Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κρίμα η κάρτα ήταν κρατημένη.

με την 7770 θα γεράσουμε παρέα :Ρ

νομίζω η 7850 δεν αποτελει και τρομερή αναβάθμιση απο την δική μου για τους τελευταίους τίτλους κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,
Τι μου προτείνεται για αναβάθμιση της κάρτας γραφικών, έχω μια hd 4870 και είναι παλιά.
Εύρος χρημάτων 100-150, δεν ζητάω τρελά πράγματα, απλώς μια κάρτα για να αντεπεξέλθει στα σημερινά δεδομένα με άνεση.Η μητρική μου είναι asus p6t.(Έστω και μεταχειρισμένη). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα η κάρτα ήταν κρατημένη.

με την 7770 θα γεράσουμε παρέα :Ρ

νομίζω η 7850 δεν αποτελει και τρομερή αναβάθμιση απο την δική μου για τους τελευταίους τίτλους κλπ.

η 7850 ειναι περιπου 30-40% ποιο γρηγορη αναλογα το παιχνιδι 

καμια μεχρι 70-80 ευρω αξιζει

Γενικά μιλώντας απο μία 5850 και i7 930 σε τι αξίζει να πάει κάποιος χωρίς να χαλάσει πολλα λεφτά;

budget? τροφοδοτικο?

Καλησπέρα,

Τι μου προτείνεται για αναβάθμιση της κάρτας γραφικών, έχω μια hd 4870 και είναι παλιά.

Εύρος χρημάτων 100-150, δεν ζητάω τρελά πράγματα, απλώς μια κάρτα για να αντεπεξέλθει στα σημερινά δεδομένα με άνεση.Η μητρική μου είναι asus p6t.(Έστω και μεταχειρισμένη). 

σε καινουργια κοιτας r7 265 /750ti και σε used 7950 αναλογα και το τροφοδοτικο που εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 7850 ειναι περιπου 30-40% ποιο γρηγορη αναλογα το παιχνιδι 

καμια μεχρι 70-80 ευρω αξιζει

budget? τροφοδοτικο?

σε καινουργια κοιτας r7 265 /750ti και σε used 7950 αναλογα και το τροφοδοτικο που εχεις

850 watt είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναρωτάω γιατί την προηγούμενη φορά πάλι με την απορία έμεινα

βρήκα μεταχειρισμένη 7950 και 7850, τα χρήματα που διαθέτω φτάνουν για την 7950 το θέμα είναι τι γίνεται με το τροφοδοτικό.

ευχαριστώ και πάλι.

προχωρα χρηστο!

 

edit τωρα ειδα οτι ηταν κρατημενη . βρες καμμια μεταχειρο GTX 760 η' r9 270x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχωρα χρηστο!

 

edit τωρα ειδα οτι ηταν κρατημενη . βρες καμμια μεταχειρο GTX 760 η' r9 270x

Δεν αξιζουν στα χρηματα τους,ειδικα η 760 την οποια πουλανε στα 160 και 170ευρω,χρηματα δηλαδη που μπορεις να αγορασεις R9 280x ή 7970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν χρωστάς στο e-shop καμία από τις δύο: http://www.skroutz.gr/s/4347458/Sapphire-Radeon-R9-290-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11227-00-40G.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω καλυτερη ειναι η υλοποιηση της asus αλλα το θεμα ειναι οτι τελευταια εχουν ανεβει πολλοι οι τιμες τους και δν αξιζει να παρεις καποια καρτουλα η και ολοκληρο το συστημα να αναβαθμισεις.μαλλον θα φταιει ο πληθωρυσμος,παω να τσεκαρω την ισοτιμια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα να κανω κι εγώ μια ερώτηση εχω εδω και 4 χρόνια την MSI Nvidia Geforce GTX 560 Ti Τwinfroze και αρχισε να σέρνεται στα καινούρια παιχνίδια πρεπει να βαζω χαμηλη ανάλυση για να τα τρέξει και σκέφτομαι αν βρώ καμία ίδια και την βαλώ σε sli mode θα έχω αποτέλεσμα ή να κοιτάξω για αλλαγή κάρτας ; Το ποσο που μπορώ να διαθέσω ειναι μεχρι 200 euro!

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα να κανω κι εγώ μια ερώτηση εχω εδω και 4 χρόνια την MSI Nvidia Geforce GTX 560 Ti Τwinfroze και αρχισε να σέρνεται στα καινούρια παιχνίδια πρεπει να βαζω χαμηλη ανάλυση για να τα τρέξει και σκέφτομαι αν βρώ καμία ίδια και την βαλώ σε sli mode θα έχω αποτέλεσμα ή να κοιτάξω για αλλαγή κάρτας ; Το ποσο που μπορώ να διαθέσω ειναι μεχρι 200 euro!

Ευχαριστω

Πηγαινε για αλλη καρτα καλυτερα μην μπλεκεις με Sli ειδικα σε τετοιες καρτες.Αν εισαι τυχερος μπορεις να βρεις R9 290 στα χρηματα σου σε Used αλλιως σε καινουργια κοιτας  σε R9 280

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν χρωστάς στο e-shop καμία από τις δύο: http://www.skroutz.gr/s/4347458/Sapphire-Radeon-R9-290-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11227-00-40G.html

 

είναι εύκολο να μου εξηγήσεις για ποιο λόγο είναι καλύτερη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...