Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί όχι μια 290X ;

Λιγότερη κατανάλωση ,πιο κρύα συν ότι η amd θα βγάλει όπου νάναι καινούργια και η 290 θα απαξιωθεί . Εκτός των παραπάνω η amd έχει να βγάλει καινούργιο driver πάνω από 2 μήνες με ότι αυτό σημαίνει.

Το σημαντικότερο όμως είναι ότι τα πιο πολλά παιχνίδια βγαίνουν nvidia friendly .

Το μόνο αρνητικό που βρήκα στην 970 ήταν το coil wine που προσωπικά μου την έσπασε πολύ. Το πόσο συχνό φαινόμενο είναι δεν βγάζεις άκρη. Μην σου κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει κανονικά.

 

Τι δουλειά έχει σε αυτή την ενότητα δεν μου εξήγησε κανείς.

Λιγότερη κατανάλωση ,πιο κρύα συν ότι η amd θα βγάλει όπου νάναι καινούργια και η 290 θα απαξιωθεί . Εκτός των παραπάνω η amd έχει να βγάλει καινούργιο driver πάνω από 2 μήνες με ότι αυτό σημαίνει.

Το σημαντικότερο όμως είναι ότι τα πιο πολλά παιχνίδια βγαίνουν nvidia friendly .

Το μόνο αρνητικό που βρήκα στην 970 ήταν το coil wine που προσωπικά μου την έσπασε πολύ. Το πόσο συχνό φαινόμενο είναι δεν βγάζεις άκρη. Μην σου κάτσει.

 

Το "όπου να' ναι" μάλλον αντιστοιχεί στον Ιούνιο φέτος και δεν είναι ακριβώς πίσω από την επόμενη γωνία. ΄Οταν δίνεις συμβουλές για αναβαθμίσεις είναι παντελώς άτοπο να λες στον άλλο να περιμένει για κάτι γιατί μετά θα του πω και εγώ να περιμένει τις refresh εκδόσεις των Maxwell σε 16FF, μετά ο επόμενος τις refresh εκδόσεις των pirate islands και δεν συμμαζεύεται.

 

Αν κάποιος έχει δυνατό τροφοδοτικό ήδη και δεν τον απασχολεί ιδιαίτερα η κατανάλωση η 290X είναι μια άριστη λύση και ούτε ισχύει ότι τα περισσότερα παιχνίδια που βγαίνουν είναι φιλικότερα προς την NV.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τροφοδοτικο σου προφανως φτανει για την 290Χ. Σε αυτη την αναλυση, η 290Χ εχει ενα μικρο θεωρητικο προβάδισμα σε σχεση με την 970, αλλα πρακτικα αποδίδουν το ίδιο. Παρε την φθηνοτερη καλη υλοποιηση λοιπον, οποια και απο τις δυο και αν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...