Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οποτε λες πως θα κερδισω καμια 20 fps παραπανω σε καθε παιχνιδι?

Γιατι δεν μας λες ποια παιχνιδια κυριως παιζεις/κοιτας και θες να κανεις την σχετικη αναβαθμιση??? Αν παντως ο επεξεργαστης σου ειναι σε Stock χανεις και απο εκει αρκετα Fps οπως φανταζομαι γνωριζεις.

 

Α και πες και ποσα χρηματα γενικα μπορεις να δωσεις για την αναβαθμιση που κοιτας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι δεν μας λες ποια παιχνιδια κυριως παιζεις/κοιτας και θες να κανεις την σχετικη αναβαθμιση??? Αν παντως ο επεξεργαστης σου ειναι σε Stock χανεις και απο εκει αρκετα Fps οπως φανταζομαι γνωριζεις.

 

Α και πες και ποσα χρηματα γενικα μπορεις να δωσεις για την αναβαθμιση που κοιτας :)

Αυτο τον καιρο dying light assasins unity nba 2k15 sleeping dogs....Μεχρι 250 μπορω να δωσω τωρα..!Εννοεις πως πρεπει να κανω τον επεξεργαστη oc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο τον καιρο dying light assasins unity nba 2k15 sleeping dogs....Μεχρι 250 μπορω να δωσω τωρα..!Εννοεις πως πρεπει να κανω τον επεξεργαστη oc?

Δυστηχως ναι γιατι ακομα πχ και την ακριβοτερη καρτα να βαλεις στο συστημα σου θα σε κοβει ο επεξεργαστης. Μπορεις να πας σε οποια υλοποιηση της R9 280 θες στα χρηματα που δινεις αν και θα προτεινα να μην ξεπερασουν τα 225ευρω γιατι με 250 ξεκιναει η R9 280x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):COOLERMASTER RC-942-KKN1 HAF X

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):COOLERMASTER RS500-ACABB1-EU B2-SERIES 500W

* Motherboard (Μητρική):Z87x-D3H Gigabyte

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):Intel core i5 4670K 3.40 GHZ

* RAM (Μνήμη συστήματος):8 gigabyte crucial ballistic sport XT

* GPU (Κάρτα γραφικών):MSI GTX 580

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):SAMSUNG S22D300HY 22''

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 7 Ultimate X64

 

Τελος θελω να αλλαξω καρτα γραφικων παλι eite ati eite nvidia ειχα διαλεξει την SAPPHIRE RADEON R9 290 TRI-X αλλα δεν την σηκωνει το τροφοδοτικο μου. Μπορειτε να μου προτεινετε μια καρτα γραφικων ωστε να σηκωνει το τροφοδοτικο μου? μπορω να δωσω μεχρι 450Ε max.

ΥΓ: δεν υπαρχει περιπτωση για αλλαγη psu για μια 2ετια ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):COOLERMASTER RC-942-KKN1 HAF X

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):COOLERMASTER RS500-ACABB1-EU B2-SERIES 500W

* Motherboard (Μητρική):Z87x-D3H Gigabyte

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):Intel core i5 4670K 3.40 GHZ

* RAM (Μνήμη συστήματος):8 gigabyte crucial ballistic sport XT

* GPU (Κάρτα γραφικών):MSI GTX 580

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):SAMSUNG S22D300HY 22''

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 7 Ultimate X64

 

Τελος θελω να αλλαξω καρτα γραφικων παλι eite ati eite nvidia ειχα διαλεξει την SAPPHIRE RADEON R9 290 TRI-X αλλα δεν την σηκωνει το τροφοδοτικο μου. Μπορειτε να μου προτεινετε μια καρτα γραφικων ωστε να σηκωνει το τροφοδοτικο μου? μπορω να δωσω μεχρι 450Ε max.

ΥΓ: δεν υπαρχει περιπτωση για αλλαγη psu για μια 2ετια ακομη.

Τον λογο που δεν αλλαζεις τροφοδοτικο πραγματικα δεν μπορω να τον καταλαβω.Και φθηνο ειναι αυτο που εχεις,και τιποτα το ιδιαιτερο και σε περιοριζει στην αγορα καρτας γραφικων.Χαμηλη καταναλωση εχει η Gtx 970 η αληθεια ειναι αλλα θα μπορουσες και καλυτερο τροφοδοτικο σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O λογος που το τροφοδοτικο δεν αλλαζει ειναι πρωτον συναισθηματικος και 2ο βαριεμαι την διαδικασια του βαλε ολα τα καλωδια απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχα

τοτε ολοι θα ειχαμε τους η/υ που πρωτοαγορασαμε πριν 10-20-3 χρονια...φιλε το τροφοδοτικο ειναι το Α και τ Ω σε εναν υπολογιστη παρε ενα νεο να ξεγνιασεις και παρε μια καρτουλα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):COOLERMASTER RC-942-KKN1 HAF X

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):COOLERMASTER RS500-ACABB1-EU B2-SERIES 500W

* Motherboard (Μητρική):Z87x-D3H Gigabyte

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):Intel core i5 4670K 3.40 GHZ

* RAM (Μνήμη συστήματος):8 gigabyte crucial ballistic sport XT

* GPU (Κάρτα γραφικών):MSI GTX 580

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):SAMSUNG S22D300HY 22''

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 7 Ultimate X64

 

Τελος θελω να αλλαξω καρτα γραφικων παλι eite ati eite nvidia ειχα διαλεξει την SAPPHIRE RADEON R9 290 TRI-X αλλα δεν την σηκωνει το τροφοδοτικο μου. Μπορειτε να μου προτεινετε μια καρτα γραφικων ωστε να σηκωνει το τροφοδοτικο μου? μπορω να δωσω μεχρι 450Ε max.

ΥΓ: δεν υπαρχει περιπτωση για αλλαγη psu για μια 2ετια ακομη.

Μπορείς να δώσεις έως 450 και δεν μπορείς να πάρεις τροφοδοτικό; Στη χειρότερη πούλα το να βγάλεις και απο κει κάνα 40ρι να πάρεις ένα 600W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος θέλει και r9 290 και να μην βάλει τροφοδοτικό της προκοπής...Υπάρχουν διάφοροι χαρακτηρισμοί για τέτοιες καταστάσεις και κανείς τους δεν είναι κολακευτικός...:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O λογος που το τροφοδοτικο δεν αλλαζει ειναι πρωτον συναισθηματικος και 2ο βαριεμαι την διαδικασια του βαλε ολα τα καλωδια απο την αρχη.

 

Aν το έχεις πάνω από 2 χρόνια το τροφοδοτικό καλό είναι να το αλλάξεις κάποια στιγμή έτσι κι αλλιώς.

 

http://www.skroutz.gr/s/5762408/Gigabyte-GeForce-GTX970-4GB-ITX-GV-N970IXOC-4GD.html?keyphrase=GTX970+ITX

 

Αν θέλεις μια πιο υψηλά χρονισμένη 970 ή ακόμα και μια 290X με τα 450 ευρώ που διαθέτεις φτάνουν για GPU, τροφοδοτικό, εργατικά να στο αλλάξει τεχνικός και τα ρέστα παγωτά για τον όποιο συναισθηματισμό σε δένει με το τροφοδοτικό σου :fear: :confused: :X

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον λογο που δεν αλλαζεις τροφοδοτικο πραγματικα δεν μπορω να τον καταλαβω.Και φθηνο ειναι αυτο που εχεις,και τιποτα το ιδιαιτερο και σε περιοριζει στην αγορα καρτας γραφικων.Χαμηλη καταναλωση εχει η Gtx 970 η αληθεια ειναι αλλα θα μπορουσες και καλυτερο τροφοδοτικο σιγουρα.

οχι ρε παιδια να λετε στο παιδι οτι δεν φτναει το psu του για την 970 ελεος.μια χαρα φτανει και περισσευει.απλως δεν θα τραβηξει πολυ oc,ισως και καθολου.

 

χαχαχαχαχα

τοτε ολοι θα ειχαμε τους η/υ που πρωτοαγορασαμε πριν 10-20-3 χρονια...φιλε το τροφοδοτικο ειναι το Α και τ Ω σε εναν υπολογιστη παρε ενα νεο να ξεγνιασεις και παρε μια καρτουλα....

αυτο το βλεπω συνεχεια αλλα δεν μπορω να το καταλαβω?γιατι το psu το α και τ ω?δλδ αν παρεις καποιο νοναμε τροφοδοτικο της πλακας τι θα γινει?να σου πω εγω?????τιποτε απολυτως?ειχα ενα 650 της πλακας ουτε 10 ευρω μεταχειρισμενο δεν μπορουσε να πουληθει και ητανε και 4 χρονων.πανω του ειχα το συστημα της υπογραφης μου και 3ερεις πως το πηγαινε το συστημα μου?μαμωντας ασχημα.δεν ενιωθε ουτε απο oc ουτε απο διακοπες ρευματος.τωρα που πηγα σε 1000αρι gold κιολας τι καταλαβα?τπτ απολυτως?ΝΑΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε παιδια να λετε στο παιδι οτι δεν φτναει το psu του για την 970 ελεος.μια χαρα φτανει και περισσευει.απλως δεν θα τραβηξει πολυ oc,ισως και καθολου.

 

αυτο το βλεπω συνεχεια αλλα δεν μπορω να το καταλαβω?γιατι το psu το α και τ ω?δλδ αν παρεις καποιο νοναμε τροφοδοτικο της πλακας τι θα γινει?να σου πω εγω?????τιποτε απολυτως?ειχα ενα 650 της πλακας ουτε 10 ευρω μεταχειρισμενο δεν μπορουσε να πουληθει και ητανε και 4 χρονων.πανω του ειχα το συστημα της υπογραφης μου και 3ερεις πως το πηγαινε το συστημα μου?μαμωντας ασχημα.δεν ενιωθε ουτε απο oc ουτε απο διακοπες ρευματος.τωρα που πηγα σε 1000αρι gold κιολας τι καταλαβα?τπτ απολυτως?ΝΑΙ...

 

Σε αυτό το subforum και όσο συντονίζω εγώ θα προτείνονται για Χ κάρτες γραφικών τροφοδοτικά ισάξια αυτών που προτείνει ο κατασκευαστής κάρτας γραφικών και κατά προτίμηση ποιοτικά καθαρά για λόγους ασφάλειας και προς την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των χρηστών. Επειδή έτυχε να είσαι τυχερός (πάντα κατά τους ισχυρισμούς σου που όποιος θέλει τους πιστεύει) και δεν είχες κανένα πρόβλημα με Χ τροφοδοτικό δεν σημαίνει ότι θα το αφήσουμε στην τύχη και άμα σκάσει έσκασε.

 

Γ & Ε στους όρους χρήσης http://www.insomnia.gr/forum-24/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Αν έχεις κάποια απορία για τα παραπάνω μέσω PM. Για τα υπόλοιπα επιστροφή στο θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ηδη σου απαντησε ο Αιλουρος εγω σου λεω το αλλο,σκεψου να μην του πουμε τπτ και το τροφοδοτικο επειδη ειναι τσιμα τσιμα και μετα απο 1-2 χρονια εχει παλιωσει καπως του καψει και την καρτα που την πηρε 400 ευρο κοντα για κατι που με 60 ευρο θα το γλιτωνε.

Ποια θα ειναι η θεση μας μετα απεναντι του?Εκτος και αν εδω στο φορουμ κανεις δεν νοιαζεται για κανεναν και θελει να τον εξαπατησει και να γραφει ο καθενας οτι τον συμφερει,αλλα δεν νμζ οτι ισχυει κατι τετοιο ολους αυτους τους μηνες που ειμαι μελος του.
 

Το τροφοδοτικο δεν ειναι καν 80+ και εμεις ακομα το συζηταμε αν πρεπει να βαλει πανω του καρτα 400-450 ευρο.Αλλα ενταξει ο φιλος μας μετα το ποστ σου μπορει να θελει να το ρισκαρει εμεις ειματε εδω απλα για τις συμβουλες αυτος θα κανεις τις αγορες οποτε θα κανει οτι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...