Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αξίζει να αναβάλεις την αγορά για να πας απο την 280 στην 280x, όποτε πάρε τωρα την καρτα και το τροφοδοτικο. Εχε υπόψιν σου και το super flower golden green series 550w απο e-shop, το οποίο ειναι λιγο ακριβότερο απο το Berlin αλλα ειναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς αν δεν κάνω λάθος η 280x είναι απλα μια υπερχρονισμενη 280 και δεν δικαιολογεί τόσο τα 50 ευρώ της διαφοράς. Αν είναι αισθητή η διαφορά βέβαια και αξίζει το 50αρικο θα μπορούσα να κάνω σταδιακά την αναβάθμιση και να πάρω πρώτα τροφοδοτικό και μετά την κάρτα. Αλλά επειδή τωρα διαθέτω 250 έλεγα να παρω 280 και τροφοδοτικό μαζί

 Δεν είναι η 280Χ απλά υπερχρονισμένη. Η 280 είναι μια κομμένη 280Χ. Δες εδώ. Το αν αξίζει το 50ρικο είναι άλλη ιστορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν είναι η 280Χ απλά υπερχρονισμένη. Η 280 είναι μια κομμένη 280Χ. Δες εδώ. Το αν αξίζει το 50ρικο είναι άλλη ιστορία

Η 280x σίγουρα είναι καλύτερη απλώς θεωρώ εξαιρετικό vfm την 280, και μεγάλη αναβάθμιση της 7850 που έχω τώρα. Χρειάζομαι και άλλη μία 4άρα ram, οπότε με 300 ευρώ συνολικά μπορώ να κάνω μια αισθητή αναβάθμιση που νομίζω μικρή διαφορά θα έχει αν πάω στα 350(που δεν υπάρχουν έτσι κι αλλιώς :P).

Ευχαριστώ για τη γνώμη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 280x σίγουρα είναι καλύτερη απλώς θεωρώ εξαιρετικό vfm την 280, και μεγάλη αναβάθμιση της 7850 που έχω τώρα. Χρειάζομαι και άλλη μία 4άρα ram, οπότε με 300 ευρώ συνολικά μπορώ να κάνω μια αισθητή αναβάθμιση που νομίζω μικρή διαφορά θα έχει αν πάω στα 350(που δεν υπάρχουν έτσι κι αλλιώς :P).

Ευχαριστώ για τη γνώμη!

 

 

Kαι εγω εχω την 280  και ειμαι ευχαριστημενος,την ειχα παρει βέβαια το φθινόπωρο όπου τοτε δεν ειχε αντίπαλο σε αυτη την κατηγορία.

Το θεμα ειναι οτι ειναι παλιό τσιπ(2012) και δεν ξέρουμε κατα ποσο θα υποστηρίζει το σύνολο των λειτουργιών του πολλά υποσχόμενου dx12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, ψάχνομαι για αναβάθμιση κάρτας για games τα χρηματα που διαθετω είναι 350-400 τη προτεινετε και ποια σειρα ?

Αν εισαι σε 1080p Gtx 970 αν θες να πας Full budget. Κοινως απο πλευρας επιδοσεων αλλα και χρηματων Gtx 970> R9 290>R9 280x>Gtx 960. Βαλε κατω ποσα χρηματα θες να δωσεις και αγορασε αναλογα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...