοτικό των 550W μπορεί να σηκώσει μια 280Χ αλλά συνηθως οι κατασκευαστές δίνουν μεγαλύτερες απαιτήσεις αν κοιτάξεις στα αντίστοιχα site. Γενικά με την 280Χ θα δεις  12-15 % αυξηση στα fps, αν αξίζει τα 50 ευρώ πάνω είναι σχετικό για τον καθένα. Καλές οι κάρτες που παραθέτεις αλλά εγώ θα πήγαινα στην saphirre καθαρά λόγο τιμής. Απο την άλλη σκέψου και την περίπτωση της 960 που έχει το μειονέκτημα οτι έχει 1 gb λιγότερο αλλά είναι λίγο πιο γρήγορη και νεότερη. Επίσης σε ορισμένα καταστήματα δίνουν και το Witcher 3 μαζί αν σε ενδιαφέρει.

 

 

Οι 3 οθόνες αν μπουν,θα είναι FHD=1920X1080P άρα οι 3 μας κάνουν 5760x1080 ανάλυση.Αυτή είναι η ανάλυση που θέλω να παίζω.

Το 1440p το λέω αν στην πορεία πάρω μια ΆΛΛΗ οθόνη άσχετα με τις παραπάνω 3 για να παίζω ΑΛΛΑ παιχνίδια στο pc και κάτα πόσο εφικτό θα είναι με τέτοιο budget και τις παραπάνω κάρτες.

 

Ευχαριστώ.

 

Η 5760Χ1080 είναι κάπως μικρότερη ανάλυση απο την 4Κ αλλά δεν ξέρω αν επιβαρείνεται η κάρτα περισσότερο λόγο των 3 οθονών. Πάντως είναι πολύ μεγαλύτερη απο την 1440p οπότε σαν μέτρο σύγκρισης θα έχεις την 4Κ ανάλυση οταν βλέπεις τα benchmark. Οπότε αν είσαι οκ με τις 3 οθόνες δεν χρειάζεται να σε προβληματίζει το 1440p. Οπως είπαν και οι άλλοι 280Χ για gaming σε 3 οθόνες δεν γίνεται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροδιαφορές έχουν. Η 270Χ είναι λίγο πιο γρήγορη απο την απλή 270. Η βασική διαφορά που έχουν είναι οτι η 270Χ είναι περιπου 150 mhz πιο πάνω και έχει λίγο υψηλότερη κατανάλωση 20-30 W (συγκεκριμένα χρειάζεται 2x 6pin αντι για 1 που θέλει η 270) και κάπως υψηλότερες θερμοκρασίες ανάλογα με την υλοποίηση. Τώρα ανάμεσα σε Shaphirre και MSI αν είχαν την ίδια τιμή θα έπερνα την MSI που έχει και 1 χρόνο παραπάνω εγγύηση αλλα και οι δυο υλοποιήσεις είναι σχεδόν ισοδύναμες.

 

Αν ενδιαφέρεσαι πάντως για αναβάθμιση κάρτας γραφικών καλό θα ήταν να μας πεις πια θα είναι η χρήση της κάρτας, το budget σου και το υπόλοιπο σύστημα που έχεις για να σε βοηθήσουν κατάλληλα και τα υπόλοιπα μέλη.

 

το συστημα μου ειναι αυτο αν εχεις να μου προτινεις κατι καλυτερο αλλα τα λεφτα ειναι εκει περιπου με αυτες που σου πα:

 

CPU: AMD fx 8120

mainboard: Asus M5A87

RAM: 6GB ddr3

Grafic card: ATI Radeon HD 4870

 

τροφοδοτικο μαλλον εχω καταληξει στο COOLERMASTER V550S 550W 80+ GOLD PSU (RS-550-AMAA-G1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συστημα μου ειναι αυτο αν εχεις να μου προτινεις κατι καλυτερο αλλα τα λεφτα ειναι εκει περιπου με αυτες που σου πα:

 

CPU: AMD fx 8120

mainboard: Asus M5A87

RAM: 6GB ddr3

Grafic card: ATI Radeon HD 4870

 

τροφοδοτικο μαλλον εχω καταληξει στο COOLERMASTER V550S 550W 80+ GOLD PSU (RS-550-AMAA-G1)

 

Τώρα είδα το αρχικό σου μύνημα. Δεν ξέρω πόση έκτπτωση έχεις απο πλαίσιο αλλά όπως έχεις δει οι τιμές στις κάρτες γραφικών είναι 50 ή και παραπάνω ευρώ πάνω απο άλλα καταστήματα στο skroutz. Οπότε σκέψου αν θα χρεισιμοποιήσεις την έκτπτωσή σου στην κάρτα γραφικών ή κάπου αλλού έτσι ώστε να πάρεις την κάρτα γραφικών αλλού φθηνότερα. Το τροφοδοτικό που λες δεν τo βλέπω στο πλαίσιο, σε τί τιμή το βρήκες; Ισως θα μπορούσες να πάρεις και κάποιο φθηνότερο όπως αυτό https://www.skroutz.gr/s/2853427/XFX-TS-Series-550W-Bronze.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ποιοτικό τροφοδοτικό των 550W μπορεί να σηκώσει μια 280Χ αλλά συνηθως οι κατασκευαστές δίνουν μεγαλύτερες απαιτήσεις αν κοιτάξεις στα αντίστοιχα site. Γενικά με την 280Χ θα δεις  12-15 % αυξηση στα fps, αν αξίζει τα 50 ευρώ πάνω είναι σχετικό για τον καθένα. Καλές οι κάρτες που παραθέτεις αλλά εγώ θα πήγαινα στην saphirre καθαρά λόγο τιμής. Απο την άλλη σκέψου και την περίπτωση της 960 που έχει το μειονέκτημα οτι έχει 1 gb λιγότερο αλλά είναι λίγο πιο γρήγορη και νεότερη. Επίσης σε ορισμένα καταστήματα δίνουν και το Witcher 3 μαζί αν σε ενδιαφέρει.

 

 

 

Η 5760Χ1080 είναι κάπως μικρότερη ανάλυση απο την 4Κ αλλά δεν ξέρω αν επιβαρείνεται η κάρτα περισσότερο λόγο των 3 οθονών. Πάντως είναι πολύ μεγαλύτερη απο την 1440p οπότε σαν μέτρο σύγκρισης θα έχεις την 4Κ ανάλυση οταν βλέπεις τα benchmark. Οπότε αν είσαι οκ με τις 3 οθόνες δεν χρειάζεται να σε προβληματίζει το 1440p. Οπως είπαν και οι άλλοι 280Χ για gaming σε 3 οθόνες δεν γίνεται.

 

Δεν ξέρω πώς γίνεται πάντως την ανάλυση που λέω και τις οθόνες τις σηκώνουν ακόμα και παλιότερες ΜΟΝΕΣ κάρτες.Κάνω λάθος?

Παρεπιπτόντως αυτές τις οθόνες λέω να πάρω..ο τύπος λέει ότι η κάρτα γραφικών είναι ΜΙΑ gtx690..ας με κατατοπίσει κάποιος σχετικά με το τι παίζει με τις αναλύσεις όταν προστίθενται μονιτορ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα είδα το αρχικό σου μύνημα. Δεν ξέρω πόση έκτπτωση έχεις απο πλαίσιο αλλά όπως έχεις δει οι τιμές στις κάρτες γραφικών είναι 50 ή και παραπάνω ευρώ πάνω απο άλλα καταστήματα στο skroutz. Οπότε σκέψου αν θα χρεισιμοποιήσεις την έκτπτωσή σου στην κάρτα γραφικών ή κάπου αλλού έτσι ώστε να πάρεις την κάρτα γραφικών αλλού φθηνότερα. Το τροφοδοτικό που λες δεν τo βλέπω στο πλαίσιο, σε τί τιμή το βρήκες; Ισως θα μπορούσες να πάρεις και κάποιο φθηνότερο.\

εχω 100 ευρω και το χω καιρο ανεκμεταλλευτο και ειπα επιτελους να το χρησιμοποιησω.. το τροφοδοτικο το χω βρει στα 85 περιπου ευρω scroutz... καποιος μου πε επισης οτι επειδη εχω amd να προσεξω τα watt αλλα δεν μου απαντησε τι εννοει αν ξερεις εσυ κατι.. απλα ειπα το συγκεκριμενο επειδη μου φαινεται καλο και απο χαρακτηριστικα και απο τιμη

 

γενικα το pc το φτιαχνω για κανα παιχνιδι mmo rpg για κανα προγραμματακι τυπου matlab klp και ΚΥΡΙΩΣ για πολλες ωρες λειτουργιας καθε μερα και γενικα με ενδιαφερει να μην κανει θορυβο η καρτα..

Επεξ/σία από alexaras92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...