Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η cpu και τα 4 gb ραμ σε κρατανε αρκετα πισω φιλε μου, αν θες την γνωμη μου βαλε αλλα 4 gb ραμ αμα ψαξεις θα βρεις με κανα 35αρι εδω στο ινσομνια και βαλε μια 260χ στα 120ευρω ειναι πολυ καλο vfm, επισης αν δεν εχεις μια καλη ψυκτρα ωστε να παει η cpu σου 3+ θα ηταν καλο να παρεις

 

 

πιστευω στα 180ε ενα πακετακι 260χ + 4gb ram + μια καλουτσικη ψυκτρα θα επαιρνε το max επιδωσεων για αυτο το budget

 

Ψυκτρα δεν έχω την μαμά πάνω.  Την έχω αλλάξει δεν θυμάμαι πια έχω. 

Πάντως τον επεξεργαστή τον δούλευα όσο είχα εγώ το pc στα 3.4 χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Μνήμη πρέπει οπωσδήποτε να πάω στα 8gb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η cpu και τα 4 gb ραμ σε κρατανε αρκετα πισω φιλε μου, αν θες την γνωμη μου βαλε αλλα 4 gb ραμ αμα ψαξεις θα βρεις με κανα 35αρι εδω στο ινσομνια και βαλε μια 260χ στα 120ευρω ειναι πολυ καλο vfm, επισης αν δεν εχεις μια καλη ψυκτρα ωστε να παει η cpu σου 3+ θα ηταν καλο να παρεις

 

δεν ξερω πια εχει ο pentium που εχεις παντως η hd 4000 ειναι 4-5 φορες ταχυτερη απο την 9400!!

Άλλο η HD4000...ο Pentium έχει την Intel HD σκέτο.Δηλαδή την κατώτερη που υπάρχει...

Μπά, θα σε καλύψει πιστεύω.

 

Απο την άλλη εγώ με την HD3000 έπαιζα και Mass Effect 3 σε 720p, οπότε είναι λιγάκι δυνατή η Ιντελ για casual...

Αυτό ελπίζω και εγώ...ένα ρημαδοπαίχνιδο θα παίζω μόνο...πιστεύω να το σηκώσει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι χρειαζεται οποτε εισαι οκ απο ψυξη οποτε αν δεν θες απαραιτητα καινουρια χτυπα 4gb ram με 35ε και καμια 280 στα 150ε used με εγγυηση η 7970 αμα δεν σε νοιαζει η εγγυηση αλλα εγω δεν θα εριχνα τοσο χρημα σε αυτο το pc και θα πηγαινα σε οικονομικα μεταχειρισμενα καμια 6970 2gb :P


η απλη hd graphics παλι ειναι καλυτερη απο την 9400m τωρα τις τσεκαρα κανα 3αρι φορες ταχυτερη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι χρειαζεται οποτε εισαι οκ απο ψυξη οποτε αν δεν θες απαραιτητα καινουρια χτυπα 4gb ram με 35ε και καμια 280 στα 150ε used με εγγυηση η 7970 αμα δεν σε νοιαζει η εγγυηση αλλα εγω δεν θα εριχνα τοσο χρημα σε αυτο το pc και θα πηγαινα σε οικονομικα μεταχειρισμενα καμια 6970 2gb :P

 

η απλη hd graphics παλι ειναι καλυτερη απο την 9400m τωρα τις τσεκαρα κανα 3αρι φορες ταχυτερη :P

Damn :( Τώρα πάντως στο notebookcheck που κοίταξα η Intel HD Graphics (Bay Trail) είναι ~8% καλύτερη από την 9400M οπότε σιγά τη διαφορά...από την άλλη πλευρά αφού είμαστε σίγουροι ότι η 9400M είναι καλύτερη από την 9300M GS τότε είμαι κομπλέ γιατί αυτά που θέλω να κάνω τα καλύπτει η 9300M GS.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπορεις να παιξεις αρκετα παιχνιδια γιατι θα σε κοβει σε επιδοσεις η ραμ φιλε μου

 

,για την hd graphic τι να σου πω στο passmark την λιωνει την 9400 :P δεν εχω παιξει το 2κ14 αλλα οπως το παρουσιαζετε ειναι λιγοτερο απαιτικο απο το doom 3 που βγηκε πριν 11 χρονια :P χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK. Κατάλαβα.

Τελευταία ερώτηση .

Μπορώ να πάρω από ένα φίλο μια radeon hd 5850 τζάμπα.

Αν μείνει όπως είναι το σύστημα και χωρις αύξηση μνημης θα δει διαφορά σε σχέση με την 8800gt ;

Η να πάρω την 5850 ,να πάρω και άλλα 4 GB μνήμη να βάλω τον επεξεργαστή στα 3.4 και να κάτσω στα αυγά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK. Κατάλαβα.

Τελευταία ερώτηση .

Μπορώ να πάρω από ένα φίλο μια radeon hd 5850 τζάμπα.

Αν μείνει όπως είναι το σύστημα και χωρις αύξηση μνημης θα δει διαφορά σε σχέση με την 8800gt ;

Η να πάρω την 5850 ,να πάρω και άλλα 4 GB μνήμη να βάλω τον επεξεργαστή στα 3.4 και να κάτσω στα αυγά μου;

 

Αν βαλεις την 5850 δεν χρειαζεται να βαλεις 8gb ραμ.Η 5850 θα τα βρισκει σκουρα στα τελευταια παιχνιδια που χρειαζονται περισσοτερη ραμ απο 4GB,αρα θα σε φρεναρει πρωτα η καρτα και μετα η μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας . Εχω ένα σύστημα με g3258 8gb ram και οθόνη full hd . Κοιτάω για καρτα μεχρι 100ε ακόμα και μεταχειρισμένες. (260χ 750ti 7850 7870). απλά θα ήθελα να ρωτήσω αξίζει η 6970;; Τροφοδοτικό μάλλον θα μπει xfx ts 550w

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδωσα την gtx 650ti oc , και ψαχνω μια ελαφρως καλυτερη μεταχειρισμενη . Cpu phenom II x4 965 , τροφοδοτικο 550w.

Να παω σε gtx660 ή r9 270 ? Σηκωνει το τροφοδοτικο μου τις amd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδωσα την gtx 650ti oc , και ψαχνω μια ελαφρως καλυτερη μεταχειρισμενη . Cpu phenom II x4 965 , τροφοδοτικο 550w.

Να παω σε gtx660 ή r9 270 ? Σηκωνει το τροφοδοτικο μου τις amd?

Μοντέλο τροφοδοτικου; Ποτέ ειναι αγορασμένο;

Η 270 ειναι δυνατότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...