Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τροφοδοτικο σου την σηκωνει μια χαρα την R9 290. Νεες Amd καρτες λογικα θα βγουν σε κανενα μηνα,παρολα αυτα οπως καταλαβαινεις θα κοστιζουν και αναλογα και δεν ειμαστε 100% σιγουροι για τις επιδοσεις τους γιατι ακουγεται οτι ισως ειναι μια απο τα ιδια οπως οι R καρτες σε σχεση με τις 7----. 

Σε περιπτωση που βγουνε οι καινουριες δεν θα πεσουν οι τιμες εστω και λιγο?Γι'αυτο ρωταω αν αξιζει να περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα μιας και εχεις καλο συστημα δεν βγαινεις χαμενος.Αλλωστε δεν βγαινει και τιποτα αξιολογο παρα μονο το GTA V τον Μαρτιο και μετα Witcher 3 και Batman απο Μαιο και περα. Φυσικα εσυ θα το κρινεις αυτο αναλογα με τις αναγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναχαιρετώ.

(ναι θα πρίξω μπάλες για να βρώ κάτι)

έχει στις αγγελίες μια 7950 with boost αλλα βλέπω 2 8πινα για τροφοδοσία, μου κάνει για το τροφοδοτικό της υπογραφής η το αφήνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι το θέμα,έχω 1 6άπινο και 1 8πινο.

Απλά δεν ξέρω αν στα σίγουρα έχει 2 8πινα έτσι όπως βλέπω το pcb έχει lines για 2 8pins.

να ποστάρω το λίνκ η δεν κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεις απ το συγκεκριμένο review η μια άκρη είναι κολλημένη για 6πινο και η άλλη για 8πινο,το λινκ που έδωσα είναι και οι 2 επαφές 8πινες.

θα ρωτήσω το παιδί στην αγγελία μου φαίνεται να μας φύγει η απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα περίεργο μου φαίνεται για 2 8pin. Η 280Χ θέλει ενα 6pin και ένα 8pin. 

 

Στο site βέβαια γράφει: 

  • 2X150 Watt 8-pin PCI Express power connector is required.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι και τοσο περιεργο.Η 7950 θελει πιο πολυ ρευμα απο τις 280/280x (εφαγαν shrink αυτες).Επισης η 280x tri-x θελει 2 οχταπινα.Εδω η 970 η δικια μου λεει 1 οχταπινο και ενα 6πινο.Το οτι θελουν αυτα δεν σημαινει τα χρησιμοποιουν και χωρις o.c. ομως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα μιας και εχεις καλο συστημα δεν βγαινεις χαμενος.Αλλωστε δεν βγαινει και τιποτα αξιολογο παρα μονο το GTA V τον Μαρτιο και μετα Witcher 3 και Batman απο Μαιο και περα. Φυσικα εσυ θα το κρινεις αυτο αναλογα με τις αναγκες σου.

Δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω ακόμα η αλήθεια είναι αλλά επειδή είδα ότι η 270x κλατάρει λίγο σε παιχνίδια όπως το dying light ξενέρωσα :P

 

 

Edit.: Αυτη http://www.skroutz.gr/s/4347458/Sapphire-Radeon-R9-290-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11227-00-40G.htmlχωραει στο κουτι της υπογραφης?Επισης ειναι καλη σαν υλοποιηση η να προτιμησω κατι αλλο?

Επεξ/σία από kataramenos32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω ακόμα η αλήθεια είναι αλλά επειδή είδα ότι η 270x κλατάρει λίγο σε παιχνίδια όπως το dying light ξενέρωσα :P

 

 

Edit.: Αυτη http://www.skroutz.gr/s/4347458/Sapphire-Radeon-R9-290-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11227-00-40G.htmlχωραει στο κουτι της υπογραφης?Επισης ειναι καλη σαν υλοποιηση η να προτιμησω κατι αλλο?

 

προσωπικη εκτιμηση οτι πρεπει να περιμενεις για την νεα σειρα καρτων γραφικων και μετα να αποφασισεισ.δεν θα αργυσουν πολλοι.σε 1-2 μηνες θα τις εχουμε θελω να πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...