Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια εχω το συστημα της υπογραφης, θελω μια καρτα γραφικων μεχρι 140 Ε ΤΑΒΑΝΙ

εχω δει αυτη

http://www.e-shop.gr/asus-radeon-r7-260x-r7260x-oc-2gd5-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513680

που μου αρεσε να πω την αληθεια εξωτερικα (2fans) αλλα αναφέρονται προβληματα στις αξιολογησεις της.

Τι μου προτεινεται.

Ο επεξεργαστηης ειναι προσωρινος 1-1,5 χρονο θα τον κρατησω.

Επίσης μου εχει κινησει το ενδιαφερον και αυτή

https://www.skroutz.gr/s/4147649/Gigabyte-Radeon-R7-260X-2GB-WindForce-2X-Rev-1-0.html

 

Παιζω total war 2 επι το πλείστον

 

Προσωρινός θα ήταν ο επεξεργαστής αν τον κράταγες μερικές βδομάδες. Δεν ξέρω πόσα λεφτά μπορείς να διαθέσεις, αλλά το συγκεκριμένο τροφοδοτικό εγώ δεν θα το έβαζα σε οποιοδήποτε μηχάνημά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωρινός θα ήταν ο επεξεργαστής αν τον κράταγες μερικές βδομάδες. Δεν ξέρω πόσα λεφτά μπορείς να διαθέσεις, αλλά το συγκεκριμένο τροφοδοτικό εγώ δεν θα το έβαζα σε οποιοδήποτε μηχάνημά μου.

Δούλευα ενα ίδιας μάρκας στο προηγούμενο μου pc 3 χρονια και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημαme q6600 στα 3.0gh .Ο καιρός θα δείξει, αλλιως να ναι καλα η εγγύηση Και δεν το προτιμώ ξανά.

Για τον επεξεργαστή εννοούσα οτι προςβλεπω στο μέλλον να τον αναβάθμιςω, ίσως τότε και το psu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε μια Link.png Site: http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=750ti">750Τι επειδή το τροφοδοτικό που έχεις είναι λίγο επίφοβο.

Ευχαριστω για τη συμβουλή θα το κοιτάξω!

Ωραία τότε άνοιξε www. skroutz.gr και βρες ότι κάρτα γραφικών νομίζεις ότι σου κάνει. Η ευθύνη και το πείραμα απολύτως δικά σου.

Ευχαριστω για τη βοήθεια, θα λάβω υπόψην τις συμβουλές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια εχω το συστημα της υπογραφης, θελω μια καρτα γραφικων μεχρι 140 Ε ΤΑΒΑΝΙ

εχω δει αυτη

http://www.e-shop.gr/asus-radeon-r7-260x-r7260x-oc-2gd5-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513680

που μου αρεσε να πω την αληθεια εξωτερικα (2fans) αλλα αναφέρονται προβληματα στις αξιολογησεις της.

Τι μου προτεινεται.

Ο επεξεργαστηης ειναι προσωρινος 1-1,5 χρονο θα τον κρατησω.

Επίσης μου εχει κινησει το ενδιαφερον και αυτή

https://www.skroutz.gr/s/4147649/Gigabyte-Radeon-R7-260X-2GB-WindForce-2X-Rev-1-0.html

 

Παιζω total war 2 επι το πλείστον

Παντως κανει απο χιλιομετρα μπαμ οτι ολο το Pc το πηρες απο το Πλαισιο :D

Αντι να δωσεις 140ευρω σε καρτα γραφικων θα ελεγα να εδινες 110 σε μια R7 260x και με τα υπολοιπα χρηματα να επαιρνες αλλο τροφοδοτικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "μπαμ" με "TurboX" κάνει κακό συνδυασμό σε μια πρόταση :X

 

Ειχα turbo-x 550αρι σε εναν υπολογιστη που με το ζορι να εκαιγε 200 βατ σε load, μετα απο 1 χρονο χρησης ειμουν στο σαλονι και ακουστηκε ενα μπαμ απο το δωματιο, παω και βλεπω βγαινουν καπνοι πισω απο το κουτι που  ηταν σε idle εκεινη τη στιγμη. Ευτυχως δεν πηρε τιποτα μαζι του στο φευγα, αλλα απο τοτε ποτε ξανα! Η φαση ειναι οτι ειχε εγγυηση 1 χρονο και δε με καλυπτε (ευρωπαικος νομος λεει οτι ολα τα προιοντα ηλεκτρονικης μορφης εχουν 2 χρονια εγγυηση) αλλα δε το εψαξα για ενα τροφοδοτικο των 20 ευρω. Πανε 8 χρονια απο τοτε, και δε εχω ξαναβαλει noname ολον αυτον τον καιρο. Οποτε θα συμφωνησω με τα παραπανω, παρτο πετα το και παρε αλλο. Η καψτο εσυ ο ιδιος για να στο αλλαξουν :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα turbo-x 550αρι σε εναν υπολογιστη που με το ζορι να εκαιγε 200 βατ σε load, μετα απο 1 χρονο χρησης ειμουν στο σαλονι και ακουστηκε ενα μπαμ απο το δωματιο, παω και βλεπω βγαινουν καπνοι πισω απο το κουτι που  ηταν σε idle εκεινη τη στιγμη. Ευτυχως δεν πηρε τιποτα μαζι του στο φευγα, αλλα απο τοτε ποτε ξανα! Η φαση ειναι οτι ειχε εγγυηση 1 χρονο και δε με καλυπτε (ευρωπαικος νομος λεει οτι ολα τα προιοντα ηλεκτρονικης μορφης εχουν 2 χρονια εγγυηση) αλλα δε το εψαξα για ενα τροφοδοτικο των 20 ευρω. Πανε 8 χρονια απο τοτε, και δε εχω ξαναβαλει noname ολον αυτον τον καιρο. Οποτε θα συμφωνησω με τα παραπανω, παρτο πετα το και παρε αλλο. Η καψτο εσυ ο ιδιος για να στο αλλαξουν :devil:

 

 

Μη μου το λες εμένα. Σε εκείνους πες τους που νομίζουν ότι είμαι στριμμένος όταν επιμένω για ποιοτικά τροφοδοτικά. ΄Ενα καλό και επώνυμο τροφοδοτικό για τον μέσο υπολογιστή στοιχίζει γύρω στα 50 ευρώ και αν αγοράζοντας κάποιο τροφοδοτικό αμφίβολης ποιότητας γλυτώνεις κάνα 20-άρικο ΔΕΝ αξίζει το ρίσκο.

 

Περνάει όλο το ρεύμα από το τροφοδοτικό ενός υπολογιστή και αν γίνει καμιά στραβή σε ένα καλό τροφοδοτικό στη χειρότερη να καεί το ίδιο και το υπόλοιπο υλικό συνήθως μένει ανέπαφο. Το παραπάνω "παραπανίσιο" 20-ευρω είναι να διασφαλίσει ΠΑΡΑΠΑΝΩ την υγεία του υπόλοιπου υλικού που σε ένα μέσο υπολογιστή συνήθως ξεκινάει από τα 300 ευρώ.

 

Σε όποιον αρέσουν τα "μπαμ" ας πάει να παίξει με πυροτεχνήματα, εμείς εδώ θέλουμε το καλύτερο δυνατό για τους χρήστες μας.

Εξαρτάται και από τα υπόλοιπα που φαράει το pc.

 

Δεν θα έβαζα πάνω 280 από amd, 970 από nvidia.

 

Πρώτον τα Corsair δεν σηκώνουν ιδιαίτερο ζόρισμα και δεύτερον υπάρχουν μόνο μία ή το πολύ 2 υλοποιήσεις 970 που προυποθέτουν 400-άρι τροφοδοτικό. ΄Ολες οι υπόλοιπες 970 είναι από 500 και πάνω και οι 280 ξεπερνάνε τα 600-άρια.

 

Ο κάθε κατασκευαστής κάρτας γραφικών προτείνει στις προδιαγραφές συνήθως πόσα ελάχιστα Watt θεωρεί ότι πρέπει να έχει ένα τροφοδοτικό. ΄Οταν μπορείς να διαθέσεις από 200 μέχρι 400 ευρώ που στοιχίζουν αυτές οι κάρτες γραφικών δεν νομίζω να χρεοκοπήσει κανείς αν δώσει άλλα 60 ευρώ για ένα πιο δυνατό τροφοδοτικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φτιαχνω ενα pc και εχω καταληξει σε ολα εκτο απο την καρτα! θα παρω τον 6πυρηνο της amd. να βαλω της asus gddr5 2ρο gb 250x ή να κοιταξω για nvidia? γυρω στα 120 ευρο θελω απο e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...