Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,ειχα μια msi Gtx480 και απότι φαινεται μας αφησε και ειμαι στο ψαξιμο..

Απολυτα ικανοποιημενος απο την καρτα (εκτος απο τον θορυβο,που κανει σαν τρακτερ),εχετε να μου προτεινετε καμια μεταχειρισμενη γυρω στα 100 ευρω (ati ή nvidia δεν με ενδιαφερει) παραπλησια(οχι χειροτερη) με την 480?

 

 

* Case (Κουτί): Antec p160w

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair GS600

* Motherboard (Μητρική): Foxconn Flaming Blade GTI

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel Core i7 920

* RAM (Μνήμη συστήματος): 3gb ddr3

* GPU (Κάρτα γραφικών):-

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):LG 23EA63 / 1920*1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 7

Εχεις πολυ καλο τροφοδοτικο,και αρα θα σου προτεινα στα χρηματα σου μια 7870 used.Ειναι μακραν οτι καλυτερο στα χρηματα σου.Παρολα αυτα πρεπει να σου αναφερω οτι θα ηταν καλυτερο να ανεβεις σε Ram γιατι θα σε κοβει απο αρκετα(αν οχι ολα)τα νεα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις πολυ καλο τροφοδοτικο,και αρα θα σου προτεινα στα χρηματα σου μια 7870 used.Ειναι μακραν οτι καλυτερο στα χρηματα σου.Παρολα αυτα πρεπει να σου αναφερω οτι θα ηταν καλυτερο να ανεβεις σε Ram γιατι θα σε κοβει απο αρκετα(αν οχι ολα)τα νεα παιχνιδια.

 

 

Κοιταγα την 7850,αλλα αφου μου λες για 7870 θα το τσεκαρω μπας και βρω στα ιδια λεφτα..

Για τις ram το ξερω ειναι στα αμεσα σχεδια,αλλα τωρα μου ετυχε η αναποδια με την καρτα!

Ευχαριστω! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η αγορα μιας R9 290 αυτη τη στιγμη για το συστημα της υπογραφης.Μηπως ειναι καινουριες καρτες στα σκαρια και να περιμενω λιγο?Το τροφοδοτικο μου δεν νομιζω να εχει προβλημα ετσι,γιατι το εχω μερικα χρονια τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να εχει θεμα το τροφοδοτικο.Για 320 ευρω η tri x ειναι οτι πρεπει.Αλλωστε οτι και να βγει θα ειναι πιο ακριβο αν ειναι καλυτερο.Οποτε βλεπεις το budget και προχωρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η αγορα μιας R9 290 αυτη τη στιγμη για το συστημα της υπογραφης.Μηπως ειναι καινουριες καρτες στα σκαρια και να περιμενω λιγο?Το τροφοδοτικο μου δεν νομιζω να εχει προβλημα ετσι,γιατι το εχω μερικα χρονια τωρα

Το τροφοδοτικο σου την σηκωνει μια χαρα την R9 290. Νεες Amd καρτες λογικα θα βγουν σε κανενα μηνα,παρολα αυτα οπως καταλαβαινεις θα κοστιζουν και αναλογα και δεν ειμαστε 100% σιγουροι για τις επιδοσεις τους γιατι ακουγεται οτι ισως ειναι μια απο τα ιδια οπως οι R καρτες σε σχεση με τις 7----. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η αγορα μιας R9 290 αυτη τη στιγμη για το συστημα της υπογραφης.Μηπως ειναι καινουριες καρτες στα σκαρια και να περιμενω λιγο?Το τροφοδοτικο μου δεν νομιζω να εχει προβλημα ετσι,γιατι το εχω μερικα χρονια τωρα

 

http://www.skroutz.gr/s/4347452/Gigabyte-Radeon-R9-290-4GB-OC-GV-R929OC-4GD.html

 

Τώρα αν θέλεις να περιμένεις μερικούς μήνες ακόμα δική σου απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η αγορα μιας R9 290 αυτη τη στιγμη για το συστημα της υπογραφης.Μηπως ειναι καινουριες καρτες στα σκαρια και να περιμενω λιγο?Το τροφοδοτικο μου δεν νομιζω να εχει προβλημα ετσι,γιατι το εχω μερικα χρονια τωρα

Το τροφοδοτικο σου την σηκωνει μια χαρα την R9 290. Νεες Amd καρτες λογικα θα βγουν σε κανενα μηνα,παρολα αυτα οπως καταλαβαινεις θα κοστιζουν και αναλογα και δεν ειμαστε 100% σιγουροι για τις επιδοσεις τους γιατι ακουγεται οτι ισως ειναι μια απο τα ιδια οπως οι R καρτες σε σχεση με τις 7----. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικο σου την σηκωνει μια χαρα την R9 290. Νεες Amd καρτες λογικα θα βγουν σε κανενα μηνα,παρολα αυτα οπως καταλαβαινεις θα κοστιζουν και αναλογα και δεν ειμαστε 100% σιγουροι για τις επιδοσεις τους γιατι ακουγεται οτι ισως ειναι μια απο τα ιδια οπως οι R καρτες σε σχεση με τις 7----. 

 

΄Οχι ακριβώς. Απλά έχει ανέβει η επάρκεια για κάθε συγκεκριμένο σημείο κατανάλωσης. ΄Οσοι δεν ενθουσιάστηκαν από τον ΚΑΙΦΕ φοβάμαι ότι δεν θα πετάξουν τη σκούφια τους ούτε για τα πειρατικά νησιά. Τουλάχιστον το Fiji θα έχει τόσο εύρος που άνετα θα μπορούν να κάνουν τους πρασινοφρουρούς να σκάνε από την ζήλια τους μέχρι να'ρθει ο Πασχάλης ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους


 


Φτιάχνω ένα καινούργιο(κυρίως για gaming) PC και κοίταξα στις αγγελείες για μια προσφορά ενός ι5 4570.Επειδή είμαι με low budget σκέφτομαι να τον αγοράσω και να χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών μέχρι να μαζέψω λεφτά για μία εξωτερική.Μιάς και δεν είμαι gamer που θέλει να τα παίζει όλα στο max και συμβιβάζομαι στα medium.Θέλω να ρωτίσω αν αξίζει??.


Τα παιχνίδια που παίζω περισσότερο είναι dota2,csgo,etc etc.Η οθόνη που θα συνδεθεί το PC αρχικά είναι μία ViewSonic's 20" VG2021m http://www1.viewsonic.com/products/vg2021m.htm


 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε όλους

 

Φτιάχνω ένα καινούργιο(κυρίως για gaming) PC και κοίταξα στις αγγελείες για μια προσφορά ενός ι5 4570.Επειδή είμαι με low budget σκέφτομαι να τον αγοράσω και να χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών μέχρι να μαζέψω λεφτά για μία εξωτερική.Μιάς και δεν είμαι gamer που θέλει να τα παίζει όλα στο max και συμβιβάζομαι στα medium.Θέλω να ρωτίσω αν αξίζει??.

Τα παιχνίδια που παίζω περισσότερο είναι dota2,csgo,etc etc.Η οθόνη που θα συνδεθεί το PC αρχικά είναι μία ViewSonic's 20" VG2021m http://www1.viewsonic.com/products/vg2021m.htm

 

 

Στην σχετικά χαμηλή ανάλυση που είναι η οθόνη αν μετριάσεις και τις ρυθμίσεις κάτι θα καταφέρεις με την ενσωματωμένη, αλλά θα το δεις και μόνος σου ότι σε αρκετά σημεία θέλει και την κάρτα γραφικών του και ας μόνο στα 100 ευρώ.

 

Μίλα με τα παιδιά στο subforum των αναβαθμίσεων και δες αν μπορείς να βρεις και καμιά προσφορά για τελευταίας γενιάς i3 για να χαμηλώσει κι άλλο το budget μήπως τελικά αποφασίσεις να πάρεις και επιπλέον κάρτα γραφικών. ΄Οποτε το αποφασίσεις εδώ είμαστε ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε όλους

 

Φτιάχνω ένα καινούργιο(κυρίως για gaming) PC και κοίταξα στις αγγελείες για μια προσφορά ενός ι5 4570.Επειδή είμαι με low budget σκέφτομαι να τον αγοράσω και να χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών μέχρι να μαζέψω λεφτά για μία εξωτερική.Μιάς και δεν είμαι gamer που θέλει να τα παίζει όλα στο max και συμβιβάζομαι στα medium.Θέλω να ρωτίσω αν αξίζει??.

Τα παιχνίδια που παίζω περισσότερο είναι dota2,csgo,etc etc.Η οθόνη που θα συνδεθεί το PC αρχικά είναι μία ViewSonic's 20" VG2021m http://www1.viewsonic.com/products/vg2021m.htm

 

Φιλε μου εδω θα σου προτεινω να μην πας σε i5 γιατι τα παιχνιδια που κοιτας ειναι τελειως overkill ο συγκεκριμενος,κοινως υπερβολικος. Με τα χρηματα του i5+της μητρικης του μπορεις να παρεις ενα Fx 6300 που ειναι οτι πρεπει για γενικη χρηση και ελαφρυ gaming,και το σημαντικοτερο(μιας και εισαι σε topic για καρτα γραφικων)να παρεις μια 7770 ή 7790 απο τις αγγελιες.Η καρτα φυσικα ειναι παραπανω απο αρκετη για τα παραπανω παιχνιδια που αναφερεις και ειδικα στην αναλυση που εισαι θα τα παιζεις με ολα στο Full.

Δωσε μας παντως περισσοτερες πληροφοριες για το Budget σου και τι εχεις αυτη την στιγμη στο αλλο topic και θα σε βοηθησουμε εκει :)

http://www.insomnia.gr/topic/522368-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B7%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-gaming/page-75

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εδω θα σου προτεινω να μην πας σε i5 γιατι τα παιχνιδια που κοιτας ειναι τελειως overkill ο συγκεκριμενος,κοινως υπερβολικος. Με τα χρηματα του i5+της μητρικης του μπορεις να παρεις ενα Fx 6300 που ειναι οτι πρεπει για γενικη χρηση και ελαφρυ gaming,και το σημαντικοτερο(μιας και εισαι σε topic για καρτα γραφικων)να παρεις μια 7770 ή 7790 απο τις αγγελιες.Η καρτα φυσικα ειναι παραπανω απο αρκετη για τα παραπανω παιχνιδια που αναφερεις και ειδικα στην αναλυση που εισαι θα τα παιζεις με ολα στο Full.

Δωσε μας παντως περισσοτερες πληροφοριες για το Budget σου και τι εχεις αυτη την στιγμη στο αλλο topic και θα σε βοηθησουμε εκει :)

http://www.insomnia.gr/topic/522368-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B7%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-gaming/page-75

Ευχαριστώ και για τις 2 απαντήσεις σας.Το budget είναι 450-500 για αρχή.Στην αρχή σκεφτόμουνα μια fx 6300+κάρτα γραφικών όταν μαζέψω αρκετά λεφτά αλλά επειδή είδα ότι τα παιχνίδια που με ενδιαφέρανε τα έπαιζε και η 4600 γιαυτο σκεφτόμουνα τον ι5 πρώτα και μετά μια κάρτα+οθόνη στο μέλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσε να παει και σε apu με ενσωματωμενη η fm2+ συν καποια καρτα. Σε αυτο το budget και για αυτη τη χρηση ειναι οτι πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδια ο 6300 ειναι για ελαφρυ gaming? Κατι reviews που ειδα πριν λιγο καιρο δεν ειχε και μεγαλη διαφορα στα fps με τον 8350..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...