Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ, αλλά δεν ψάχνω κάτι σε μεταχειρισμένο. Κάτι να βοηθάει λίγο καλύτερα σε σχέση με εκείνη που έκλεισε πενταετία. Αν υπάρχει κάτι καλώς, αλλιώς θα την παλέψω με την ίδια. Ευχαριστώ πάντως. 

 

Το 80+ δεν κατάλαβα τι είναι. Τρία χρόνια πρέπει να το έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ, αλλά δεν ψάχνω κάτι σε μεταχειρισμένο. Κάτι να βοηθάει λίγο καλύτερα σε σχέση με εκείνη που έκλεισε πενταετία. Αν υπάρχει κάτι καλώς, αλλιώς θα την παλέψω με την ίδια. Ευχαριστώ πάντως. 

 

Το 80+ δεν κατάλαβα τι είναι. Τρία χρόνια πρέπει να το έχω. 

πες μας πρωτα ποια καρτα ακριβως εχεις,το 6700 ειναι η σειρα ειναι ομως η 6770?η 6790?6750?

ειναι η αποδοση του τροφοδοτικου.

υπαρχει 80+,80+bronze,80+gold κτλβ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ati Radeon HD 6790 1 giga ddr5 αυτή είναι τελικά. Τα άλλα δεν ξέρω πως να τα υπολογίσω.

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00000973

αυτο ειναι τ τροφοδοτικο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους ! Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας στο θέμα της Gigabyte Windforce την OC vs G1 gaming

Γιατι να μην αγοράσω την πρώτη που είναι και πιο φτηνή και να την κάνω overclock ώστε να φτάσει τις επιδόσεις της δεύτερης ?

H Gigabyte φτιαχνει και τις 2 έχουν την ήδια ψυκτρα και η μόνη διαφορα που έχουν πέρα απο τα ρολόγια είναι οτι η G1  έχει backplate.

Η διαφορά προφανώς δεν είναι το backplate αλλά αυτό που η Gigabyte ονομάζει gauntlet sorting . Στην ουσία ,όπως είναι γνωστό ,ίδια τσιπάκια (ακόμα και απ'το ίδιο waffer) αντιδρούν διαφορετικά σε διάφορες τάσεις πράγμα που σημαίνει διαφορετική συμπεριφορά στο overclock .Η g1 σειρά είναι τα "καλά" τσιπάκια που μπορούν να κάνουν θεωρητικά καλυτερο overclock ,χωρίς αυτό να σημαίνει οτι άν δώσεις ενα Hz παραπάνω στην WFOC θα ανατιναχτεί το σύμπαν .Αν η διαφορά είναι στα 30-40 €  προτίμησε την g1 ,αλλιώς και σε περίπτωση που δεν πρόκειται να κάνεις overclock ποτέ δεν υπάρχει λόγος να μην γλιτώσεις μερικά €€ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας......

ύστερα από 5-6 χρόνια ψάχνω την επόμενη μου gpu....... η hd4870 που είχα οποία παρέδωσε πνεύμα.......από απαιτήσεις λίγο gaming (wow, lol, pro, derty) ,πολλές ταινίες και internet.... το setup μου αποτελείται από cpu Q9550, motherboard asus maximus formula, hard disc corcair ssd 256 για το λειτουργικό + 3 x 1,5 tb για αποθήκη , gpu hd4870 (αυτή μας τελείωσε), memory 4 x 2G corcair dominator dual channel, psu enermax 625W και monitor dell u2410.

Το σύστημα μου τρέχει απροβλημάτιστα windows 7 ultimate eng, 64 bit.

Το βασικό hardware (εαν και παλιό σχετικά) δεν σκοπεύω να το αλλάξω αφού δουλεύει μια χαρά, οπότε περιμένω τις προτάσεις σας για αγοράς κάποιας gpu καρτούλας καινούργιας ή μεταχειρισμένης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στο κατοστάρικο λέω, άντε 120 εάν είναι κάτι εξαιρετικό.........

 

Εγώ θα έλεγα να πας σε gtx 750

http://www.skroutz.gr/s/4513797/Gigabyte-GeForce-GTX750-1GB-OC-GV-N750OC-1GI.html

http://www.skroutz.gr/s/4971684/MSI-GeForce-GTX750-2GB-OC-V809-1069R.html

 

Αν τώρα θες amd τότε πάς σε κάτι τέτοιο

http://www.skroutz.gr/s/5192080/Sapphire-Radeon-R7-260X-2GB-11222-17-20G.html

 

Σε μεταχειρισμένες μπορείς να βρείς π.χ. 7870 στο κατοστάρικο αλλά δεν νομίζω οτι για την χρήση που την θες να χρειάζεται να πας σε κάτι πιο δυνατό που αναγκαστηκά λόγο του budget σου θα είναι μεταχειρισμένο.

 

 

Ευχαριστώ γιατρέ μου. Πάντως ακούω και δεύτερη γνώμη όποιος έχει 

 

Ο Βρόμικος Χάρι είχε πεί κάτι επι του θέματος.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βρήκες ρε γατέ :P ; Από το πλάι ίδιο φαίνεται. 

 

 

ισως να πρεπει να τ αλλαξεις και αυτο για να σαι σιγουρος οτι θα εισαι ασφαλης!οποτε μαζεψε και αλλα λεφτα και ξαναελα...

 

Ισως μπορει να ειναι γατος ο φιλος Αλεξανδρος αλλα το συγκεκριμενο τροφοδοτικο ειναι πολυ καλο και ποιοτικο και μονο αλλαγη δεν θελει.....

επισης η καρτα που εχεις τωρα,σε συγκριση με κατι αλλο που μπορεις να παρεις στα χρηματα που δινεις,δεν θα εχει μεγαλες διαφορες.μιλαω για να αγορασεις καινουργια καρτα.

εαν κοιτας σε μεταχειρισμενη καρτα,δες εαν μπορεις να προσθεσεις στο budget σου και την πωληση της 6790 που πιανει κανενα 50ρικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως μπορει να ειναι γατος ο φιλος Αλεξανδρος αλλα το συγκεκριμενο τροφοδοτικο ειναι πολυ καλο και ποιοτικο και μονο αλλαγη δεν θελει.....

επισης η καρτα που εχεις τωρα,σε συγκριση με κατι αλλο που μπορεις να παρεις στα χρηματα που δινεις,δεν θα εχει μεγαλες διαφορες.μιλαω για να αγορασεις καινουργια καρτα.

εαν κοιτας σε μεταχειρισμενη καρτα,δες εαν μπορεις να προσθεσεις στο budget σου και την πωληση της 6790 που πιανει κανενα 50ρικο.

Ισως εχεις δικιο,δεν το ξερα το τροφοδοτικο και επειδη εχει πολλα χρονια στην πλατη του ημουν επιφυλακτικος,για τα αλλα συμφωνω απολυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...