Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

450 ευρω την ειχα παρει (ειναι η asus strix) και απ οτι βλεπω η gtx980 ξεκιναει απο 580 ευρω...

οποτε λιγα δεν ειναι 250 να τη δωσω?ελεγα γυρω στα 330 να βαλω αλλα 250 το πολυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρον ναι,αλλα δεν θελω να εχω θεματα αν αρχισω ποιο απαιτητικα games,

θελω να μπορω να παιζω τα παντα ανετα

οτι ας πουμε με τα "3,5+0,5" της 970 ειχες προβληματα ε?κραταει τον 1820 πισω ρε γαμωτο...

φιλε κρατα την καρτα σου και μην γραψεις τπτ αλλο,δεν υπαρχει ουτε ενας λογος να πουλησεις την καλυτερη καρτα της αγορας για τα χρηματα αυτα!

Αν αισθανεσαι κοροιδο λογω της πατατας της ngreedia μην αγορασεις παλι καρτα τους!αλλα με το να την πουλησεις τωρα μονο τον εαυτο σου τιμωρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα πάει μια χαρά στα παιχνίδια.Δεν θα έχει πρόβλημα. Μπορεί να έχει ένα μικρό bottleneck, αλλά θα παίζει κανονικά.Με πάνω από 60fps


οτι ας πουμε με τα "3,5+0,5" της 970 ειχες προβληματα ε?κραταει τον 1820 πισω ρε γαμωτο...

φιλε κρατα την καρτα σου και μην γραψεις τπτ αλλο,δεν υπαρχει ουτε ενας λογος να πουλησεις την καλυτερη καρτα της αγορας για τα χρηματα αυτα!

Αν αισθανεσαι κοροιδο λογω της πατατας της ngreedia μην αγορασεις παλι καρτα τους!αλλα με το να την πουλησεις τωρα μονο τον εαυτο σου τιμωρεις

Μόνο για 1080 κάνει η κάρτα, και με φίλτρα απενεργοποιημένα για τους επόμενος τίτλους που θα θέλουν πολύ ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα πάει μια χαρά στα παιχνίδια.Δεν θα έχει πρόβλημα. Μπορεί να έχει ένα μικρό bottleneck, αλλά θα παίζει κανονικά.Με πάνω από 60fps

Μόνο για 1080 κάνει η κάρτα, και με φίλτρα απενεργοποιημένα για τους επόμενος τίτλους που θα θέλουν πολύ ram.

και τι σε κανει να πιστευεις οτι αν δωσει 200 ευρο παραπανω για 980 θα ειναι μεγαλη διαφορα?η διαφορα μεταξυ των 2 καρτων ειναι 10%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι σε κανει να πιστευεις οτι αν δωσει 200 ευρο παραπανω για 980 θα ειναι μεγαλη διαφορα?η διαφορα μεταξυ των 2 καρτων ειναι 10%...

Δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει διαφορά,αλλά μου φαίνεται λίγο το 10%.

 

Η διαφορά είναι ότι η μνήμη είναι κανονική και όχι κομμένη. Έχει μεγάλη διαφορά γιατί όταν θα φτάνει η μνήμη  στα 3.7gb στους επόμενους τίτλους θα κολλάει το σύμπαν. Τώρα μπορεί να παίζει καλά,μετά?

Για μένα όποιος έχει λεφτά 300-350 να πάει σε AMD. Για παραπάνω 980.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει διαφορά,αλλά μου φαίνεται λίγο το 10%.

 

Η διαφορά είναι ότι η μνήμη είναι κανονική και όχι κομμένη. Έχει μεγάλη διαφορά γιατί όταν θα φτάνει η μνήμη  στα 3.7gb στους επόμενους τίτλους θα κολλάει το σύμπαν. Τώρα μπορεί να παίζει καλά,μετά?

Για μένα όποιος έχει λεφτά 300-350 να πάει σε AMD. Για παραπάνω 980.

στους επομενους τιτλους ενδεχωμενος ναι να εχει θεματα η 970...αλλα τι σε κανει να πιστευεις οτι τα 300 Μb θα σε σωσουν?τοτε για να παιξεις με φιλτρα και AA και 4k text η δεν ξερω και εγω θα πρεπει να πας στα 6-8 η δεν ξερω και εγω ποσα GB θα χουν βγει τοτε...η απαντηση ειναι απλη...εχεις λεφτα για πεταμα?παιρνεις 980 και λες στον ευατο σου ποσο γαματη καρτα πηρες και ας εδωσες τα 4/5 του βασικου μισθου σου αν παλι θες κατι που εχει την εννοια vfm τοτε πας σε 970 η 290X δεν μπορω να πω κατι πιο απλο!

 

ΥΓ:για να μην με κατηγορησουν για fanboy και τετοια αυτη την στιγμη εχω αγοραζω συστημα με r9 280...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει διαφορά,αλλά μου φαίνεται λίγο το 10%.

 

Η διαφορά είναι ότι η μνήμη είναι κανονική και όχι κομμένη. Έχει μεγάλη διαφορά γιατί όταν θα φτάνει η μνήμη  στα 3.7gb στους επόμενους τίτλους θα κολλάει το σύμπαν. Τώρα μπορεί να παίζει καλά,μετά?

Για μένα όποιος έχει λεφτά 300-350 να πάει σε AMD. Για παραπάνω 980.

Μαλλον δεν τα ξερεις καλα γιατι και στους τωρινους τιτλους η καρτα εχει τυχει να φτασει στα 4gb vram και αρα δεν ισχυει αυτο που γραφεις οτι κολλαει το συμπαν.... Κακο πραγμα η παραπληροφορηση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...