Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, θα ήθελα μια καινούρια κάρτα γραφικών για να μπορώ να παίξω λίγο αξιοπρεπώς καινούρια games. Το pc μου έχει τα εξής:

 

Τροφοδοτικό: Θα αγοραστεί μαζί με την κάρτα.

CPU: AMD Phenom II X4 2.50 GHz

RAM: Kingston 4 GB 

 

Θα ήθελα μια κάρτα γύρω στα 150 ευρώ. Καμία πρόταση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας, θα ήθελα μια καινούρια κάρτα γραφικών για να μπορώ να παίξω λίγο αξιοπρεπώς καινούρια games. Το pc μου έχει τα εξής:

 

Τροφοδοτικό: Θα αγοραστεί μαζί με την κάρτα.

CPU: AMD Phenom II X4 2.50 GHz

RAM: Kingston 4 GB 

 

Θα ήθελα μια κάρτα γύρω στα 150 ευρώ. Καμία πρόταση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :-D  :-D

Πες μας και το τροφοδοτικο ομως που εχεις να δουμε αν εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς οτι ειπε ο παραπανω. Θεωρητικα στην σηκωνει το τροφοδοτικο.Αλλα αν πατησεις στο System Requirements γραφει για 750Watt τροφοδοτικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας και το τροφοδοτικο ομως που εχεις να δουμε αν εισαι οκ.

Συγνωμη που δεν το ανεφερα, θα το αγορασω αναλογα με τις απαιτησεις της καρτας που θα διαλεξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα,απλως την εχω βρει σε καλη τιμη απο ενα μελος και προτιμω να δωσω 10 ευρο παραπανω για το coolermaster g750m

 

Ακόμα το ζαλίζεις εσύ; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Είμαι έτοιμος για νέο pc και έχω καταλήξει στα κομμάτια με την βοήθεια των παιδιών από το φόρουμ. Απλά χτες παρατήρησα οτι το e-shop έχει βάλει αυτή την κάρτα σε προσφορά. Είχα αρχικά σκοπό να πάω σε G1 απο σκρούτζ αλλά αυτή τη στιγμή και η G1 είναι ένα 20αρικο πάνω. Σε ανάλυση θα είμαι στα 1080p. Θα ήθελα μια άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Είμαι έτοιμος για νέο pc και έχω καταλήξει στα κομμάτια με την βοήθεια των παιδιών από το φόρουμ. Απλά χτες παρατήρησα οτι το e-shop έχει βάλει αυτή την κάρτα σε προσφορά. Είχα αρχικά σκοπό να πάω σε G1 απο σκρούτζ αλλά αυτή τη στιγμή και η G1 είναι ένα 20αρικο πάνω. Σε ανάλυση θα είμαι στα 1080p. Θα ήθελα μια άποψη. 

 

΄Οταν λες G1 εννοείς αυτή; http://www.skroutz.gr/s/5535666/Gigabyte-GeForce-GTX970-4GB-G1-Gaming-GV-N970G1-GAMING-4GD.html ...αν ναι τότε 20άρικο διαφορά δεν έχουν.

 

Εγώ προσωπικά αυτή τη χρονική στιγμή θα κατέληγα σε αυτήν: http://www.skroutz.gr/s/5954809/MSI-GeForce-GTX970-4GB-OC-V317-001R.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτή εννοούσα και έχεις δίκιο. Υπερέβαλα λίγο  :-)   Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή; Τις φοβάμαι λίγο τις υπόλοιπες υλοποιήσεις και επειδή ακούω συνέχεια για την G1 και την Asus έλεγα μήπως είναι ευκαιρία. Θα μου είναι και πιο βολικό στον τρόπο πληρωμής αν πάρω όλο το σύστημα απο το eshop απλά δεν θέλω να δώσω με τίποτα 435 ευρώ που κάνει τώρα η G1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτή εννοούσα και έχεις δίκιο. Υπερέβαλα λίγο  :-)   Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή; Τις φοβάμαι λίγο τις υπόλοιπες υλοποιήσεις και επειδή ακούω συνέχεια για την G1 και την Asus έλεγα μήπως είναι ευκαιρία. Θα μου είναι και πιο βολικό στον τρόπο πληρωμής αν πάρω όλο το σύστημα απο το eshop απλά δεν θέλω να δώσω με τίποτα 435 ευρώ που κάνει τώρα η G1.

 

Η φθηνότερη 970 στο e-shop είναι στα 395 ευρώ. Μέχρι τα 365 ευρώ που κάνει η MSI παραπάνω πάλι είναι αισθητή διαφορά. Το e-shop γενικά είναι από τους ακριβούς online retailers. Το TechStores από την άλλη δεν το ξέρω καθόλου, αλλά αν όντως σου την στείλουν εντός 3 (εργάσιμων; ) ημερών, υπάρχει η πιθανότητα να θαυμάζεις για μέρες την κάρτα σου μέχρι να στείλει τα υπόλοιπα το e-shop. ΄Ασχετα από το ποιός retailer είναι, χοντρικά 10 εργάσιμες θα σου έλεγα ότι θα σου πάρει γιατί δύσκολο να έχουν ΟΛΑ τα κομμάτια σε stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο σχετικά με το eshop οπότε μάλλον θα κινηθώ προς σκρούτζ. Γενικά για την Asus έχεις κάποια άποψη; Γιατί έχω διαβάσει πολύ καλές απόψεις και μερικές φορές την προτιμούν και απο την G1, αν και εδώ στο φόρουμ η G1 είναι must στα gaming συστήματα. Βέβαια θα ψάξω και την πρόταση για την MSI που έκανες γιατί είναι αρκετά πιο φτηνή.

 

Και κάτι λίγο off topic. Το 30άρι-40άρι που θα εξοικονομήσω σε ποιο part θα μπορούσα να το δώσω; Αναφέρομαι σε gaming pc. Πχ θα μπορούσα σε μητρική να πάω απο asus plus σε asus pro gamer; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...