Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζημιά όχι απλά θα παγώνει το pc σου ή στην χειρότερη δεν θα ανοίγει καν λόγω έλλειψης επαρκούς τροφοδοσίας.

Αν θες να ακούσεις τον κατασκευαστή δες αυτό https://www.skroutz.gr/s/3048827/Thermaltake-Smart-SE-730W.html?keyphrase=smart+se+730.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

.... δεν θα ανοίγει καν λόγω έλλειψης επαρκούς τροφοδοσίας.

 

...αυτό ακριβως...με το συστημα της υπογραφης μου δεν εχω κανενα μα κανενα πρόβλημα με το τροφοδοτικο THERMALTAKE SMART SE SERIES 530W.... εχω επανω ακομη 4 σκληρους,6 ανεμιστηρες και ένα Asus DVD RW..και όλα δουλευουν ρολοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

425W είναι για όλο το σύστημα σε full load.

Προφανώς, όπως και τα 335W που ανέφεραι ο φίλος πιο πάνω. Αν και τώρα που βλέπω τον πίνακα που παρέθεσα δεν μου φένεται και πολύ αξιόπιστος για κάποιες κάρτες αν και η τιμή των 425W για την εν λόγο κάρτα είναι λογική σε full load

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση στο pc μου στην κάρτα γραφικών θέλω να δώσω μέχρι 200 euro και κοίταγα στα μεταχειρισμένα μήπως βρω κάτι καλο έχω τροφοδοτικό το coolermaster Real power m520 οποτε η ερώτηση μου μια r9 280x θα την σηκώνει το σύστημα αποτελείται από

asrock z97x killer
g3258 intel
2x4gb
coolemaster m520
ssd ενώ 840

Αν όχι τι μου προτείνεται 200 euro max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει μια υπέρβαση των 20€ και να πας σε gtx 960 που την σηκώνει άνετα το τροφοδοτικό σου.

https://www.skroutz.gr/s/6081259/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-OC-GV-N960IXOC-2GD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση στο pc μου στην κάρτα γραφικών θέλω να δώσω μέχρι 200 euro και κοίταγα στα μεταχειρισμένα μήπως βρω κάτι καλο έχω τροφοδοτικό το coolermaster Real power m520 οποτε η ερώτηση μου μια r9 280x θα την σηκώνει το σύστημα αποτελείται από

 

asrock z97x killer

g3258 intel

2x4gb

coolemaster m520

ssd ενώ 840

 

Αν όχι τι μου προτείνεται 200 euro max

Το σύστημα το στήνεις ή αυτό έχεις ήδη ? Άν είναι το 1ο ,πρέπει να αλλάξεις τις επιλογές σου ...

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου ,η 280x είναι καλύτερη αλλα ενδεχομένως να μην την σηκώνει το psu αν είναι 2-3 χρονών και ανάλογα την υλοποίηση της gpu .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα όλα εκτος από το τροφοδοτικό είναι μηνών αλλα το τροφοδοτικό ποτε δεν δούλεψε ούτε στα μισά ξέρω ότι με τον καιρό πέφτουν η επιδόσεις αλλα επειδή είναι coolermaster το εμπιστεύομαι επίσης μάλλον θα πάω στην 960 λόγο nvidia λόγο λεφτών και η διαφορες που είδα είναι πολύ μικρές ίσως να μην τις χρειαστώ καν! το τροφοδοτικό θα το άλλαζα κάποια στιγμή όπως και την cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζημιά όχι απλά θα παγώνει το pc σου ή στην χειρότερη δεν θα ανοίγει καν λόγω έλλειψης επαρκούς τροφοδοσίας.

Αν θες να ακούσεις τον κατασκευαστή δες αυτό https://www.skroutz.gr/s/3048827/Thermaltake-Smart-SE-730W.html?keyphrase=smart+se+730.

 

Σωστό. Ωστόσο εγώ προσωπικά όταν στήνω συστήματα φροντίζω το τροφοδοτικό να έχει τουλάχιστον καμιά 50αριά W περίσσευμα και όχι να είναι ακριβώς στις πραγματικές απαιτήσεις του συστήματος. Για κάτι άλλο που κοίταζα τώρα μόλις η διαφορά τιμής μεταξύ ενός Coolermaster 500 & 600W ίδιου μοντέλου είναι στα 6.5 ευρώ.

καλημέρα όλα εκτος από το τροφοδοτικό είναι μηνών αλλα το τροφοδοτικό ποτε δεν δούλεψε ούτε στα μισά ξέρω ότι με τον καιρό πέφτουν η επιδόσεις αλλα επειδή είναι coolermaster το εμπιστεύομαι επίσης μάλλον θα πάω στην 960 λόγο nvidia λόγο λεφτών και η διαφορες που είδα είναι πολύ μικρές ίσως να μην τις χρειαστώ καν! το τροφοδοτικό θα το άλλαζα κάποια στιγμή όπως και την cpu

 

Το συγκεκριμένο τροφοδοτικό έχει 5-ετή εγγύηση από τον κατασκευαστή αν θυμάμαι καλά και είναι ουσιαστικά μέγιστο 600W (520W continuous).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι με 5 έτη εγγύηση αγοράστηκε και σε μερικά site που είδα και εγώ το δείχνει 600w βεβαια επάνω στο κουτί που έχω λέει 520 και επειδή το σίδερο κολλάει στην βράσει έκανα παραγγελια αυτήν

http://www.skroutz.gr/s/6165125/Gigabyte-GeForce-GTX960-2GB-WindForce-2X-OC-GV-N960WF2OC-2GD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με την αναβάθμιση της κάρτας γραφικών και αν χρειαστεί να αγοράσω και καινούριο τροφοδοτικό; Το σύστημα μου φαίνεται στην παρακάτω εικόνα και τα χρήματα που μπορώ να δώσω είναι 100-120 ευρώ .Ευχαριστώ πολύ :)

post-224359-0-14474900-1426694670_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...