Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι πόσα δίνεις? Εχει στα μεταχειρησμένα και με 20-25 ευρώ 5-6 φορές δυνατότερες απο την 210. Στειλε π.μ να ψαξουμε μαζί αν θες! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την 280. Με 200 ευρώ δεν βρίσκεις νομίζω 960...

Τελευταια ερωτηση για να μη σε κουραζω

 

ATI Radeon R9 280X Gaming 3G(ή με την R9 280)  +  Corsair Power Supply 650W ATX 24 pin VS 2014

Αυτα τα δυο ειναι καλες λυσεις;Τα σηκωνει το μηχανημα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το VS είναι ισαγωγική σειρά της Corsair αλλά πολύ τίμιο. Εχω 2 των 450 και δεν είχα ποτέ θέμα ;) Αλλά καλύτερα άλλα, το 650 δεν είναι VFM. Προτείνω το Superflower 550 στα 70 ευρώ, είναι 80+ gold!

 

Η 280 στα 200 ευρώ είναι νομίζω unbeatable προσφορά, τσίμπα την! ;)

 

(Κόψε τις ππριες, δεν κουράζεις κανέναν, για αυτό είμαστε εδώ! :P :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε απο τη στιγμη που θα παρω και τροφοδοτικο τοτε το 200 δεν ισχυει.Το θεμα ειναι οτι με προβληματισε και αυτο με τον επεξεργαστη που ειπες.Κοιτα γενικα θα κανω καινουργιο πυργο σε κανα 1,5 χρονο οποτε αυτα που θα παρω να τα χρησιμοποιησω και σε εκεινον.Ετσι το σκεφτομουνα γι αυτο κοιταω αρκετα καλες καρτες.Σκεψου οτι τη καρτα γραφικων,τον SSD και τον HDD που εχω και το κουτι δεν θελω να τ αλλαξω.Θα παρω μητρικη,επεξεργαστη,μνημες.Να μου μεινουν αυτα δλδ.
Θα σ ακουσω για το τροφοδοτικο.Οι τιμες των  Watt που εχουν στις καρτες γραφικων φανταζομαι δν ειναι απολυτες απλα τις βαζουν μεχρι εκει που θα ειναι ασφαλη το μηχανημα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο περίπου, ναι, κάνεις την δουλειά σου και με μικρότερα. Αλλά εδώ έχουμε γραμμή να προτείνουμε μόνο ίσα ή μεγαλύτερα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια απο τις 3 προτεινετε?Βασικα εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους?

Το τροφοδοτικο μου θα τις αντεξει (μιας και την msi gtx960 θα την σηκωνε χωρις προβλημα) εστω και για 1 μηνα οπου θα γινει η αλλαγη του.

http://www.skroutz.gr/s/4902372/MSI-Radeon-R9-280-3GB-Gaming-R9-280-GAMING-3G.html

http://www.skroutz.gr/s/4682070/Gigabyte-Radeon-R9-280-3GB-OC-GV-R928WF3OC-3GD.html

http://www.skroutz.gr/s/4693413/Asus-Radeon-R9-280-3GB-DirectCU-II-90YV0620-M0NA00.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αντιστοιχη αυτων που ανεφερα παραπανω?

Εμενα η 550Ti (asus) την οποια την εχω κοντα 4 χρονια δεν μου εχει βγαλει απολυτως κανενα προβλημα. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω δεν με πολυψηνει αυτη με τα 205Ε καπως μου φενετε πλαστικουρα κατι με χαλαει δεν ξερω τι.

Η γνωμη σου για τις gigabyte,msi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει και στο Σκρουτζ, δεν είναι τυχαία https://www.skroutz.gr/s/4693148/Sapphire-Radeon-R9-280-3GB-Dual-X-Boost-OC-11230-00-20G.html

 

Αλλά εφόσων θες κάτι άλλο, εγώ θα πήγαινα στην Gigabyte ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα.

τελικα μιας και ειμαι και αναποφασιστος ψηθηκα να παρω το ρισκο με την asus μιας και της εχω συμπαθεια και μιας και διαβασα/μου ειπαν σε ενα αλλο φορουμ πως τα προβληματα (blackscreen κυριως) αναφερονταν για την 280χ και τα περισσοτερα λυθηκαν με updates οποτε και μιας και δεν θελω να μου ξυνησει η μητρικη :P θα παω για την asus.

 

Οπως και ναχει σας ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες που μου εδωσες φιλε μου νασαι καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα.

τελικα μιας και ειμαι και αναποφασιστος ψηθηκα να παρω το ρισκο με την asus μιας και της εχω συμπαθεια και μιας και διαβασα/μου ειπαν σε ενα αλλο φορουμ πως τα προβληματα (blackscreen κυριως) αναφερονταν για την 280χ και τα περισσοτερα λυθηκαν με updates οποτε και μιας και δεν θελω να μου ξυνησει η μητρικη :P θα παω για την asus.

 

Οπως και ναχει σας ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες που μου εδωσες φιλε μου νασαι καλα.

 

Σωστα σου ειπαν οι 280Χ της asus(και οχι μονο) ειναι λιγο προβληματικες.

Εχω την 280 της gigabyte και ειμαι πολυ  ευχαριστημενος, ιδικά στο θεμα των θερμοκρασιών .

Την ειχα παρει το φθινόπωρο,τοτε ηταν ξεκαθαρα η καλύτερη(και φθηνότερη)επιλογή .

Σήμερα βέβαια υπάρχει ενα ερωτηματικό σε τι ποσοστό θα υποστηρίζει το πολλα υποσχόμενο dx12(σε σχεση πχ με την gtx 960 που θα το υποστηρίζει πλήρως) ,καθώς μιλάμε για καρτα ουσιαστικά του 2012 αλλα παραμένει τίμια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...