Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συστημα ψυξης,θορυβος,o.c. ability,τιμη

 

αν αφήσουμε την τιμή και το o.c. (επειδή δεν εχω σκοπό να κάνω)  στην άκρη εξακολουθεί να είναι καλύτερη όπως και σε απόδοση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είναι εύκολο να μου εξηγήσεις για ποιο λόγο είναι καλύτερη ? 

 

Είναι όσο επαρκής είναι η Asus που ρώτησες, πιο αθόρυβη και φθηνότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όσο επαρκής είναι η Asus που ρώτησες, πιο αθόρυβη και φθηνότερη.

 

άρα ανάμεσα απο τις δυο που έδειξα θα διάλεγες την Asus ?  (δεν τίθεται θέμα σε αυτά τα χρήματα όπως δεν τίθεται και θέμα στον θόρυβο., έχω φάει σκάλωμα με αυτές τις δυο :P )  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις δυο που δειχνεις,καλυτερη επιλογη ειναι η ASUS.Ο Ailuros πολυ απλα ηθελε να σου πει οτι δεν αξιζει καμια απο τις δυο υλοποιησεις που ποσταρες και οτι η TriX ειναι καλυτερη σε ολα,ειναι κριμα να δωσεις περισσοτερα χρηματα και να παρεις "κατωτερη" υλοποιηση.Απο την αλλη που να μου καναν αγαλμα εξω απο ολα τα eshop points,370€ για την 290 δεν εδινα.Τωρα εσυ για να κολλησες με αυτες τις δυο κατι θα ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις δυο που δειχνεις,καλυτερη επιλογη ειναι η ASUS.Ο Ailuros πολυ απλα ηθελε να σου πει οτι δεν αξιζει καμια απο τις δυο υλοποιησεις που ποσταρες και οτι η TriX ειναι καλυτερη σε ολα,ειναι κριμα να δωσεις περισσοτερα χρηματα και να παρεις "κατωτερη" υλοποιηση.Απο την αλλη που να μου καναν αγαλμα εξω απο ολα τα eshop points,370€ για την 290 δεν εδινα.Τωρα εσυ για να κολλησες με αυτες τις δυο κατι θα ξερεις.

 

Ναι υπάρχει λόγος που ειμαι συγκεκριμένα ανάμεσα σε amd και asus. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Για φίλο ρωτάω. Έχει ένα παλιό PC με  Ε7400, 4GB και φορά μια ati 4850...

 

Μέχρι πόσο ψηλά μπορεί να πάει για κάρτα χωρίς να την κόβει ο επεξεργαστής; Θα δει διαφορές; Παίζει παιχνιδάκια του στυλ World of Tanks. Τώρα είναι στις minimum ρυθμίσεις και του κάνει πολλά fps drops, ακόμα και κολλήματα.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Για φίλο ρωτάω. Έχει ένα παλιό PC με  Ε7400, 4GB και φορά μια ati 4850...

 

Μέχρι πόσο ψηλά μπορεί να πάει για κάρτα χωρίς να την κόβει ο επεξεργαστής; Θα δει διαφορές; Παίζει παιχνιδάκια του στυλ World of Tanks. Τώρα είναι στις minimum ρυθμίσεις και του κάνει πολλά fps drops, ακόμα και κολλήματα.

 

Ευχαριστώ.

GTX 650, 7750 ,7770 μεταχειρισμένες. Καινούργια δεν αξίζει να επενδύσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά. θα ηθελα μια καρτα γραφικων για να παιξω το pro evolution 2015. to pc μου είναι:

μητρικη : asrock h81m-vg4 retail  (1150 σοκετ)

επεξεργαστης : intel Celeron g1820  2,7 GHZ lga 1150

μνημη: Kingston kvr16n11s8/4   4GB ddr3  1600 MHZ

τροφοδοτικο: aqprox 500 watt 12c

 

δινω μεχρι 40 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν απαιτησεις το παιχνιδι εχει υπερβολικα χαμηλες(Intel HD graphics σαν προτεινομενες) http://www.konami.jp/we/online/manual/2015/pc/en/system.html αλλα δυστηχως δεν γνωριζω τι καρτες μπορεις να παρεις στα χρηματα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H προηγούμενη ανούσια συζήτηση έχει λήξει προ πολλού και δεν χρειάζεται να την συνεχίζουμε. Τον χώρο τον χρειαζόμαστε για να βοηθήσουμε τον κόσμο όσο μπορούμε και όχι να τον σπαταλάμε άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια λογο amd καρτας και θεματα με frame drops σε αρκετους τιτλους, λεω να παω σε invidia gtx 770 η 970...αλλα θελω λογο ηχοσυστηματος να υποστηριζει dts ηχο....ξερει κανεις αν υποστηριζουν? γιατι δεν λεει στο site κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλοί ρωτάνε τι διαφορές έχει το PCI-E 1.1 με το PCI-E 2.0/3.0, ιδού ένα καλό τεστ που μόλις έκανε το Guru3D:

 

PCI Express Scaling Game Performance Analysis review - Article - Guide - Review

 

Γενικά, μέχρι και το PCI-E 1.1 είναι αρκετό για οποιαδήποτε μονή λύση(SingleGPU) και μόνο σε SLI υπάρχει μεγάλη διαφορά(μέχρι και 20%) σε σχέση με το PCI-E 3.0. Το PCI-E 2.0 με το PCI-E 3.0 από την άλλη, έχουν διαφορά 2-3% σε μονές λύσεις και 3-5% σε SLI/CF.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κάρτα έχεις τώρα;

εχω saphire 7950 oc edition, με intel 3770k και 8g ram...η καρτα μου ειναι 3 ετων παλια, σιγουρα θα πεσω απο ultra σε high αλλα επειδη ουτε high δεν στρωνουν τα frames, το εψαξα και ειδα οτι καποιοι τιτλοι εχουν θεματα ακομα και με καρτες r9 290x....ομως επειδη εχω στησει καλο σετακι ηχεια και ενισχυτη και υποστηριζει η καρτα μου dts θα ηθελα να βγαλω ακρη ποιες gtx υποστηριζουν dts...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...