Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποια λετε για το συστημα που λεει παραπανω Gigabyte 7770oc η

http://www.msi.com/product/vga/R6770MD1GD5.html#hero-overview

7770 ή 7790 μια απο τις 2.

 

Οσο για το τροφοδοτικο λογικα στην σηκωνει την καρτα αλλα δεν ειναι για να εμπιστευεσαι το συστημα σου σε No name τροφοδοτικα οπως αυτο,τα Force και τα Deer καθως δεν ειναι καθολου αξιοπιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τροφοδοτικό λέτε να σηκώσει την AMD 7770?

http://www.skroutz.gr/s/2245204/Approx-500W-Power-Supply.html

"ο Ιησους Χριστος νικαει και ολα τα κακα σκορπαει"

Αυτο να τραγουδας πανω απο το pc οταν το χεις ανοιχτο!

 

Φιλε δωσε κανα 40αρι ακομα να παρεις κατι ποιοτικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και τα σχολια στο Skroutz αυτο λενε παντως :)

ο αλλος γραφει "Απροβλημάτιστο και αθόρυβο! Η καλύτερη επιλογή για τα χρηματά του!" κατι τετοια βλεπουν αυτοι που δεν πολυ ξερουν και ασχολουνται και σου λενε μια χαρα...boom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις καποια λινκ για αυτα που λες για θερμοκρασιες?εγω προσωπικα θα προτιμουσα gigabyte,τοσα που γινονται με τις καρτες τελευταια.Ειδικα αν μιλας για amd...

Για ποια καρτα μιλας?

Η κάρτα είναι Nvidia 900 series .Θεώρησε δεδομένο αυτό που λέω για τις θερμοκρασίες δεδομένο .

Έχω "κλείσει" στην κάρτα ,με προβληματίζει μόνο η υλοποίηση και θα ήθελα τις γνώμες σας δεδομένων αυτων των κριτηρίων .

Δηλαδή οτι η Inno3d είναι γρηγορότερη,πιο δροσερή και 50 ευρώ φθηνότερη...αν αξίζει αντι για την γνωστή g1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ο Ιησους Χριστος νικαει και ολα τα κακα σκορπαει"

Αυτο να τραγουδας πανω απο το pc οταν το χεις ανοιχτο!

 

Φιλε δωσε κανα 40αρι ακομα να παρεις κατι ποιοτικο...

καλημέρα μάλλον είμαι τυχερός μέχρι τώρα και αν πάρω και την κάρτα θα πέσει πολύ ζόρι δώστε καμιά πρόταση για κανένα καλούτσικο μην πάρω πάλι ότι νάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους ! Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας στο θέμα της Gigabyte Windforce την OC vs G1 gaming
Γιατι να μην αγοράσω την πρώτη που είναι και πιο φτηνή και να την κάνω overclock ώστε να φτάσει τις επιδόσεις της δεύτερης ?
H Gigabyte φτιαχνει και τις 2 έχουν την ήδια ψυκτρα και η μόνη διαφορα που έχουν πέρα απο τα ρολόγια είναι οτι η G1  έχει backplate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Τι γνώμη έχετε για αυτή την κάρτα?

http://www.skroutz.gr/s/5535936/Sapphire-Radeon-R9-285-2GB-Dual-X-11235-00-20G.html

Ψάχνομαι για καινούρια κάρτα γραφικών, με ταβάνι τα €200.

Τη συγκεκριμένη μπορώ να τη βρω στα €195 (από εξωτερικό).

Αξίζει? Δηλαδή θα μπορεί να παίξει τα καινούρια παιχνίδια αξιοπρεπώς (δλδ medium-high ρυθμίσεις)?

Επίσης, λέει Minimum 500W or greater system power supply. Ένα 500άρι τροφοδοτικό (που έχω ήδη) θα είναι οκ, ή θα παίζει θέμα?

Σ' αυτά τα λεφτά (και απαιτήσεις ισχύος) μήπως έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο?

Μια χαρά είναι η 285 και ειδικά σε αυτά τα λεφτά δεν το συζητώ αλλά ποιο τροφοδοτικό έχεις;

Ευχαριστώ για την απάντηση.  :-) 

Αυτό εδώ είναι το τροφοδοτικό:

http://www.coolermaster.com/powersupply/extreme/extreme-power-plus-500w/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα μάλλον είμαι τυχερός μέχρι τώρα και αν πάρω και την κάρτα θα πέσει πολύ ζόρι δώστε καμιά πρόταση για κανένα καλούτσικο μην πάρω πάλι ότι νάνε

 

http://www.skroutz.gr/s/4184806/CoolerMaster-G550M.html

Η κάρτα είναι Nvidia 900 series .Θεώρησε δεδομένο αυτό που λέω για τις θερμοκρασίες δεδομένο .

Έχω "κλείσει" στην κάρτα ,με προβληματίζει μόνο η υλοποίηση και θα ήθελα τις γνώμες σας δεδομένων αυτων των κριτηρίων .

Δηλαδή οτι η Inno3d είναι γρηγορότερη,πιο δροσερή και 50 ευρώ φθηνότερη...αν αξίζει αντι για την γνωστή g1

οπως τα λες αξιζει τωρα για το ονομα που λες απο λιγο ψαξιμο που κανα δεν ειναι γνωστη εκτος αγγλιας και μερικοι λενε ειναι χαμηλης ποιοτητας τα υλικα που χρησιμοποιουν.Αλλα ηταν παλιες δημοσιευσεις αυτα που διαβασα.Ψαχτο λιγο και εσυ και μετα επελεξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους ! Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας στο θέμα της Gigabyte Windforce την OC vs G1 gaming

Γιατι να μην αγοράσω την πρώτη που είναι και πιο φτηνή και να την κάνω overclock ώστε να φτάσει τις επιδόσεις της δεύτερης ?

H Gigabyte φτιαχνει και τις 2 έχουν την ήδια ψυκτρα και η μόνη διαφορα που έχουν πέρα απο τα ρολόγια είναι οτι η G1  έχει backplate.

Backplate,φωτιζομενο logo και ανεβασμενα ρολογια. Αν οπως λες δεν σε ενδιαφερουν τα προηγουμενα και θες να γλυτωσεις λεφτα,πηγαινε για την απλη εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, όπως μπορείτε να δείτε και από τα χαρακτηριστικά πιο κάτω, το pc άρχισε να παλιώνει αρκετά. Βέβαια φράγκα δεν υπάρχουν, οπότε αλλαγές πολλές δεν γίνεται να κάνω. Ανέβασα την RAM από τα 4 στα 8 και είδα μεγάλη διαφορά. Ήρθε όμως η ώρα της κάρτας γραφικών γιατί κάνει και κάτι τρελά τελευταία. Η κάρτα είναι πέντε ετών, οπότε σίγουρα θα βρω κάτι καλύτερο. 

 

Το ποσό που διαθέτω είναι αυστηρά μέχρι 70 ευρώ. Εκτός κι αν μιλάμε για κάτι στα 75 πχ που να έχει αξία. Επίσης με ενδιαφέρει να συνδέσω και την παλιά μου οθόνη κάποια στιγμή (δυο οθόνες δηλαδή). Αλλά αυτό είναι κάτι που δεν με καίει ακόμα. Ακούω προτάσεις και ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά. 

 

* Case: Απλό κουτί
* PSU: toughpower 600w
* Motherboard: asus p7p55d
* CPU: i5 750 στα 2.67 GZ
* RAM: ddr3 8 giga
* GPU: Ati Radeon HD 6790 1 giga ddr5
* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG IPS LED 23 in
* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 9 64 bit
ΥΓ: Με ενδιαφέρει να παίζω κανένα παιχνίδι όχι με φουλ γραφικά έτσι, αλλά αξιοπρεπέστατα. 
Επεξ/σία από paploa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα αγγελία για gtx650 και amd7770 και μου έστειλαν μήνυμα για μια r6770 τη παίζει με αυτήν? Έχει καμία σχέση με τις άλλες δύο που προτείνατε? Είναι χειρότερη?

 

http://www.msi.com/product/vga/R6770MD1GD5.html#hero-overview

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε όλους, όπως μπορείτε να δείτε και από τα χαρακτηριστικά πιο κάτω, το pc άρχισε να παλιώνει αρκετά. Βέβαια φράγκα δεν υπάρχουν, οπότε αλλαγές πολλές δεν γίνεται να κάνω. Ανέβασα την RAM από τα 4 στα 8 και είδα μεγάλη διαφορά. Ήρθε όμως η ώρα της κάρτας γραφικών γιατί κάνει και κάτι τρελά τελευταία. Η κάρτα είναι πέντε ετών, οπότε σίγουρα θα βρω κάτι καλύτερο. 

 

Το ποσό που διαθέτω είναι αυστηρά μέχρι 70 ευρώ. Εκτός κι αν μιλάμε για κάτι στα 75 πχ που να έχει αξία. Επίσης με ενδιαφέρει να συνδέσω και την παλιά μου οθόνη κάποια στιγμή (δυο οθόνες δηλαδή). Αλλά αυτό είναι κάτι που δεν με καίει ακόμα. Ακούω προτάσεις και ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά. 

 

* Case: Απλό κουτί
* PSU: toughpower 600w
* Motherboard: asus p7p55d
* CPU: i5 750 στα 2.67 GZ
* RAM: ddr3 8 giga
* GPU: Ati Radeon HD 6700 series 1 giga
* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): LG IPS LED 23 in
* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 9 64 bit
ΥΓ: Με ενδιαφέρει να παίζω κανένα παιχνίδι όχι με φουλ γραφικά έτσι, αλλά αξιοπρεπέστατα. 

 

ψαξε στις αγγελιες για καμια μεταχειρησμενη σε αυτα τ λεφτα,γτ καινουρια δυσκολο.

αλλα με προβληματιζει λιγο το τροφοδοτικο σου,ποσο καιρο το χεις,ειναι 80+?

Έβαλα αγγελία για gtx650 και amd7770 και μου έστειλαν μήνυμα για μια r6770 τη παίζει με αυτήν? Έχει καμία σχέση με τις άλλες δύο που προτείνατε? Είναι χειρότερη?

 

http://www.msi.com/product/vga/R6770MD1GD5.html#hero-overview

η 6770 ειναι κατωτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...