Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, ενδιαφερομαι και εγω για καρτα γραφικων απο οσο ξερω η gtx 970 ειναι η καλυτερη στα χρηματα αυτα αλλα εγω ειχα σκεφτει να δωσω γυρω στα 300 για μια καρτα και κανα 100 ακομα για τροφοδοτικο επειδη το αλλο μου καηκε.. γενικα συνιστατε αυτην την στιγμη να κανω μια τετοια αγορα?! βλεπω τις τιμες γενικα πολυ ψηλα!

 

επισης να πω οτι ενδιαφερομαι για δοσεις με πιστωτικη που σημαινει οτι η τιμη δεν θα ειναι για μενα η χαμηλοτερη στο skroutz γιατι μερικα καταστηματα δεν εχουν δοσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γνωμη για gtx 570 γυρω στα100ε .Με ποιες καρτες τωρινες εχει παρομοιες επιδοσες;

750ti . Στα 100 ειναι καλή αγορά.

i5 4460 και την φθηνότερη h97.

Και το B85 βέβαια ειναι αρκετό για gaming.

καλησπερα, ενδιαφερομαι και εγω για καρτα γραφικων απο οσο ξερω η gtx 970 ειναι η καλυτερη στα χρηματα αυτα αλλα εγω ειχα σκεφτει να δωσω γυρω στα 300 για μια καρτα και κανα 100 ακομα για τροφοδοτικο επειδη το αλλο μου καηκε.. γενικα συνιστατε αυτην την στιγμη να κανω μια τετοια αγορα?! βλεπω τις τιμες γενικα πολυ ψηλα!

 

επισης να πω οτι ενδιαφερομαι για δοσεις με πιστωτικη που σημαινει οτι η τιμη δεν θα ειναι για μενα η χαμηλοτερη στο skroutz γιατι μερικα καταστηματα δεν εχουν δοσεις... 

Πάρε μια 290, υπάρχει η sapphire 290 triOC απο skroutz στα 320 περίπου, δες μήπως δίνουν αυτη σε δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!!!


 


Έχω το εξής σύστημα:


 


Case: ΝΖΧΤ TEMPEST Air Flow King


PSU : Thermaltake Toughpower 700W


Motherboard : Gigabyte EP43-DS3L


CPU Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83GHz


RAM : 2x2GB DDR2 800 MHz 5-5-5-18


GPU :Ati Radeon HD 4870 1GB


Monitor/Resolution : LG Flatron L207WT 21" (1680x1050)


ΟS :Windows 8.1 64bit


 


Έχω καταλήξει στην αναβάθμιση της κάρτας γραφικών με μια GTX 750 Ti, λόγω κόστους αλλά και κατανάλωσης ρεύματος.


 


Επειδή ψάχνοντας, έχω βρει πολλές υλοποιήσεις, θα ήθελα να μου πείτε αν κάποια έχει θέμα από τις εξής:


  • Palit
  • MSI
  • Gigabyte
  • EVGA
  • ASUS
  • Zotac

Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν όλες οι υλοποιήσεις έχουν τα ίδια τρανζίστορς, πυκνωτές κλπ. Από θέμα ψύξης πιστεύω ότι φαίνεται, ποιά έχει καλύτερη απ'τα ανεμιστηράκια/ψύκτρα.


 


Η αγορά θα γίνει μάλλον από Αγγλία καθώς εδώ είναι περίπου 30-40€ πιο ακριβή.


 


Ευχαριστώ.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η στιγμή της αγοράς, είχα κάνει ένα post στην αρχή του χρόνου άλλα ανέβαλα την αγορά για λίγο αργότερα... 

 

Case Coolemaster storm scout 

PSU Enermax modu82+ 625watt 

Motherboard Asus Z87-k

CPU Intel i5 4430

RAM 8gb ddr 1866

GPU Ati 5850 1gb

Monitor/Resolution dell u2414 1920x1080

ΟS Windows 8.1

max χρήματα 200 ευρώ  250 ευρω

 

Να πάω στην 280x η να πάω σε μια νεότερη κάρτα όπως την 960GTX 4GB με λίγα παραπάνω χρήματα ; 

Θέλω να είναι future proof...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις να μαζεψεις λιγα ακομα για μια 290 θα ηταν οτι καλυτερο εχει 310-320 


με τα 250 παιρνεις παντως μεταχειρισμενη 290 με εγγυηση και καλη υλοποιηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...