Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

My vote goes to r9 280x ;). Ζάπε κοίτα οποιαδήποτε υλοποίηση r9 280x εκτός των asus, βγάζουν πολλά προβλήματα, όπως artifacts και flickering. Μεταχειρισμένη r9 280x θα ήταν φοβερή λύση. Ρίξε και ένα κλόκι στον pentium στα 4.5 ghz ή όσο παραπάνω πάει και θα είσαι άρχοντας (προϋπόθεση να έχεις ψύκτρα και μάλιστα καλή).

Φοβερή λύση είναι αλλά παίρνεις και ρίσκο με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν κυρίως μεταχειρισμένη που δεν έχεις την επιλογή της αντικατάστασης . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω αυτό το τροφοδοτικό http://silverstonetek.com/product.php?pid=320&area=en καιεπειδή μπορεί μέσα στον χρόνο να πάω σε cf με την 290  sapphire toxic που έχω δεν θα έχω πρόβλημα εεε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτό το τροφοδοτικό http://silverstonetek.com/product.php?pid=320&area=en καιεπειδή μπορεί μέσα στον χρόνο να πάω σε cf με την 290  sapphire toxic που έχω δεν θα έχω πρόβλημα εεε??

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα αν και εχεις κανει ενα δυνατο Oc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LouCi4er και @aetos1988 συμφωνώ με αυτά που λέτε. Αλλά ποιος ξέρει, μπορεί αργότερα να πέσει αναβάθμιση σε cpu, δεν είναι κακό να υπάρχει δυνατή κάρτα. Ναι όντως είναι ρίσκο οτιδήποτε μεταχειρισμένο, αλλά για αυτό προτιμώνται οι πωλητές με πολλές και θετικές αξιολογήσεις. Κάνοντας μια τέτοια κίνηση, οι πιθανότητες να τύχει κάτι χαλασμένο είναι σαφώς λιγότερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ειχα αυτο το θεμα οπου κατεληξα με την βοηθεια των παιδιων σε ενα συγκεκριμενο συστημα με την r9 280 της gigabyte http://www.insomnia.gr/topic/561374-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CE%BF%CF%85-%CE%B7%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-gaming/?do=findComment&comment=53840843

το θεμα ειναι ομως οτι το σκεφτομαι σοβαρα για την r9 290 gigabyte που κοστιζει 100 ευρο παραπανω πιστευετε οτι αξιζει?το τροφοδοτικο που θα παρω θα την σηκωνει?coolermaster g650!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ειχα αυτο το θεμα οπου κατεληξα με την βοηθεια των παιδιων σε ενα συγκεκριμενο συστημα με την r9 280 της gigabyte http://www.insomnia.gr/topic/561374-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CE%BF%CF%85-%CE%B7%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-gaming/?do=findComment&comment=53840843

το θεμα ειναι ομως οτι το σκεφτομαι σοβαρα για την r9 290 gigabyte που κοστιζει 100 ευρο παραπανω πιστευετε οτι αξιζει?το τροφοδοτικο που θα παρω θα την σηκωνει?coolermaster g650!

 

Aν εννοείς αυτήν: http://www.skroutz.gr/s/4709179/Gigabyte-Radeon-R9-290-4GB-WindForce-3X-GV-R929WF3-4GD.htmlουί ουί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το σύστημα μου το βλέπετε στην υπογραφή μου. Έχω την δυνατότητα από πιστωτικό φίλου στα 310 ευρώ από μια 660ti να του δώσω την 680 μου και να πάρω εγώ καινούργια κάρτα προσθέτοντας (αν χρειαστεί) μέχρι και 100 ευρώ ακόμα. Δηλαδή φτάνουμε στα 410-420 ευρώ. Και η ερώτηση είναι η εξής: g1 970 ή κάποια 960? AMD δεν πολυθέλω. Πόσο καλύτερη στα games είναι η 960 από την 680? Τα 100 ευρώ μπορώ να τα βάλω για 970 που ξέρω ότι σπέρνει αλλά αν η 960 ρίχνει στην 680 που ήδη στέκεται εξαιρετικά δεν βλέπω τον λόγο. Πείτε μου την γνώμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 960 είναι παρόμοια (λίγο πιο γρήγορη) από την 680.

Δεν νομίζω αφού την βάλεις πάνω να καταλάβεις ότι άλλαξες κάρτα.

Αν σε τρώει η τσέπη σου καλύτερα να πας σε 970.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 960 είναι παρόμοια (λίγο πιο γρήγορη) από την 680.

Δεν νομίζω αφού την βάλεις πάνω να καταλάβεις ότι άλλαξες κάρτα.

Αν σε τρώει η τσέπη σου καλύτερα να πας σε 970.

Απο οτι θυμαμαι δεν ισχυει το παραπανω.Σε Benchmarks η 960 ειναι πισω απο την 770,η οποια 770 ειναι μια overclocked 680.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι θυμαμαι δεν ισχυει το παραπανω.Σε Benchmarks η 960 ειναι πισω απο την 770,η οποια 770 ειναι μια overclocked 680.

Δεν ισχύει ότι είναι παρόμοια ή ότι δεν θα καταλάβει διαφορά από την αλλαγή?

Λίγο πιο γρήγορη, λίγο πιο αργή με υποθετικές συγκρίσεις είναι ακριβώς το ίδιο

για αυτό που ζητάει ο φίλος.

 

Συν ότι η 960 έχει να λαμβάνει από drivers μιας και είναι καινούρια σειρά, αλλά

και αυτό αδιάφορο είναι για το φίλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Θα το σκεφτώ και εγώ λίγο ακόμα. Η αλήθεια είναι ότι δεν καιγόμουν για αγορά κάρτας αλλά μου έκανε αυτήν την πρόταση ο φίλος μου επειδή αυτός δεν παίζει πάρα πολύ. Οπότε αν θέλω ουσιαστική διαφορά πρέπει να δώσω το 100αρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε μέχρι 200 ευρώ οπότε πάει πολύ η 280... Η καλύτερη επιλογή είναι μια 270 στα λεφτά του!

 

sry ακυρο αλου η θελα να το γραψω    :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...