Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια υλοποίηση απο amd 280 να πάρω; Θα αγοράσω και οθόνη 1980x1020

Την παραπάνω sapphire. Οθόνη την s2415h, εκτός και αν δε θέλεις glossy. Ίσως ενδιαφέρεσαι και για free sync, αλλά τότε το κόστος της ξεφεύγει και δε νομίζω ότι έχει νόημα για αυτής της κατηγοριας τις κάρτες.

Επεξ/σία από XMorsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την παραπάνω sapphire. Οθόνη την s2415h, εκτός και αν δε θέλεις glossy. Ίσως ενδιαφέρεσαι και για free sync, αλλά τότε το κόστος της ξεφεύγει και δε νομίζω ότι έχει νόημα για αυτής της κατηγοριας τις κάρτες.

 

Για free sync θελει R9 285 / R9 290

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους παλικαρια μου.
Χρειαζομαι την βοηθεια σας καθως παω για αγορα νεας gpu και μιας και εχω πανω απο χρονο να ψαχτο με το θεμα gpu εχω μεινει αρκετα πισω οπως καταλαβαινετε.
Λοιπον τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι 250Ε θελω να ειναι οσο καλυτερη γινετε (αναλογα βεβαια και με τα χρηματα που διαθετω) και να παιζει απροβληματιστα τα νεα παιχνιδια και να μου κρατησει κιολας καμποσο χρονικο διαστημα να μην ειμαι δλδ σε 1 χρονο παλι για αλλαγη, αυτη την στιγμη ειμαι με την Asus GTX 550Ti 1Gb, την εχω 4 χρονια κοντα (τον ιουλιο θα κλεισει 4 χρονια) και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο ακομα και σε παιχνιδια τερατα (στα πιο καινουρια παιχνιδια κατεβαζα λιγο τα γραφικα πχ στα medium αλλα τα ετρεχε απροβληματιστα).
Το μοναδικο παιχνιδι που δεν μπορεσε να μου σηκωσει καθολου ακομα και ολα low και off και αναλυση 1080p ηταν το mortal kombat x το οποιο με εβαλε στο τρυπακι για την αλλαγη της πλεον γτ καταλαβαινω πως τα καινουρια new generation games δεν θα τα σηκωνει.

Τα χαρακτηριστικα του pc μου τα εχω ολα στην υπογραφη μου απο κατω αλλα σας τα παραθετω και εδω.
PC:
CASE: CM Storm SCOUT2
Motherboard: ASUS P8H67-M
CPU: Intel® Core(M) i5-2500 CPU @ 3.30GHz
RAM: 2x4Gb RAM DDR3
GPU: Asus GeForce GTX 550 Ti 1Gb
HDD: 1Tb Seagate, 2Tb WD
Τροφοδοτικο: 750W (αγνωστο πρεπει ναναι καθως δεν βλεπω την ονομασια, combat system πρεπει να λεγετε, τουλαχιστον εγω αυτο βλεπω δεν βλεπω καποιο αλλο ονομα)
TV/Monitor: LG FLATRON M2762DP 27" Full HD
Windows 8.1 Pro 64bit

Περιμενω τις προτασεις/αποψεις σας.

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια κι απο μενα.Ψαχνω για καινουργια καρτα γραφικων και σας δινω τα χαρακτηριστικα του υπολογιστη μου να με βοηθησετε γιατι δεν ξερω αν το τροφοδοτικο μου μπορει να σηκωσει για παραδειγμα μια R9 280x .Λοιπον εχουμε:

 

Case: Corsair Graphite series 230t

PSU :  Allied Tech 600w sl-8600btx

Motherboard : ASUS P5K

CPU Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz (εχω κανει overclock στα 3.2GHz)

RAM : Corsair Twin 2X4096-6400C5C XMS DDR2 2X4 GB

GPU : Palit GTX 650 2 Gb

Monitor/Resolution : Turbox tv 1920X1080 40"

ΟS :Windows 8.1 64bit
 

Μπορω να δωσω μεχρι 250-270 ευρω.Ευχαριστω πολυ!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες οποσδήποτε ένα καινούριο τροφοδοτικό. Η απάντηση του αποπάνω πιστεύω σε καλύπτει! ;)

 

(Αν και θα τρως γερό μπουκάλι με τον q6600 Γνώμη μου, μην αλλάξεις!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Ερωτηση..μαλλον ερωτησεις :P

1)Το τροφοδοτικο που λεει ο απο πανω μου ειναι 550W  ενω το δικο μου ειναι 600W.Για ποιο λογο να το αλλαξω;
2)Την παρενθεση σου δεν την επιασα βασικα αν μπορεις να εξηγησεις λιγο.Τι εννοεις θα τρvω γερο μπουκαλι;Και η γνωμη σου ειναι να μην αλλαξω καρτα γραφικων;Εγινα λιγο μογγολος αλλα δεν σε επιασα :P
Α επισης ξεχασα να αναφερω οτι εχω και μια ψυκτρα με δυο μεγαλους ανεμιστηρες αλλα δε βρισκω τωρα ακριβως μοντελο μονο οτι ειναι corsair

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αξιοποιήται η κάρτα γραφικών σου αφού ο επεξεργαστής σου θα την κρατάει πίσω! Βασικά αναρωτιέμαι αν χρησιμοποιείς την τωρινή σου κάρτα, ή αυτό που σε περιορίζει είναι ο επεξεργαστής. Αν του κάνεις oc φυσικά θα φτιάξει λιγάκι. Κοντά στα 3-3.4 αν και η μητρική σου με μόνο 3 φάσεις τροφοδοσίας δεν έίναι για πολλά.

 

Το τροφοδοτικό σου δεν είναι 600 βαττ. Ασε τι λέει. Είναι γνωστή πρακτική των κινέζων να βάζουν ταμπέλες 600-700 και φεύγα βαττ σε τροφοδοτικά στην καλύτερη 350-400. Είναι επικίνδυνα απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω κανει 3.2 εχει κανα χρονο.Γενικα δε ξερω αν και δεν εχω και τρελη εμπειρια αλλα οπως το βλεπω απο οταν εβαλα 8 γιγα μνημη με τη καρτα γραφικων που εχω παιζω πχ το Far Cry4 στα low οπως και το Call of Duty:Ghosts χωρις θεματα.σηκωνει να ανεβαζω και καμια χαζομαρα λιγο.Το θεμα μου βγηκε μολις πηρα το Mortal Kombat X και θελω να παρω και το GTA 5.Στο Mortal τα πηγα ολα low και off και την αναλυση 1280X720 για να μπορεσει να ειναι λιγο ομαλο αλλα παλι δεν...
Δεν ξερω πιστευεις με τα παραπανω που ειπες να λυθει το προβλημα μου;δεν εχω απαιτησεις να ειναι ολα high κτλ.Απλα να ειναι ομαλη η εικονα στα medium

 επισης την R9 280 ή Palit Geforce GTX(^) 4GB Jetstream;
Αυτό το τροφοδοτικο μετραει; 

Corsair VS Series VS650 80Plus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα .
Χρειαζομαι την βοηθεια  σας για την αγορα μιας κατρας γραφικων ,
θελω  να παιζει απροβληματιστα  παιχνιδια και αυτη την στιγμη ειμαι με την nvidia ge force 210  απο την οποια δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος . Ειχα 2 χρονια να ανοιξω το pc και εμεινε πισω απο hardware 
και ειπα να ξεκινισω σιγα σιγα να  να το ''πειραζω'' σας δινω τα χαρακτηριστικα του υπολογιστη μου

 Motherboard :Gigabyte G31MF-S2

CPU : intel core2 duo E7400
RAM :DDR2   4 GBytes
GPU :NVIDIA GeForce 210
Monitor/Resolution:samsung syncmaster T190
os : win7 32bit
δεν γνωριζω τη case εχω
ευχαριστω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...