Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ παιδιά και εγώ στην XFX θέλω να καταλήξω μιας και το πρωί την είδα στα 810 ευρώ από το e shop. Είναι σίγουρα ακριβή αλλά... λεφτά υπάρχουν!

Για διπλές κάρτες θα πρέπει να αλλάξω μητρική και δεν ειμαι για τέτοια. Πιστεύω ότι η R9 θα με βγάλει ασπροπρόσωπο και ουχί γιαουρτομένο. Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες, με κάνατε σοφότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλάει για την διπύρηνη R9 295X2 και όχι για 2 κάρτες.

 

@Reflexologos: Και οι 2 κάρτες είναι ίδιες.Μην σε ξεγελάει το 1024 της Sapphire.Πάλι 512x2 είναι.Οι κάρτες είναι με Default προδιαγραφές απο AMD και δεν παίρνουν πείραγμα.Στην ουσία το όνομα και τα Bundles με την κάρτα αλλάζουν.Εγώ αν θα πήγαινα σε τόσο ενεργοβόρα / ζεστή κάρτα, θα πήγαινα στην XFX μιας και είναι σε πολύ καλή τιμή από Crazy Sundays...

 

http://www.e-shop.gr/xfx-amd-radeon-r9-295x2-r9-295x-8qfa-core-edition-liquid-cooling-8gb-ddr5-pci-e-retail-p-PER.519745

 

Και ο Sakiz του μίλαγε για μελλοντικές μονές κάρτες που θα γλύτωνε το AFR της 295Χ2. Ωστόσο αυτό θέλει ο φίλτατος και ότι του λέει η καρδούλα του καλό είναι να πάρει. Απλά λίγο προσοχή θα συνιστούσα με δηλώσεις του τύπου "λεφτά υπάρχουν" στην εποχή μας (σε χιουμοριστική βάση πάντα) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδιά και εγώ στην XFX θέλω να καταλήξω μιας και το πρωί την είδα στα 810 ευρώ από το e shop. Είναι σίγουρα ακριβή αλλά... λεφτά υπάρχουν!

Για διπλές κάρτες θα πρέπει να αλλάξω μητρική και δεν ειμαι για τέτοια. Πιστεύω ότι η R9 θα με βγάλει ασπροπρόσωπο και ουχί γιαουρτομένο. Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες, με κάνατε σοφότερο!

ρε φιλε παλι διπλη καρτα παιρνεις.Οτι μειονεκτημα θα ειχες με δυο διαφορετικες καρτες τετοιο μειονεκτημα θα εχεις και παλι.

Κυριως stuttering ειναι το προβλημα σε σχεδον ΟΛΑ τα παιχνιδια με crossfire.Αν περιμενεις 2 μηνες δεν θα το μετανιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case: TURBOX ξερω δεν πιο πολλα,χωρο εχει.

* PSU: ΜΤ power P4 500W

* Motherboard: GIGABYTE GA P67A-D3-B3

* CPU: i5-2400 3.3GHz

* RAM: 4 GB RAM

* GPU: AMD RADEON HD 6700

* Monitor/Resolution: ASUS VW222 1680X1050

* ΟS: 64 bit W7 ultimate

Γεια σας,σκεφτομαι να αλλαξω την καρτα γραφικων γιατι προσφατα αρχισε να σερνεται στο world of tanks.

Δινω μεχρι 200 ευρω αρκει να αξιζει η διαφορα για το συστημα που εχω, διαφορετικα να ψαχτω για συστημα.Δεν εχω τρελες απαιτησεις αποδοσης οποτε αν νομιζετε οτι με φτηνοτερη θα κανω την δουλεια μου προτασεις δεκτες.

Φανταστικο φορουμ μαγκες,συνεχιστε κ ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γεια σας,σκεφτομαι να αλλαξω την καρτα γραφικων γιατι προσφατα αρχισε να σερνεται στο world of tanks.

Δινω μεχρι 200 ευρω αρκει να αξιζει η διαφορα για το συστημα που εχω, διαφορετικα να ψαχτω για συστημα.Δεν εχω τρελες απαιτησεις αποδοσης οποτε αν νομιζετε οτι με φτηνοτερη θα κανω την δουλεια μου προτασεις δεκτες.

Φανταστικο φορουμ μαγκες,συνεχιστε κ ευχαριστω!

Μέχρι 200€ προτείνω την AMD R9 280 http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=8b8182f4-46fd-4da3-bd64-61efa3b4805b  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case: TURBOX ξερω δεν πιο πολλα,χωρο εχει.

* PSU: ΜΤ power P4 500W

* Motherboard: GIGABYTE GA P67A-D3-B3

* CPU: i5-2400 3.3GHz

* RAM: 4 GB RAM

* GPU: AMD RADEON HD 6700

* Monitor/Resolution: ASUS VW222 1680X1050

* ΟS: 64 bit W7 ultimate

Γεια σας,σκεφτομαι να αλλαξω την καρτα γραφικων γιατι προσφατα αρχισε να σερνεται στο world of tanks.

Δινω μεχρι 200 ευρω αρκει να αξιζει η διαφορα για το συστημα που εχω, διαφορετικα να ψαχτω για συστημα.Δεν εχω τρελες απαιτησεις αποδοσης οποτε αν νομιζετε οτι με φτηνοτερη θα κανω την δουλεια μου προτασεις δεκτες.

Φανταστικο φορουμ μαγκες,συνεχιστε κ ευχαριστω!

ποιο είναι το psu; με ένα googlarisma δε μπόρεσα να το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε παλι διπλη καρτα παιρνεις.Οτι μειονεκτημα θα ειχες με δυο διαφορετικες καρτες τετοιο μειονεκτημα θα εχεις και παλι.

Κυριως stuttering ειναι το προβλημα σε σχεδον ΟΛΑ τα παιχνιδια με crossfire.Αν περιμενεις 2 μηνες δεν θα το μετανιωσεις.

Πως γίνεται εμφανές το "τραύλισμα" που αναφέρεις;

Αν περιμένω 2 μήνες, τι καλό θα έρθει;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται εμφανές το "τραύλισμα" που αναφέρεις;

Αν περιμένω 2 μήνες, τι καλό θα έρθει;

Ευχαριστώ

https://www.youtube.com/watch?v=9l0kE6Lzsxc

ενα παραδειγμα.

Λογικα μια μονη gpu σε αυτα τα λεφτα (800-1000) η οποια θα αποδιδει τα ιδια με την 295x2.Δεν θες με τιποτα να μπλεξεις με διπυρηνες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε το ξέρω το τροφοδοτικό αυτό.
Εγώ πάντως δε θα έβαζα την 280 σε αυτό. Από εκεί και πέρα ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.
Εγώ θα εδινα τα 50 για ένα σοβαρό τροφοδοτικό και τα υπόλοιπα 150 θα έπαιρνα κάρτα, μια 265 ή μια 270. Χειρότερες μεν από την 280 αλλά τουλάχιστον θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα,μαλλον θα ξόδευτω και την 280 και ενα τροφοδοτικό,λεω και μια μνημη.Θα τα κοιταξω στα αντιστοιχα φορουμ,ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...