Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πήγα να γράψω ποστ για να κράξω το πλαίσιο που μου έλεγε σήμερα ένας πωλητής ότι θα μου την αφήσει στα 450, και μπαίνοντας στο σκρουτζ για να κανω copy paste την τιμή, παρατήρησα ότι έχει πάει 367 η PALIT....

αλλά λες δεν αξίζει λόγω ψύκτρας ε?

 

εν το μεταξύ το πλαίσιο την έχει πάει σε άλλο επίπεδο την λαμογιά, βαφτίζει τις κάρτες με τα χαρακτηριστικά άλλων καρτών :P εκτός και αν μου ξεφεύγει κάτι.

 

Eγώ πάντως στην θέση σου θα ακολουθούσα την αρχική συμβουλή του φίλτατου και θα πήγαινα για απλή 290 https://www.skroutz.gr/s/4423303/MSI-Radeon-R9-290-4GB-Gaming-V308-002R.htmlλογικότατη τιμή και θα σου έρθει και μια χαρά για το σύστημά σου και την ανάλυση που παίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα μπορει καποιος γνωστης να πει τι ειναι πιο δυνατο?πιο συμφερον?καλυτερη επιλογη?

παντα για 1080p.

 

1)asus gtx 960 strix OR 2) sapphire R9 280x toxic

 

1) H 280X ειναι δυνατοτερη, οπως ειπε και ο ailuros.

2) Με βαση τις τιμες στο skroutz, η asus στα 240 ειναι αξιοπρεπης επιλογη, η sapphire (την VaporX λες ετσι? δε ξερω καμια toxic 280Χ) φτανει τα 300 ευρω, οπου και αποτελει απαραδεκτη αγορα, αφου μπαινει στα λιμερια της 290.

 

Υποψιν, αυτη τη βδομαδα στα crazy sundays δινεται η vtx 3d 285 στα 200 ευρω, η οποια ειναι αναλογη της asus αλλα σημαντικα φθηνοτερη. Αν δεν εχεις μικρο τροφοδοτικο ή δε θελεις συγεκκριμενα nVIdia features οπως το G-SYNC δε βλεπω το λογο να μην την προτιμησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) H 280X ειναι δυνατοτερη, οπως ειπε και ο ailuros.

2) Με βαση τις τιμες στο skroutz, η asus στα 240 ειναι αξιοπρεπης επιλογη, η sapphire (την VaporX λες ετσι? δε ξερω καμια toxic 280Χ) φτανει τα 300 ευρω, οπου και αποτελει απαραδεκτη αγορα, αφου μπαινει στα λιμερια της 290.

 

Υποψιν, αυτη τη βδομαδα στα crazy sundays δινεται η vtx 3d 285 στα 200 ευρω, η οποια ειναι αναλογη της asus αλλα σημαντικα φθηνοτερη. Αν δεν εχεις μικρο τροφοδοτικο ή δε θελεις συγεκκριμενα nVIdia features οπως το G-SYNC δε βλεπω το λογο να μην την προτιμησεις.

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2023&lid=1

για αυτην μιλαω...οχι την vapor-x...

ευχαριστω για τις συμβουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2023&lid=1

για αυτην μιλαω...οχι την vapor-x...

ευχαριστω για τις συμβουλες.

 

Παρακαλω. Την εχεις βρει σε καποιο ελληνικο καταστημα? Σε ποια τιμη την βρισκεις διαθεσιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω. Την εχεις βρει σε καποιο ελληνικο καταστημα? Σε ποια τιμη την βρισκεις διαθεσιμη?

Δεν εχω ψαξει σε καταστημα.για used θα παω οπου εχω βρεις 3-4 επιλογες.~200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ψαξει σε καταστημα.για used θα παω οπου εχω βρεις 3-4 επιλογες.~200€

 

Στα 200 μεταχειρισμενη θα την απεφευγα. Γιατι να παρεις τις συγεκριμενες στα 200 ενω μπορεις να παρεις παρομοιες καινουριες? Νομιζω πως στα 150-170 ευρω αποτελουν ενδιαφερουσες επιλογες απο μεταχειρισμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 200 μεταχειρισμενη θα την απεφευγα. Γιατι να παρεις τις συγεκριμενες στα 200 ενω μπορεις να παρεις παρομοιες καινουριες? Νομιζω πως στα 150-170 ευρω αποτελουν ενδιαφερουσες επιλογες απο μεταχειρισμενες.

~200€...

ποια παρομοια με την 280x toxic εχεις βρει στα 200€?γτ 960/285 ειναι ενα σκαλι κατω.επισης θα παρω με εγγυηση εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω την r9 285 vtx3d που εχει το e-shop αυτη την εβδομαδα προσφορα στα 200e.Αυτη την στιγμη εχω την r9 270x asus και η οθονη μου ειναι στα 1680x1050 αλλα στο αμεσο μελλον θα παω και εγω στα 1080p.Τι λετε αξιζει η αναβαθμιση?

Επιπλεον θα ηθελα να ρωτησω η συγκεκριμενη υλοποιηση της 285 λεει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω την r9 285 vtx3d που εχει το e-shop αυτη την εβδομαδα προσφορα στα 200e.Αυτη την στιγμη εχω την r9 270x asus και η οθονη μου ειναι στα 1680x1050 αλλα στο αμεσο μελλον θα παω και εγω στα 1080p.Τι λετε αξιζει η αναβαθμιση?

Επιπλεον θα ηθελα να ρωτησω η συγκεκριμενη υλοποιηση της 285 λεει τιποτα?

κατα τη γνώμη μου όχι Δεν αξίζει.Δεν είναι τόσο μεγάλες οι διάφορες τους.Εκτός αν πουλήσεις την 270 κ την παρεις με τα ΛΙΓΑ παραπάνω που θα χρειαστεί να βαλεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Antec edge 750W gold την σηκωνει; τα υπολοιπα ειναι Gigabyte Z97-HD3 i7-4790k 16gb ram ενας evo 840 250gb και ενας μηχανικος 1TB

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτη και στην 770 παντα σαν μεταχειρισμενες (δεν ξερω αν ακομα υπαρχουν σαν καινουριες) η διαφορα τιμης που εχει η 770 απο την 660 τα αξιζει;

 

Directx 12 υποστηριζει καμια απο τις δυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό φτάνει και για τις 2. Dx12 αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει μόνο η καινούρια σειρά της nvidia.

 

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτη και στην 770 παντα σαν μεταχειρισμενες (δεν ξερω αν ακομα υπαρχουν σαν καινουριες) η διαφορα τιμης που εχει η 770 απο την 660 τα αξιζει;

 

πόση είναι αυτή η διαφορά τιμής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...