Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ένας athlon είναι στην ουσία + την ενσωματωμένη κάρτα. Στα ίδια χρήματα με τον a10 θα έπαιρνες έναν fx και θα ήταν καλύτερα.
Πάντως και μια r9 280(x) νομίζω θα την σηκώνει απροβλημάτιστα. Στα χρήματα σου εκεί κοιτάς ούτως ή αλλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει και γω για προβληματακια με την 280Χ . τι παιζει δηλαδη?

Αρκετές Αsus 280X ήταν προβληματικές. Για άλλες εταιρείες δεν γνωρίζω. Η δικιά μου η Club 3D είναι άψογη και αθόρυβη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την sapphire radeon hd 6850 1gb στο συστημα της υπογραφης.

θα αξιζε μια αναβαθμιση σε ASUS GTX 560 Ti DirectCU II TOP 1gb ή Gigabyte GTX 560 oc 1gb? Σε μεταχειρισμενες εννοειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την sapphire radeon hd 6850 1gb στο συστημα της υπογραφης.

θα αξιζε μια αναβαθμιση σε ASUS GTX 560 Ti DirectCU II TOP 1gb ή Gigabyte GTX 560 oc 1gb? Σε μεταχειρισμενες εννοειται

Καλυτερα να κοιταζες για 7790 και πανω,ειδικα αν μπορεις να κανεις την υπερβαση για 7870 θα ησουν αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ!

 

Θα ήθελα κι εγώ τις προτάσεις σας για κάρτα, αφού η 3870x2 της υπογραφής τα κακάρωσε μετά από 7 χρόνια (επιτέλους!)

 

Από παιχνίδια αυτό τον καιρό έχω κολλήσει με το Tanki Online (αντίστοιχο του World Of Tanks) και τα γραφικά ήταν τέρμα low ακόμα και με την 3870x2, πόσο μάλλον με τα ενσωματωμένα, για να έχω fps που να παλεύονται. Εννοείται ταινίες και λίγο photoshop περιλαμβάνονται.

 

Αρκετά σημαντικό να είναι αθόρυβη. Μου άρεσε η λειτουργία που δεν ξεκινούν τα fans παρά μετά από κάποια θερμοκρασία, αλλά νομίζω ότι είναι στα πιο καινούργια/ακριβά μοντέλα.

 

Τιμή γύρω στα €150-200, εκτός αν κάτι αξίζει για να δώσω παραπάνω. Κι εγώ κοιτούσα την Gigabyte r9 280 που αναφέρθηκε παραπάνω. Υπάρχει κάτι αντίστοιχα καλό σε nvidia? Το σύστημα είναι της υπογραφής, αλλά κοιτάω που και που για καλύτερο επεξεργαστή.

 

 

Για να πω την αλήθεια, αυτό που πραγματικά ήθελα ήταν μια reference gtx με titan cooler που να ανάβει πράσινο το logo :P αλλά αφού μόνο σε κάτι 780ti και 980 υπάρχει κάτι τέτοιο, θα προτιμήσω κάτι πιο πρακτικό και λιγότερο εμφανίσιμο :ph34r: )

 

 

Μια βοήθεια και σε εμένα? Πριν μας δεσμεύσουν τα λεφτά και μείνουμε χωρίς γραφικά  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια και σε εμένα? Πριν μας δεσμεύσουν τα λεφτά και μείνουμε χωρίς γραφικά  :P

βλεπω μια 280x στα 180 με υπόλοιπο εγγύησης 2 χρόνια, κοίταξε το αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω μια 280x στα 180 με υπόλοιπο εγγύησης 2 χρόνια, κοίταξε το αν θες.

 

too late  :devil:

 

αλλά και πάλι, λέω να πάω σε καινούργια. Η 280x μου φαίνεται overkill για τις απαιτήσεις μου (μπορεί να κάνω και λάθος).

 

Μου άρεσε και η 960, αλλά κάτι η τιμή, κάτι τα 128bit, μάλλον τρώει Χ

 

Να πάω στην απλή 280? Θεωρείτε ότι έχει "παλιώσει"? Κάτι καλύτερο στην κατηγορία για εμέ? :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καινούργιο κάτι καλύτερο δε νομίζω, η 280 είναι μια χαρά.
Δυστυχώς όμως τις τελευταίες μέρες(εβδομαδες καλύτερα) έχουν ανέβει οι τιμές τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα,φιλος ψαχνει καρτα γραφικων,οχι πολυ ακριβη αλλα ομως να παιζει ικανοποιητικα καποια συγχρονα παιχνιδια,το pc του αποτελειται απο,mobo asus m4785-m,cpu phenom x4b45,memory 4gb ddr2,psu chieftec aps 550w,τα χρηματα που μπορει να διαθεσει ειναι περιπου 120 ευρω,θεωρειται πως η καρτα θα περιοριζεται(bottleneck)λογω επεξεργαστη η μνημης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...